Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell gyónni? Mit kell...

Hogyan kell gyónni? Mit kell meggyónni?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek hülyének, de elfelejtettem gyónni. Leírnátok, h hogyan kell?(pl.: belépsz a gyóntató fülkébe és köszönsz......stb.) És mit gyónjak. 13/L vagyok és mi bűnöm van?? Ezt most tényleg komolyan kérdem. Jól tanulok, szoval a lustaság nem.Aztán az h néha nem mosok fogat? Vagy kiabálok néha anyával. Meg nem szeretek mosogatni. És h misét mulasztottam. De ezeken kívül tényleg nem jut más az eszembe. Segítenétek???
2012. márc. 6. 17:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%

első verzió

Üdvözletem Atyám

Súlyos bűnt követtem el ember öltem/kínoztam


második verzió

Üdvözlet Atyám

Súlyos bűnt követtem el. A testiség bűnét. Ja és apáca vagyok

2012. márc. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2012. márc. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
de azért az első sem rossz
2012. márc. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

amíg a fogmosás a legnagyobb problémád sztem ne menj gyónni

bár elég érdekes lenne ha neked 13 évesen gyónásra lenne szükséged

2012. márc. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen.......csak tudod elsőáldozás óta nem gyóntam és azt mondta a pap h kell... és nem fog soha békén hagyni ha nem gyónok....:(
2012. márc. 6. 18:29
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja és köszi:)
2012. márc. 6. 18:30
 7/14 A kérdező kommentje:
Az itteni pappal anya "jóban "van, mert anya ovivezető, és a pap jár oda is a kicsiket tanítani, meg színdarabok miatt is. És az a lényeg, h a papot áthelyezték és most dolga van a környéken és nagyon rendes pap, dehát mégiscsak pap és mi nála elsőáldoztunk és szeretné, h ha már erre jár, akkor gyónjunk nála mert már vagy 3 éve nem gyóntunk...........vagyis nem halálosan KÖTELEZŐ, de mégis........szoval úgy "illik".........és írnátok, h télleg mit gyónjak? mert nem mehetek csak úgy h csak 3 vmit mondok....úgyse hinné azt el..........segítenétek???holnap jön!!!!!
2012. márc. 6. 20:08
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

azt se tudjuk miket cisnálsz életedben

mond az h lesmároltál vkit oszt kész

megbántad neki aztán mind1 h tényleg megbántade

2012. márc. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válaszadó linkje tökéletes. Különben pedig nem ciki odamenni a paphoz, és megkérni, hadd beszélj vele 10 percet. Elmondod neki, hogy elsőáldozás óta nem gyóntál, elfelejtetted, hogyan kell, és a fő baj nem is ez (kinyomtatod a gyónás menetét, vagy viszel egy Hozsanna c. énekeskönyvet, abban is benne van, nyugodtan lehet "puskázni"), hanem hogy nem igazán tudod, mi bűnöd lehet. Már ha a lelkitükör használata után még mindig így gondolod. Ő majd elmondja pár mondatban, hogy mi is számít bűnnek. Mert igen, mindenkinek van, 13 évesen is. Nem voltam katolikus és nem nyomatta senki a lelkiismeretfurdalós szöveget, de éreztem, hogy vannak kisebb-nagyobb baklövéseim, amiért bocsánatot kértem Istentől. Katolikusként ezt legjobb gyónásban megtenned.


Pl. szüleiddel szemben hogy viselkedsz, testvéreiddel, barátaiddal szembeni zördülések stb... nem kell szóról szóra elmesélni mindent, hanem pl.: "tiszteletlen, szeretetlen, dühös voltam szüleimmel szemben ennyiszerannyiszor"


Remélem, segítettem valamit.

2012. márc. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen!Köszi:)
2012. márc. 7. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!