2012. dec. 26. 21:56
1/5 anonim válasza:
Legyen x db vendég.
Ekkor x*(x-1)/2 kézfogás történik. Mert mindenki kezet fog magán kívül mindenkivel, de minden kézfogást kétszer számoltunk, így el kell osztani 2-vel.
Tehát az 6 kézfogás esetén:
x*(x-1)/2=6 --> ebből x=4, vagyis 4 vendég van
2/5 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de hogy kell visszafejteni.
6*2=12
12/(x-1)x ???
szóval az X-et, vagyis a négyet milyen műveletekkel kapom meg? találgatok?
2012. dec. 26. 22:42
3/5 A kérdező kommentje:
** 4*2 nem 6*2
2012. dec. 26. 22:43
4/5 anonim válasza:
x*(x-1)/2=6 ez egy sima másodfokú egyenlet
itt az egyenlet: ki kell bontani a zárójelet, 0-ra rendezni, majd a másodfokú egyenlet megoldóképletével megoldani.
x*(x-1)/2=6
(x^2-x)/2=6 /*2
(x^2-x)=12
x^2-x-12=0
ezt a megoldóképlettel megoldva, kijön, hogy: x=-3 vagy x=4. De mivel nem lehet negatív db vendég, ezért x=4, tehát 4 vendég van.
5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. dec. 27. 08:48