Egy bulin minden résztvevőt bemutatnak egymásnak,6 kézfogás történik összesen, Mi ennek a képlete?

2012. dec. 26. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Legyen x db vendég.

Ekkor x*(x-1)/2 kézfogás történik. Mert mindenki kezet fog magán kívül mindenkivel, de minden kézfogást kétszer számoltunk, így el kell osztani 2-vel.

Tehát az 6 kézfogás esetén:

x*(x-1)/2=6 --> ebből x=4, vagyis 4 vendég van

2012. dec. 26. 22:33
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt értem, de hogy kell visszafejteni.


6*2=12

12/(x-1)x ???


szóval az X-et, vagyis a négyet milyen műveletekkel kapom meg? találgatok?

2012. dec. 26. 22:42
 3/5 A kérdező kommentje:
** 4*2 nem 6*2
2012. dec. 26. 22:43
 4/5 anonim ***** válasza:

x*(x-1)/2=6 ez egy sima másodfokú egyenlet

itt az egyenlet: ki kell bontani a zárójelet, 0-ra rendezni, majd a másodfokú egyenlet megoldóképletével megoldani.

x*(x-1)/2=6

(x^2-x)/2=6 /*2

(x^2-x)=12

x^2-x-12=0

ezt a megoldóképlettel megoldva, kijön, hogy: x=-3 vagy x=4. De mivel nem lehet negatív db vendég, ezért x=4, tehát 4 vendég van.

2012. dec. 26. 22:47
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. dec. 27. 08:48