Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért nem segít mindenki...

Isten miért nem segít mindenki aki kéri tőle? Miért nem ad hitet mindenkinek aki kéri?

Figyelt kérdés
tényleg ahitet kérni kell és úgy kapjuk meg vagy meg kell érte dolgozni?

2013. jan. 11. 20:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Mivel ahhoz,hogy az ember rendelkezzen valamivel,elsődlegesen a saját magába vetett hit,önbizalom,és annak az őszinte érzése szükséges,hogy a vágyott dolog már az övé(előre hálát kell adni).Ez nem könnyű dolog,de megvalósítható.Aki csak könyörög,az mit árul el magáról? azt,hogy nincs hite,gyenge ahhoz,hogy bízzon magában,és a teremtőben.Máskülönben nem könyörögne semmiért,csak nyugtázná efféleképpen,hogy "igen,nem lesz semmi baj,tudom,hogy sikerülni fog"

Ezért van az,hogy a legtöbb könyörgő ima nem teljesül.Le kell számolni a fölösleges bűntudattal is.Hogyan adhatná meg Isten azt amit kér valaki,ha még arra sem tartja magát érdemesnek,hogy megkapja?

Akinek van,az még többre tehet szert.De megfigyelhető az ellentéte is,aki nem hisz,nincs önbizalma,utálja magát,fél,az rendszerint ráfarag.

Amit tudsz tenni,az az,hogy egyszerűen engedd el magad,ne erőltess semmit.A kishitű gondolatokra és egyéb negatív gondolatokra ne figyelj.Ha megállsz velük foglalkozni,csak hátráltatni fognak.Ha türelmes vagy és kitartó,akkor érezni fogod magadban az Istentől kapott erőt,ami szükséges a céljaidhoz.Adj hálát érte,köszönd meg,és bátran élj vele!

2013. jan. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 lsandor ***** válasza:
A hit pontos ismereten alapul, ez az alapja. Ha nem így lenne, akkor nem hit, hanem hiszékenység lenne. Ezért fontos pontos ismeretet szerezni a Bibliából és így szilárd hitre lehet szert tenni
2013. jan. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én hittel születtem. Tudtam, hogy van Isten azaz létezik, de azt is hogy a papok nem az Ő igaz szóvivői. Sokáig nem találtam a választ, majd nem is kerestem tovább. Aztán egyszercsak Ő talált meg engem. Apámon keresztül, ő sem volt hívő aztán egyszercsak hirtelen templomba járó hívő lett. Furcsa. Na mindegy ne kanyarodjuk el a mondani valómtól. Nos ő mutatott rá arra, hogy miért is vagyunk itt a földön és az a dolog nekem nagyon is logikus volt és sokmindent megmagyarázott. Aztán ezt tovább fejlesztettem idővel (mondjuk még csak egy éve tudom amit tudok) de én nem a kreesztény hitet követtem innentől kezdve. Nem is ismert vallást.(ha számít ez valamit)
2013. jan. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Isten miért nem segít mindenki aki kéri tőle?"

Mert Ő nem egy dzsinn.


"tényleg ahitet kérni kell és úgy kapjuk meg vagy meg kell érte dolgozni?"

Dolgozni kell érte. Keményen, kitartóan, rendszeresen és sokat. Ennek az is része, hogy segítségért imádkozunk, hogy a hitünk megerősödhessen. De az ima önmagában nem elég, ahogy a hit keresése sem elég önmagában, ima nélkül. Mindkettőre szükség van. A hívővé válás egy életen át tartó, mindennapos munkát igénylő folyamat. Napi rendszeres elmélkedést, olvasást, imát, jó cselekedeteket, szorgalmas gyakorlást igényel.

