Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csalódtatok a Bibliában?

Csalódtatok a Bibliában?

Figyelt kérdés
Ha igen, írjátok le, hogy mi volt az.
2012. dec. 27. 17:43
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
30%
Igen, azt hittem érdekes lesz, ezért elolvastam, de majd meghaltam az unalomtól. Hé Isten, kéne egy-két akciójelenet! Meg a sztorik is igencsak elnagyoltak.
2012. dec. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
53%
Igen. Egy rakás homályos, zavaros, értelmetlen történet, amikbe bármit bele lehet magyarázni, meg annak az ellenkezőjét is.
2012. dec. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
79%
Én nem csalódtam. Mielőtt olvastam, azt hittem, hogy unalmas. Olvasgattam és kiderült, hogy tényleg az.
2012. dec. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
44%

Szia!


Egyáltalán nem csalódtam, sőt minél mélyebben megismerem annál nagyobb kincseket találok benne. Éppen ezért határoztam el, hogy másoddiplomásként elvégzek egy teológiát, hogy eredeti nyelveken tudjam olvasni a Szentírást.


Meggyőződésem, hogy csak a felületes olvasók csalódnak a Bibliában, akik őszintén keresik az igazságot, azok sok-sok kincset találhatnak benne: "Ha keresed azt, mint az ezüstöt, és mint a kincseket kutatod azt: akkor megérted az Úrnak félelmét, és Istennek ismeretére jutsz... Akkor megérted az igazságot, és törvényt és becsületességet, és minden jó utat." (Példabeszédek 2:4–5,9)



Üdv. Péter

2012. dec. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem csalodtam benne mert mar eleve ugy altam hozza hogy tudtam hogy mire szamithatok.
2012. dec. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Az én véleményem megegyezik Péterével.

Minél többet foglalkozom vele, annál jobban szeretem:)

2012. dec. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

NEM nem csalódtam.

21. éve olvasom tanulmányozom, és még most is találok benne új gondolatokat amiket alkalmazhatok az életemben...

2012. dec. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Amit tanítottak róla,abban csalódtam,tehát abban,hogy megkérdőjelezhetetlen,Szent írásnak kell venni,és nincs benne ellentmondás.
2012. dec. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Néha úgy érzem, igen, legalábbis egy-két részletében. De csak nemrég kezdtem el olvasni (korábban is ismertem és tanultam hittant is, de úgy "egészben" nem olvastam még el). Úgyhogy még kíváncsian várom a folytatást.
2012. dec. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Az Újszövegség határozottan nem unalmas! Tele van tanulságos történetekkel.


Az Ószövetség valóban unalmasnak tűnhet.

2012. dec. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!