Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szentségtörően áldoztam két...

Szentségtörően áldoztam két évvel ezelőtt és azóta nem merek gyónni. Van mitől tartanom?

Figyelt kérdés

2012. máj. 13. 13:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kifejtenéd bővebben a kérdést ?

Én az elejét nem értem.

2012. máj. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Gyónás nélkül áldoztam. Római Katolikus vagyok.
2012. máj. 13. 13:41
 3/12 anonim válasza:
100%

ha megbántad és elmész meggyónni, érvényes a gyónás, tehát nem lesz bűnöd.

ha öltél volna és megbánnád és meggyónnád, még az is eltörlődne. Jézus Krisztus megváltott minket.

2012. máj. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A gyónás és áldozás csak egy jelkép.

Ha szívből, őszintén megbántad a bűnöd és ígéretet tettél, hogy többé nem teszed, nyugodtan mehetsz.

2012. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Agyon füg ütni a mennyei villám, mint azokat a cigányokat, akik minden nap rabolnak közterületen...


Ha nem értenéd az ironikusnak szánt mondatot: nem, nincs mitől tartanod, hacsak nem a lelkiismeretedtől.

2012. máj. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Római katolikus vallásod szerint meg kell bánnod a méltatlan áldozást, meg kell gyónnod, és akkor minden oks lesz.

Egyébként itt a földi életben nyilván nem lesz ebből semmiféle hátrányod.

Szerintem azzal csak ártasz magadnak, ha emiatt hanyagolod a szentáldozást.

2012. máj. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Belesétáltál a gonosz egyik legnagyobb csapdájába. Pontosan a bűntudattal és szégyenérzettel akart távoltartani Jézustól.


Ha bánt, márpedig bánt, akkor ez azt jelenti, hogy tudsz bűnbánatot tartani, ami a gyónás lényege. Akinek nincs bűne, nem megy gyónni. Neked van, pl. ez, és bánod, nincs mitől félned, az irgalmas, megbocsátó Krisztus vár Téged a gyóntatószékben, hogy Magához ölelhessen. Szentáldozásban is. Sajnálom, hogy ennyi ideig így féltél. De tulajdonképpen mitől is?


Rossz hasonlattal: olyan, mint mikor évekig fáj a fogad, és nem mersz fogorvoshoz menni. Pedig amikor ott vagy, nem is fáj, amit csinál, mivel érzéstelenít, utána pedig kutya bajod. Miért féltél?


Mitől tartasz?

Nincs mitől. Attól, hogy a pap megszid? De hisz azért gyóntat, hogy mások bűneit meghallgatván feloldozást adjon Krisztus nevében, és visszafogadjon az Egyház szerető közösségébe - az Úr asztalához, az Eucharisztiához.


Menj minél hamarabb! Szabadulj meg ettől a nyomasztó bűntudattól.


Azt azért ne feledd, hogy ne hagyj ki halálos bűnöket a gyónásban, amikre emlékszel e 2 évből, mert ha szándékosan kihagyod, érvénytelen lesz, és akkor megint csak szentségtörően áldozhatnál.


Nem érdemes eddig halogatni a gyónást, minél később mész, annál nehezebb lesz. Gyónni csodás dolog, menj. :)


Isten áldjon!


Repült egy fohász Érted.

2012. máj. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy ezt aktív katólikusként mennyire érted meg,azért leírom:Istent nem érdeklik ezek az egyházi rituálék,ezek emberi,egyházi kreált dolgok,nincs mitől tartanod,Isten szeret és elfogad téged így is.
2012. máj. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
"besétáltál a gonosz csapdájába"-lol, ezen nagyot röhögtem, köszönöm.
2012. máj. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra hogy a gyónáson csak egyszer kell túlesni, és aztán később már remélhetőleg nem fogsz olyan súlyos dolgot elkövetni amit ilyen nehéz lenne meggyónni.

Arra is gondolhatsz hogy Jézusnak meg kellett halnia ahhoz hogy a gyónás lehetségessé váljon és helyettünk fizessen a vérével. Ehhez képest egy kis szégyenérzet nem olyan nagy ár. Elmélkedj minél többet Jézus szenvedésein, ez biztos hogy segíteni fog.


Ehhez ajánlok egy olvasnivalót is:

[link]


Azt is érdemes megfontolni hogy senki se tudja hogy meddig él, ezért érdemes az ilyen súlyos bűnt a lehető leghamarabb letenni.

Ne félj hanem inkább örülj neki hogy most még lehetőséged van ilyen könnyen megszabadulni ettől.

Ha semmiképp se bírsz elmenni gyónni akkor kérj közbenjáró imát valakitől (illetve Te is imádkozz ezért) azért hogy el tudj menni.

2012. máj. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!