Az Awr bolygó 800 lakosa 3%-ának 4 keze van, a maradéknak a felének 3, másik felének 5 van. Egyszer mindenki az összes kezével mindenkinek az összes kezével kezet fogott. Hány kézfogás volt?

a saját kezeikkel nem fogtak kezet

2013. jan. 6. 13:03
 1/2 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm a segítséget.
2013. jan. 6. 13:07
 2/2 anonim ***** válasza:

24nek 4 keze

388nak 3

388nak 5

akiknek 4 kezük volt azok kezenként 799*4 kézzel fogtak kezet (24*4*4*799/4=76704 így a 4kezűek által csinált összes kézfogás)

egy 3kezű egy kezével 387*3+388*5 kézzel fogott kezet (a 4kezűeket leszámítva, ők már "kiestek" az előző összeggel, így a 3kezűek általi kézfogások száma=3*387*(387*3+388*5)/3=1200087)

az 5 kezűek ezek alapján (csak az egymással való kézfogások számolva): 5*387*5/5=5*387=1935

így összesen 76704+1200087+1935=1278726 kézfogás történt xD

2013. jan. 6. 14:27