Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csalódtatok a Bibliában?

Csalódtatok a Bibliában?

Figyelt kérdés
Ha igen, írjátok le, hogy mi volt az.
2012. dec. 27. 17:43
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
válaszom, légy szíves ne személyeskedj, ne sértegesd a többi válaszolót.
2012. dec. 31. 15:58
 22/33 anonim ***** válasza:

Jelents.

Nem nagyon érdekel, legfőképpen akkor nem, ha olyannal szembesülök, mint a 18. válasz.

És az nem személyeskedés, hogy ha az anyja lennék, akkor sírnék, hanem vélemény.

2012. dec. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

A 18-as lennék és helyesbítenék. A Vatikán pusztán mint eszköz használja, hisz a kereszténység megalakulását ők Péter apostolig vezetik vissza, mint az első pápáig. Nos, ez egy szektaként indult, melyet valószínűleg egy, vagy mint tudjuk egy Jézus nevű ács kezdeményezett (legalábbis a történet szerint), de mint tudjuk az ókori Rómában ez nem volt épp valami szerencsés, ahol a többistenhit burjánzott. Valljuk be a kereszténység csak támadta a többi vallást: Először elérték, hogy Rómában engedélyezett vallás legyen, részben ezért is szakadt szét, de azért a külső nomád népek támadásai is eléggé megosztották őket.

A keresztesháborút is a keresztények kezdték, mivel az európaiak vissza akarták szerezni a Szent Fát, mely csak egy egyszerű indok volt, de igazából Jeruzsálem kifosztása volt a cél. Az indiánok megtérítése, mely inkább csak háborúskodás volt, plusz európai betegségekkel járt szegényeknek. Az inkvizíció, mely a középkori papok hatalmának fitogtatása volt. A keresztes lovagok, akik mint fanatista különítmény végigmasírozta a fél világok, de amikor visszatértek megvádolták őket Baphomet imádásáért és szabályosan levadászta őket a saját egyházuk (akiknek szolgáltak+ a királyt persze). Az angol protestánsok kivégzései is a nevükhöz fűződik. Vagy a 3 testőr történetet, amelyben megismerhetjük a XIV. Lajos ellen ármánykodó Richelieu bíborost. Az északi népeket is háborúskodások után térítették meg. Vagy itt van a Magyar példa: István király, aki lepaktál a pápával, és az egész országot Szűz Mária kegyelmébe adja. Egy király azt tesz amit akar, de azért a vallási rendeletei elég merészek voltak egy más vallású embernek. Ezt persze azért tette, hogy benyaljon az akkori hatalomnak.

A Mohamedánokkal sose bírtak, mivel az még fanatistább emberek gyülekezete, megjegyzem azért abban is vannak olyan paradoxonok, hogy amikor elolvastam dobtam egy hátast nevethetnékemben. A zsidók könyve hivatalosan a Biblia amit a keresztény vallás lekopizott, de lényegében ugyanazokat a hülyeségeket írja mindkettő. Legalább 5 jelenlegi vallás épül erre a bődületes......-ra.

Nemrég gyűjtöttem össze bibliai idézeteket, de most csak 1-2 példát írok le:

„Boldogok a lélekben szegények: övék a mennyek országa!”

Olvassuk el ismét... a lélekben szegényeké a mennyek országa? Nem a lélekben gazdagok kerülnek oda? ;)

Jakab leveléből egy idézet:

„Tehát, ti gazdagok, sírjatok és jajgassatok a bekövetkező nyomorúságaitok miatt! Gazdagságotok megrothadt, ruháitokat megrágta a moly, aranyotok és ezüstötök megrozsdásodott”

Az ezüst oxídálódik, vagyis egy + réteg rakódik rá és mióta rozsdásodik az arany? Látszik, hogy ez a Jakab csávó nem épp a gazdag zsidók köréből származott, talán leesett volna neki.

Vagy ki volt Szent József apja?

„Jákób nemzé Józsefet, férjét Máriának, a kitől született Jézus” (Mát. 1,16)

ezzel szemben:

„Maga Jézus pedig mintegy harmincz esztendős volt, mikor tanítani kezdett, ki, a mint állítják vala, a József fia vala, ez pedig a Hélié” (Luk. 3,23)

Az egész egy összecsapott valami, mert olyan unalmas, mint James Joyce Ulyssese.

És neked pedig közlöm, hogy azt a valahány évet, melyet teológiára (áltanokra) pazaroltál, értelmesebb dolgokra is tölthetted volna.

