Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki evangélikusnak konfirmált,...

Aki evangélikusnak konfirmált, az is mehet gyónni katolikus módon? SOS!

Figyelt kérdés

És neki honnan kell felsorolni a bűneit?


Mármint a keresztségtől, az evangélikus konfirmációtól, vagy az utolsó evangélikus úrvacsorától?


2012. jún. 3. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Akkor mehet, ha áttér katolikusnak. Ekkor a keresztség óta elkövetett bűnöket kell meggyónni.

Különben nem oldoz fel a bűnök alól, csak elbeszélget vele a pap.

2012. jún. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mármint csak ha bérmálni is akar, belátható időn belül, vagy elég, ha a katolikus gyülekezetbe akar járni? Mert úgy tudom a keresztség közös a történelmi egyházaknál...
2012. jún. 3. 19:43
 3/10 anonim ***** válasza:
Valóban egy keresztség van, a katolikusok is elismerik. Viszont ha jól tudom, az evangélikus úrvacsora nem minősül katolikus szempontból szentáldozásnak, tehát ha bérmálkozni akar valaki, akkor ugyanúgy hitoktatásra kell járni, gyónni és áldozni előtte, de az elsőáldozás és a bérmálás egyszerre is elvégezhető.
2012. jún. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Granulátum ***** válasza:
16%

Persze, bemész a gyóntatófülkébe, a pap úgysem lát téged, pláne nem esket meg téged hogy tényleg katolikus vagy-e, aztán meggyónsz neki. Bár szerintem az evangélikus dolgaidat ne említsd neki.


Tényleg, eszembe jutott egy kérdés: ha gyónás közben kiderül, hogy a gyónó nem katolikus, akkor a pap mit csinál?

2012. jún. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták: csak ha áttér. Az áttéréshez pedig hitoktatás szükségeltetik. Aztán gyónás és elsőáldozás. Bérmálkozni nem kötelező áttérés esetén, de egy idő után azért célszerű - az a felnőttség szentsége az Egyházban, és aki komolyan veszi a hitét, miért akarna gyerek maradni.


És igen, keresztségtől kell az első gyónásban sorolni, aztán mindig a legutolsó gyónástól.


Ha feloldozást nem szeretne kapni, akkor elbeszélgethet a pappal úgy, mint gyónásban, és maradhat evangélikus.


Eljátszani nem érdemes a katolikust, mert akkor ugyan kap feloldozást az illető, de nem lesz érvényes a gyónása, mivel nem tagja az Egyháznak, amelynek szolgálata által a pap adja a feloldozást.


Ha gyónás közben derül ki, hogy az illető nem katolikus, akkor a pap nem oldozza fel. Hacsak nincs halálveszély, és az illető jelét adja annak, hogy igen, akkor ő most katolikus lesz (ha meghal, ha nem).

Egyedi és nagyon indokolt esetben ez halálveszély nélkül is előfordulhat, de nem jellemző.

2012. jún. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha evangélikus vagy akkor minek akarsz katolikus módon menni ggyónni én ezt nem értem, :D Viszont először meg kell keresztelkedned aztán az első áldozásod elött mehetsz legelőször gyónni. De egyébként az evangélikus gyónás neked miértn em jó ?
2012. jún. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Granulátum, ez nekem is eszembe jutott Reformátuskent hogy mi lenne ha bemennék Gyónni....

De az első szónál kibuknék mert 1. Az egyesületnek ismernek a katolikus papok és a hangomrol felismernének.

2. Ahogy magamat elnézem belesülnék a gyónási szövegbe és a pap megkérdezném mikor gyontam utoljára. Meg a hazugságba is beleakadnék mikor kérdezné a pap hol kereszteltek meg. Esetleg egy nagyarolszagi katolikus templomban be lehetne vállalni de ha megkérdezné ( már ha nem sülnek bele a szövegbe) ki keresztelt és mondanék egy nagyváradi papot akkor megkérdezné és kiderülne hogy kálvinista vagyok. Eszembe jutott nekem is a gyónas de nekünk reformátusoknak bűn. Meg ugye hazugság is volna és az is bűn.

2022. jan. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves Anjutca, menj be nyugodtan a paphoz, és mondd el neki, hogy szeretnél vele beszélgetni. Csak ne ömöljön belőled az a gyűlölet, amit itt szoktál produkálni.
2022. jan. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Meg gyűlölet nélkül se fogadná beszélgetni. Feloldozni úgysem tudná és pofátlanság is lenne tőlem hogy kálvinistaként fenntartsák miközben a katolikus gyónók várnak rá. A katolikus pap se volna hülye hogy dumáljon velem. Azt mondaná hogy gyontat és várnak rá, menjek a református paphoz és igaza is lenne.
2022. jan. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Anjutca, én láttam már katolikus papot, aki meggyóntatott protestánst, szóval szerintem nincs veszítenivalód. Nem szokás megtagadni a bűnbocsánatot egy őszinte bűnbánótól. A katolikus papok ezt nagyon komolyan veszik.
2022. jan. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!