Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell gyónni?

Hogyan kell gyónni?

Figyelt kérdés

nem gyakorlom nagyon a vallásomat, de van pár dolog amit könnyebb lenne ha kibeszélnék magamból.

vannak köztük nagyon gyerekes dolgok (pl nem foglalkoztam eleget a kutyámmal) de nekem fontos dolgok..nem fog kinevetni a pap? és muszáj hozzá megtanulnom szószerint azt a gyónási szöveget?


2012. jún. 10. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A bűnök közé olyan dolgokat kell sorolni, ami saját magad ellen és Isten ellen van. Ehhez szoktak "lelkitükröket" készíteni, ahol pontosan le vannak írva, mit kell bűnnek tekinteni. Ezen kívül a rendkívül súlyos, un. halálos bűnöket kell először felsorolni, majd aztán követhetik az un. bocsánatos bűnök. A halálos bűnöknek nemcsak a nevét, hanem a gyakoriságát is meg kell mondani. A bocsánatos bűnöket meggyóni nem kötelező, mert ahhoz elég a szentmise elején történő közös bűnvallomás.


A kutyával való nem törődés nem tartozik a bűnök közé. :)

2012. jún. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A szöveget meg kell tanulnod, de nem szóról szóra.. a saját szavaiddal is elmondhatod, de a lényege meg kell legyen. A bűnöknél pedig vedd alapul a tízparancsolatot, olvasd végig mindegyiket, és gondold el, mit csináltál jól és mit rosszul... az, hogy nem foglalkoztál eleget a kutyáddal, nem bűn... de ha már nem végezted becsülettel a kötelességeidet, vagy ha szüleid megkértek valamire, és te nem teljesítetted, az már bűn. De mindenki maga érzi, mi számára a bűn, és mit bán meg, hogy megtette. Ez rád van bízva... és a pap... nem, nem röhög ki. Neki az a feladata, hogy "közvetítsen" Isten és közted. És attól sem kell tartanod, hogy pl. elmondja majd a szüleidnek... nem, nem... a titoktartás kötelezi :-) Szóval nem kell parázni, csak szimplán tisztába teszed a lelked... kimosod :-)
2012. jún. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Legfontosabb, hogy őszintén. Ha lelkiismeret furdalásod van amiatt, hogy keveset foglalkozol a kutyáddal, azt is valld meg nyugodtan, nem hinném, hogy emiatt bárki is kinevetne.


A Biblia egyébként így ír a bűnök megvallásáról:

"Valljátok meg tehát egymásnak bűneiteket, és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok. Igen hathatós az igaz ember buzgó könyörgése."Jk 5:16

Itt ugye szó sincs arról, hogy csak papnak vallhatjuk meg bűneinket, mondom ezt neked katolikusként.

Ha feszélyez a gyóntató személye, esetleg a gyónás formaisága,és mindez esetleg azt eredményezi, hogy nem tudsz teljesen őszinte lenni, szerintem jobb ha inkább egy olyan személynek vallod meg bűneidet akivel képes vagy teljesen őszinte lenni és kérd meg, hogy imádkozzatok együtt bűneid bocsánatáért.

2012. jún. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"nem gyakorlom nagyon a vallásomat, de van pár dolog amit könnyebb lenne ha kibeszélnék magamból."


A gyónás nem erről szól, hanem arról hogy a pap a rá hagyott hatalomnál fogva Jézus nevében feloldoz a bűneid alól. Tehát amikor gyónsz akkor Jézus fizet helyetted a saját kereszten kiontott vérével. A lelkedet megfeketítő, megnyomorító bűnőket Jézus vére lemossa és így lelkileg felfrissülve, a bűnöktől megszabadulva élhetsz tovább. Ha gyakran gyónsz és igyekszel távol tartani magad a bűnöktől akkor egy idő után érezni fogod a különbséget aközött hogy milyen bűnökkel élni és milyen ezektől szabadon élni (nagyon nagy különbség van a kettő között).


"vannak köztük nagyon gyerekes dolgok (pl nem foglalkoztam eleget a kutyámmal) de nekem fontos dolgok.."


Isten nagyon szereti nem csak az embereket de az állatokat is. A kutyákat is. Ezért szerintem az állatkínzás is lehet bűn. Persze ha azért kínzol egy állatot (és csak annyira amennyire feltétlen szükséges) mert meg kell enned mert éhes vagy akkor az még oké, de ha van egy kutyád és mondjuk lustaságból elhanyagolod akkor az is lehet bűn. Az igaz hogy elsősorban az emberekkel kell foglalkozni és jót tenni. De vajon assisi Szent Ferenc miért prédikált állatoknak ha az állatokkal bármit meg lehet tenni?


"nem fog kinevetni a pap?"


Kinevetni biztos hogy nem fog.


"és muszáj hozzá megtanulnom szószerint azt a gyónási szöveget?"


Igen, de ez csak pár mondat. Ha akarod felírhatod egy lapra szerintem nem kell kívülről tudni. Ha gyakran gyónsz akkor előbb-utóbb úgyis fogod tudni fejből. Én régebben sokszor elfelejtettem a szöveget és egyszer se szúrtak le érte.

Gondolj arra hogy ahhoz hogy gyónhass Jézusnak meg kellett halnia. Neked meg ugyanezért csak pár mondatot kell megtanulnod és néhány imát elmondani.

2012. jún. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

És a gyónás menetéről pedig:


[link]

2012. jún. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!