Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg szeretném gyónni a bűneim,...

Meg szeretném gyónni a bűneim, de hogy?

Figyelt kérdés

*Komoly válaszokat szeretnék csak..*

Barátnőmmel kapcsolatba tettem dolgokat amiket nagyon megbántam és gyötör belülről a bűntudat de nagyon.. Ismerősömmel megbeszéltük hogy eljön velem gyónni de ő se volt még.. És nem tudom hogy hogyan zajlik.. (szinte semmit nem tudok.. csak annyit hogy egy pappal kell beszélgetnem és elmondani mindent..)

Szeretném ha leírná valaki picit részletesebben hogy hogyan működik ez, pénzbe kerül ? Szeretném ha megbékélnék magammal mert felemészt belülről a bűntudat és nem tud megbocsájtani a barátnőm.


2012. ápr. 13. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%
Attól,hogy elmész és elpanaszolod egy idegennek a bajod nem lesz jobb ha megakarsz békélni engeszteld ki a barátnődet akármit is csináltál
2012. ápr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A bűnbánat szentsége egy szentség, így elméletileg csak megkeresztelkedett hívőknek szolgáltatható ki. De gondolom, van olyan pap, akit inkább érdekel a megtérő bárány, mint az, hogy az a bárány melyik akolból kódorgott el.

Viszont, ami nagyon fontos! A gyónás alapfeltétele a teljes megbánás! És itt a teljes alatt nem csak azt értem, hogy megbántad azt amit tettél, hanem hogy mindent megbántál! Vagyis, ha gyónni akarsz, nem elég csak azt meggyónnod, amit a barátnőddel tettél, hanem minden mást is elő kell szedned, amivel megbánthattad Istent, megszomoríthattad Jézust, árthattál az embereknek, vagy amit az egyház ellenében tettél. Egyébként erre szolgál az ún lelki tükör.

Ha mindezeket végiggondoltad, szívesen folytatom. Elmondhatom a gyónás menetét, stb de előbb ezeket tisztázni kell!

2012. ápr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezt mondd:

Vétkeztem a barátnőmmel, és a pap máris tudni fogja, hogy miről van szó.

2012. ápr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 explorer ***** válasza:

Semmiképp nem kerül pénzbe, és nálunk a gyónás menete ott van a gyóntatószéken. :) De szerintem ha bevallod a bűneidet, és elmondod amit érzel, az bőven elég. A végén pedig kapsz elégtételt: például olvass el egy rész a Bibliából, imádkozd el a Miatyánkot, az Üdvözlégyet, stb.

De a lényeg az, hogy nem kell aggódnod vagy félned miatta, mert a papot köti a titoktartás. :)

2012. ápr. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy csak Isten adhat bűnbocsánatot, nem egy ember.

Jézus pedig már megváltott a bűneidből és szenvedett helyetted is a golgotai kereszten, aztán 3 nap múlva feltámadt és él, él örökké! Azért tette, mert SZERET! :D

Ha szeretnéd a valódi bűnbocsánatot, akkor nem a templomba mész és embernek mondod el, amit tettél, hanem mondd egyenesen Istennek, hogy:

Igen, bevallom, vétkeztem és bűnös ember vagyok. Köszönöm, hogy Te szeretsz, ezért elküldted Jézust az egyetlen fiadat, hogy bűnbocsánatot kaphassak most. Elfogadom az engesztelő áldozatot, a megváltást, és kérlek hogy jöjj a szívembe.

Akkor Jézus/Isten megbocsát és, ha komolyan gondoltad ezt a fenti megtérő imát, akkor veled lesz mindig, és védeni fog, és a Mennybe is mehetsz, a nélkül, hogy életed során vagy 10000 miatyánkot elmormolsz....

Higgy! Hidd el hogy Ő az aki megbocsát neked..( és nem a pap.)


Nehémiás 9/17

"...de te bűnbocsánatnak Istene vagy, könyörülő és irgalmas, hosszútűrő és nagy kegyelmességű,..."

2012. ápr. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Meg vagy keresztelve?
2012. ápr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Az első válasszal mi volt a gond?

A barátnőd bántottat, előszőr is tőle kell bocsánatot kérni. Sajnos vannak dolgok, amiket már nem lehet visszacsinálni.

Ha a barátnőd nem bocsájt meg, hiába kéred Istent, nem fog a barátnőd nevében megbocsájtani.

Ha azért mész gyónni, mert úgy érzed, rosszat tettél és hiszel benne, hogy Isten megbocsájt, ha lelkiismeretfurdalásod van, csak akkor menj gyónni. Ami természetesen ingyenes és pap sem kell a bűnök bocsánatához, csak szívből jövő bűnbánat és egy elhatározás, hogy kerülni fogod a bűnt.

Gyónás közben elmondom mi a gondod a papnak. Nem kellenek szertartások.

2012. ápr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mit műveltél?
2012. ápr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen meg lettem keresztelve.

A szemébe hazudtam hogy nem cigizek ez később kiderült, ugyan ez a fű -vel..

A barátnőm lehet hogy már nem fog megbocsájtani de lelkiismeret furdalásom van nagyon és így nagyon rosszul érzem magam.

100%-ban megbántam hogy hazudtam neki.

2012. ápr. 14. 16:10
 10/11 anonim ***** válasza:

7-esnek:

"Ha a barátnőd nem bocsájt meg, hiába kéred Istent, nem fog a barátnőd nevében megbocsájtani."


De igen, Isten hajlandó megbocsátani mindenkinek. Előtte bocsánatot kell kérni attól is akit megbántottunk de az hogy egy ember megbocsásson nem feltétele Isten megbocsátásának.

Szép is lenne ha valaki azért kárhozna el mert bár ő maga mindent megbánt és mindent elkövetett hogy jóvátegye a bűneit, mindenkitől bocsánatot kért, de nem bocsátottak meg neki.

Nem függ senkinek az üdvössége attól hogy esetleg megbántott-e valamilyen rosszindulatú embert aki soha nem bocsát meg neki.

A Jézus bal oldalán lévő latornak se kellett bocsánatot kérnie mindenkitől akit kirabolt vagy megölt és mégis üdvözült.


Kérdezőnek:


A gyónás menetéről:

[link]


Furcsa hogy meg lettél keresztelve, de nem tudod hogy hogyan kell gyónni, gondolom ez azt jelenti hogy még fiatal korodban lettél megkeresztelve, hittanra pedig nem nagyon jártál (de javíts ki ha tévednék). Ha én lennék a helyedben akkor elmennék hittanra és ezentúl rendszeresen gyónnék és áldoznék. Ez azért is fontos lenne mert így tudod elérni azt hogy később ne bántsd meg újra a barátnődet (vagy bárki mást) azzal hogy nem vagy őszinte. Hiszen abban hogy jobb és boldogabb életet élhess Isten tud Neked segíteni és az Ő segítségére akkor számíthatsz ha életedben igyekszel az Ő tetszése szerinti életet élni. Ha Jézust teszed az életedben az első helyre akkor számíthatsz a segítségére.

2012. ápr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!