2013. jan. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"A hit pontos ismereten alapul, ez az alapja. Ha nem így lenne, akkor nem hit, hanem hiszékenység lenne. Ezért fontos pontos ismeretet szerezni a Bibliából és így szilárd hitre lehet szert tenni"


Mégis miért lenne a Biblia pontos ismeret? Egy olyan műről van szó, ami történelmileg bizonyíthatóan átesett egy emberek által irányított folyamaton, mely során a kétharmadát egyszerűen kidobták. A "de a lényeget benne hagyták" érveléssel szemben: akkor miért a Biblia szó szerinti szövegét értelmezik a mai napig? Nem lenne logikus az azt megelőző, vagyis ténylegesen eredeti szövegeket alapul venni? (és itt nem a nyelvi fordításról beszélek)


Az mi miatt nem volt jó? Miért kellett az embernek belenyúlnia, felülbírálnia a szentírást? - Vagy, ha már megtette, akkor miért nincs meg az eredeti forrás?

2013. jan. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 lsandor ***** válasza:

Kedves utolsó! Épp ellenkezőleg, számtalan tény és bizonyíték támassza alá, hogy mi ma az eredeti Bibliát olvassuk. Abba is érdemes belegondolni, hogy Isten biztosan nem engedte volna, hogy ez ne így legyen. Bízhatunk a Bibliában. És igen a hit az ismereten alapul.

Héberek 11: 1 - A hit a remélt dolgok biztosítékon alapuló várása, a nem látható valóságok nyilvánvaló bizonyítása.

2013. jan. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 sanyo98 ***** válasza:

isten rogton segit, ha hittel kered. sokan mondjak, barcsak ez lenne meg az lenne. sokan ezt hitnek hiszik. de ez csak remenykedes. hogy barcsak......

de annak olyanok is akik imadkoznak, es utanna azt mondjak,: "hat remelem sikerulni fog". vagy csak utannak idegeskednek es aggodalmaskodnak. van aki kerte tolem hogy imadkozzak erte. en meg is tettem. volt hogy 5szo volt, van hogy 10 perc, de lehet akar 2 ora is. es utanna elkezdi. "csak sikerulne" na gratula. ezzel a 2 szoval semmise tette a 2 oras imadkozast is. mert nem hitt benne, csak remelni tudta. ha kered a szent szellemet, az urjezus neveben, higy ma tegye sikeresse az allasinterjudat, akkor utanna nehogy aggidalmaskodj, mert akkor megtorod az imadnak az erejet. higy bennne,- marpedig nekem az urjezus neveben szerencses lesz az utam. es ketelkedem. csak sajnos sok kersszteny ezt nem tudja. keverik a hitet a remenykedessel. mar remeled , mar latod a celt. remeled, hogy de jo lenne, barcsak eljutnak odaig. majd aztan el is hizszem, higy el jutok odaig az ur jezus neveben, amit nekem adott, hogy hasznaljam az o nevet. mert jezus neveben vagyok eros. mol kuton dolgozol? jezus neveben tegyed. mindent abban tegyel. es sikerulni fog. mert ha ot kihagyod akkor bizony a satan keze lesz rajtad nem az ure.. de ne csak a szadon hordjad az ur nevet. ne a psziheddel hidd, az elmeddel a lelkeddel, hanem a sziveddel masneven a szellemeddel. hatassal lehetsz a fold vegso hataraira is, a nyomorultat te magad megyogyithatod, ha jezus neveben hittel teszed es imadkozol. de az imaid ne csak a szadon, es ne csak beszelj rola, hanem cselekedd is. ettol lesz ereje a hitednek es imadnak. es erre kerd a szentszellemet, akivel te be vagy toltekezve. aki jezus neveben jott. akk kozossegben van a te szellemeddel. SZELLEMI LENY VAGYOK . VAN LELKEM (ERTELEM ERZELEM AKARAT) ES TESTBEN ELEK. ne feledjetek. erosebb vagy mint a satan. es nem uralkodhat feletted a betegseg halal, vagy a szeretteiden sem. mert embertarsad elmeje felett nem uralkodhatsz, de a rajta levo gonosz szellemi leny felett erot gyakorolhatsz. ami vissza tartja ot istentol

2016. ápr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!