Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell gyónni? Mit kell...

Hogyan kell gyónni? Mit kell meggyónni?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek hülyének, de elfelejtettem gyónni. Leírnátok, h hogyan kell?(pl.: belépsz a gyóntató fülkébe és köszönsz......stb.) És mit gyónjak. 13/L vagyok és mi bűnöm van?? Ezt most tényleg komolyan kérdem. Jól tanulok, szoval a lustaság nem.Aztán az h néha nem mosok fogat? Vagy kiabálok néha anyával. Meg nem szeretek mosogatni. És h misét mulasztottam. De ezeken kívül tényleg nem jut más az eszembe. Segítenétek???
2012. márc. 6. 17:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ömm a Hozsannában szerintem benne van a gyónás szövege és ha nem tudod hogy milyen bűneid vannak akkor használd a lelki tükröt szerintem az is van a Hozsannában :))
2012. márc. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Fogj a templomban egy hozsanna kiskönyvet vagy nézd meg mi van a linken a 2. kommentnél, írd föl ha elfelejtenéd, ha kínosnak tartod az egész gyónást, sokkal könnyebb felolvasni :) Am én is annál a papnál gyónok lassan 6 éve akivel hetente kb 3x is találkozom, és barátomnak tartom, hidd el mikor később találkoztok nem fogja megkérdezni, hogy "aztán lopod e még a szüleid pénzét?" :D De komolyan, semmi félnivalód nincs, ma már nincsenek inkvizítorok, hogy elégessenek :)
2012. márc. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Oké, köszi! Tényleg annyira nem vészes.:)
2012. márc. 8. 18:56
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek vannak bűnei. Kivéve a kicsiny gyerekeket. De egy 13 éves lány már nem gyerek...

Így gyónj:

Belépsz a gyóntatóba és mondod: Dicsértessék a Jézus Krisztus!

(pap: Mindörökké. Ámen.)

Gyónom a mindenható Istennek és Isten mellett neked lelki atyám, hogy elsőáldozásom óta ezeket a bűnöket követtem el:

[link]

(erre mond vmit az atya, majd meghatározza az elégtételt)

ezután mondod: Teljes szívemből bánom minden bűnömet, mert azokkal a Jóistent megbántottam, erősen fogadom, hogy Isten segítségével a jóra törekszem, és a bűnt, valamint a bűnre vezető alkalmat kerülöm.

(ekkor feloldoz.)

és ennyi. Köszönsz, kijössz.

Nem ciki papírt bevinni.

Én például a bűneimet mindig kis cetlire írom.

2012. márc. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!