Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg szeretném gyónni a bűneim,...

Meg szeretném gyónni a bűneim, de hogy?

Figyelt kérdés

*Komoly válaszokat szeretnék csak..*

Barátnőmmel kapcsolatba tettem dolgokat amiket nagyon megbántam és gyötör belülről a bűntudat de nagyon.. Ismerősömmel megbeszéltük hogy eljön velem gyónni de ő se volt még.. És nem tudom hogy hogyan zajlik.. (szinte semmit nem tudok.. csak annyit hogy egy pappal kell beszélgetnem és elmondani mindent..)

Szeretném ha leírná valaki picit részletesebben hogy hogyan működik ez, pénzbe kerül ? Szeretném ha megbékélnék magammal mert felemészt belülről a bűntudat és nem tud megbocsájtani a barátnőm.


2012. ápr. 13. 17:44
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ha nem voltál elsőáldozó, akkor beszélned kell egy pappal ahhoz, hogy gyónhass majd - miután jártál hittanra. Majd megmondja, hogy elég-e megítélése szerint néhány alkalom egyéni felkészítés, vagy csoportos hittanra járj több alkalommal.


Istentől és a barátnődtől bocsánatot kérhetsz azonnal is, gyónás nélkül is: egyszerűen bánd meg, kérj bocsánatot (Istentől imában), és ígérd meg, hogy törekszel arra, hogy többé nem követsz el ilyet - s valóban törekedj is.


Aztán pedig ha vége a hittannak, meg is gyónhatod, és majd áldozhatsz is. Ha szeretnél Istennel kiengesztelődött életet élni szeretetben, mindenképpen ezt javaslom.

2012. ápr. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!