Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolna az Atya, ha...

Mit gondolna az Atya, ha ezzel mennék be gyónni?

Figyelt kérdés
Volt, hogy harmadikban szerelmes volt belém az osztályban egy fiú (ne nevessetek, hogy harmadikban! :D), én meg nagyon csúnyán bántam vele. Állandóan mondtam, belém nem kell szerelmesnek lenni, meg stb... Lehet azért mondtam, mert kicsi voltam? Tudjátok milyen nehéz ezt leírni? Mellettem ült, állandóan lötyögtettem a padot... Fúj, most az arcomba köpnék, ha tudnék... :@ Nem vagyok belé szerelmes még most se, csak tökre megbántam. Meg lehet ezt gyónni? 12/L

2013. jan. 8. 19:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
negyedikben is az volt, és azóta nem szólok hozzá, mert szégyellem magam, de nagyon... tényleg leköpném magam.
2013. jan. 8. 19:56
 2/11 anonim ***** válasza:

bármit meg lehet gyónni, ha a szívedet nyomja, az atya szeme se fog rebbenni

de elmondom, hogy az Atya, így nagy A-val: Isten, mindenféle emberi besegítés nélkül is szóba áll veled, és ha ez a dolog téged bánt, és bocsánatot kérsz, őszintén, azt komolyan fogja venni. Igaz, nem kell X db Miatyánkot elmormolnod, de az őszinte bűnbánat a lényeg.

Nem biztos, hogy ez bűn, de ha te annak érzed, akkor valld meg Istennek.

:)

2013. jan. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
de ez olyan sz*r... Hogy nem tudok magamra nézni belülről. Meg mi az már beállítok a templomba meg minden. inkább nem megyek, de hogy nyugtassam meg magamat?
2013. jan. 8. 20:08
 4/11 anonim válasza:
100%
szerintem ez azért nem olyan nagy bűn,de gyónd meg nyugodtan,az atya biztosan megértő lesz veled,és te is jobban érzed majd magad utána :)
2013. jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Jujj, bocsi, nem a kérdésedre válaszolok, de nekem erről a saját sztorim jutott eszembe, amit nagyon bánok már én is:

kb. olyan 9-10 éves lehettem, amikor a párhuzamos osztályba járó egyik fiú félrehívott, és közölte, hogy tetszem neki. Egyébként nyilván nagyon jól esett, de meg is lepett, hiszen legendás volt sajnos az elég csúnya rivalizálás és kölcsönös gyűlölet az osztályaink között.

Annyira zavarban voltam, hogy erre csak annyit mondtam: "Te hülye vagy." - és otthagytam.

Ennek már rengeteg éve (27 éves vagyok), de a mai napig, ha eszembe jut iszonyatosan elszégyellem magam. Már tudom, milyen nehéz volt neki ezt akkor kimondani, és én mennyire megbántottam. Nagyon sajnálom.

Évekkel később persze a rivalizálásnak vége lett, és viszonylag jóban lett a két osztály, vele is beszéltünk, meg minden, de örökre távolságtartó maradt. Megértem persze. :(


A kérdésedhez: a pap semmit sem kell (és nem is szabad), hogy gondoljon arról, amit mondasz neki, nem alkothat véleményt. Ha neked fontos, akkor gyónd meg.

Én mégis azt gondolom, hogy gyónás helyett (vagy mellett akár) mindenképp próbáld meg inkább helyrehozni a dolgot, beszélj a sráccal. Nem kell nekiállnod bocsánatot kérni, csak mostantól legyél vele kedves, figyelmes.

Ne járj úgy, mint én, hogy még felnőttként is eszedbe jut néha...

2013. jan. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5-ös is jól beszél!


Nekem is volt ilyen történetem, szegény nagypapámra mondtam egy csúnyát (kicsi voltam, nem is tudtam, hogy mit beszélek), de a mai napi fáj, ha eszembe jut.

2013. jan. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A pap bácsi lehet görcsöt fog kapni a kunogástól :D


De ez egy aranyos sztori zóval megérem őt is.

2013. jan. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én meg 5.ben (11-12 évesen kb.) beintettem egy osztálytárscsajnak. De komolyan, rendesen. Máig nem gyóntam meg szóval az Atya eléggé be lehet rám pipulva.
2013. jan. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Menj el templomba gyónni! De bűntudatod ne legyen! Inkább később semmiképp ne tedd ezt. A bűntudatot ugyanis a sátán növeszti akkorára, hogy ne merj bocsánatot kérni! Menj el gyónni!
2013. jan. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Erről a sztoriról Jézus szavai jutottak eszembe:

"Azért, ha a te ajándékodat az oltárra viszed és ott megemlékezel arról, hogy a te atyádfiának valami panasza van ellened:

Hagyd ott az oltár előtt a te ajándékodat, és menj el, elébb békélj meg a te atyádfiával, és azután eljövén, vidd fel a te ajándékodat."


Első a rendezés bármilyen nehéz vagy kellemetlen is!


Üdv. Péter

2013. jan. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!