2012. dec. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

"Válaszomnak" válaszolom:

Gyere sírj a vállamon... a másik oldalon. OO (Ez a valagam! X) )

Ezt szántam humorosnak.

2012. dec. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

válaszom, nem jelentelek(minek), csak megkérlek arra, hogy az személyeskedés, ha sértegeted a másikat "gyenge, emberi eszedhez" , akkor is, ha nem vagy hajlandó elfogadni.


"Ha az anyád volnék, most sírnék." ez olyan vélemény, ami a válaszoló személyének szól, emiatt személyeskedés.


ha nem tetszik a válasz, azt kritizáld, ne annak írójára tegyél megjegyzéseket.

2012. dec. 31. 17:47
 26/33 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek: helyesbítek, mert tévedtem: kitagadnám.


Amit írt, az mind nem igaz. De látszik mennyire sérült és megbántott. Viszont még mindig engem igazol, hogy a múlt gyilkosaival azonosítanak minket. Olyan szint ez, mint dedóban a szemüvegesek csúfolása, nem több.


Kérdésedre pedig már válaszoltam.

2012. dec. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Viszont eszembe jutott egy történet. Talán máshol már írtam (nagyon kevés kérdést követek, fogalmam sincs, hogy hol utálnak éppen. Ez a segges kommentre írtam, amit felkínáltak nekem, bár én nem élek ilyesmivel, de ő biztos szereti), hogy elég sok lepukkant életet ismerek.

Egyikük ivott, de nagyon. Dolgozni utált. Sok évig anyja nyakán volt, de az meghalt, így a személy rákényszerült az önfenntartásra. A lakás megvolt, már csak élni kellett volna neki, de ő elitta a lakást, óriási adósságot halmozott fel.

A lakás elúszott, de a maradék pénzből tudott venni egy jóval kisebbet. A munka még mindig büdös volt, a pia még mindig fontos, így ennek a lakásnak is vége lett.

Innen egy szoba konyhás, udvari vécés lakásba költözött a 13. kerület nyomor részére. Ezt is elitta.

Innen egy nagyon vidéki 30 négyzetméteres borospincébe ment, Ipolytölgyesre. Miután itt sem bírta megtartani azt a kis lukat, a saját testvére vette magához.

A lényeg az, hogy már A pincében lakott, amikor azt mondta nekem az Ipoly partján egy téli napon, hogy nincs Isten, mert ha lenne, akkor nem engedte volna, hogy ez történjen.


Ennyi. A következtetést rátok bízom. Boldogabb új évet.

2012. dec. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

a kérdésemre nem látom, hogy válaszoltál volna. azt kértem, hogy azok írják le, akik csalódtak, hogy miben.

lehet felületes voltam, mert nem láttam olyan írásodat, ami arról szól, hogy miben csalódtál.


sértettséget amúgy inkább rajtad látok, emiatt van az is, hogy személyeskedsz ahelyett, hogy arra reagálnál, amit írt valaki. illetve nem is hozzád szólt a kérdés (mivel nem csalódtál), mégis kifejtetted.

2012. dec. 31. 19:01
 29/33 A kérdező kommentje:

"nagyon kevés kérdést követek, fogalmam sincs, hogy hol utálnak éppen."


szerintem ez fordítva van.

nekem több kérdésemhez írtál már, és mindnél elkezdtél sértegetni valakit. emiatt is mondtam, hogy ne személyeskedj, szerintem már annyira a kommunikációd része, hogy észre sem veszed. aztán meg csodálkozol (vagy nem ,mert már megszoktad), hogy utálnak.

2012. dec. 31. 19:27
 30/33 anonim ***** válasza:

Nem megy a saját kérdés értelmezése?

Akkor segítek:

Csalódtatok a bibliában?


Erre két féle válasz lehet: igen vagy nem. Én megválaszoltam az első oldalon, hogy nem.


Azt sem sikerült megérteni, hogy nem KÖVETEM az összes olyan kérdést, amire válaszoltam. Ez azt jelenti, hogy nem követem és nem azt, hogy nem szoktam válaszolni.

Remélem ilyen szájbarágósan már menni fog.

Viszont most már világos, hogy te olyanokkal akartál diskurálni, akiknek veled együtt nem tetszik a rendszer. De arra viszont ott van a valláskritika, tehát még a kérdést sem sikerült jó helyen feltenned.

És akkor most kitörlöm a listából, tehát NEM FOGOM KÖVETNI.

2012. dec. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!