Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sokan azt mondják, hogy a...

Sokan azt mondják, hogy a bibliában mindenre meg van a válasz. Ez alatt mit értenek?

Figyelt kérdés
2012. dec. 13. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

A Biblia tele van metaforákkal, sokféleképpen értelmezhető. Ha akarod, mindenre megtalálod benne a választ, ha nem akarod nem.


(nem vagyok vallásos, de ismerem a Bibliát, szerintem ezt)

2012. dec. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
aaz első jól mondja.
2012. dec. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

egyszer mondta valaki, hogy a cölibátust betartó papok amiatt tudnak jó tanácsokat adni a családdal, gyerekneveléssel, párkapcsolatokkal kapcsolatban, mert a bibliában minden benne van.


érdekelne, hogy ezekre a dolgokra milyen választ ad a biblia.

2012. dec. 13. 22:24
 4/12 KZitus ***** válasza:

Mivel a házasságot (Ádám, Éva) Isten hozta létre, és családi életet is (szaporodjatok és töltsétek be a földet), ezért alapelveket is adott, hogy az jól működjön. Nos ha megfogadjuk működik egy házasság, ha nem, akkor széjjel mennek. Hidd el Isten jobban tudja mim a jó, vagy rossz nekünk.

pl-ul A Biblia azt írja, a férjeknek úgy kell bánniuk a feleségükkel, ahogyan Jézus bánik a tanítványaival. Figyeld meg a következő bibliai tanácsot:"Férjek,továbbra is szeressétek feleségeteket, mint ahogy Krisztus is szerette a gyülekezetet, és odaadta magát érte... A férjeknek ily módon úgy kell szeretniük feleségüket,mint saját testüket. Aki szereti a feleségét, önmagát szereti, mert soha senki nem gyűlölte a saját testét, hanem táplálja és dédelgeti,mint ahogy a Krisztus is a gyülekezetet"(Efézus 5:25-29)

A tökéletlen férfiak követnek el hibákat és gyakran nem viselkednek mintaszerű családfőként.Mit tegyen hát a feleség? Ne kicsinyelje le a férje erőfeszítéseit és ne próbálja átvenni tőle a főséget. Tartsa észben, hogy Isten szemében nagy értéke van a szelíd és csendes szellemnek(1Péter 3:4). Ilyen szellemet tanúsítva könnyebb lesz Istennek tetszően alárendelnie magát a férjének még nehéz körülmények között is. A Biblia azt mondja:"a feleség mélységes megbecsüléssel legyen a férje iránt"(Efézus 5:33).

Jézus engedelmeskedett égi Atyjának, és a Biblia felszólítja a gyermekeket, hogy engedelmeskedjenek a szüleiknek (Efézus 6:1-3). Noha Jézus tökéletes gyermek volt,szót fogadott a szüleinek Józsefnek és Máriának, akik tökéletlenek voltak. Ezzel kétségtelenül örömet szerzett a családja valamennyi tagjának!(Lukács 2:4,551,52)


Csak néhány alapelvet említettem a családi élettel kapcsolatosan, de ettől sokkal több található a Bibliában.

2012. dec. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A Biblia olyan általános érvényű alapelveket tartalmaz, amelyeket ha mindenki a saját életére vonatkoztat, akkor minden kérdésre megtalálhatja benne a választ.
2012. dec. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mivel az életet a teremtő hozta létre, annak működési elvét is Ő tudja a legjobban.


Ezért a bűnbe esés után nagyon jól tudta, hogy az emberek hogyan tudnak még így is viszonylag "jól" élni, ehhez adott útmutatást.

Mik ezek...?


Nos előttem némelyek a házassággal kapcsolatban már írtak néhányat, de ezen kívül van a gyermek nevelésre a pénz beosztásra, az egymással való jó kapcsolat tartásra, vagy is az élet minden területére. Ha ezeket az emberek betartanák, nem lenne ilyen a világ még akkor sem ha tökéletlenek vagyunk.

2012. dec. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha valaki annyira egyszerű, mint a falba vert szög, és kb. annyit is gondolkodik, akkor lehet, hogy megtalál benne, amire szüksége van.

Értelmes, gondolkodó ember meg nem tud vele mit kezdeni.

2012. dec. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én vallásos vagyok, de szerintem nem található meg a Bibliában mindenre a válasz, és ez így is van jól. De az ember képes gondolkodni, és meglelheti a válaszokat. Aki azt várja, hogy a Biblia tálcán kínálja fel a boldog, teljes élet receptjét, az csalódni fog, mint bármilyen hasonló ígérettől.
2012. dec. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Hm.... érdekes, de az emberek nem is boldogok... nézz körbe, nincs reménységük céltalanul élnek, ha ki is tűznek célt nem biztos hogy elérik ha még is, csak kevés ideig élvezhetik, mert meghalnak.


Ezzel ellentétben a biblia igen is mindenre ad választ. Az más, hogy nem akarnak élni vele.

és megoldottak valamit?

semmit.

2012. dec. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 nicola73 ***** válasza:
Én egy Bibliai idézettel válaszolnék az előttem szólókhoz. "Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát." (Máté 7:21). Elfogadni amit a Biblia tanít nem annyira nehéz, mint cselekedni a jót.
2012. dec. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!