Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sokan azt mondják, hogy a...

Sokan azt mondják, hogy a bibliában mindenre meg van a válasz. Ez alatt mit értenek?

Figyelt kérdés
2012. dec. 13. 21:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Múltkor egy PLC program hibát találtam meg a segítségével...

ÁÁÁÁÁÁÁÁ!!! NEM!!!! :)

Nehogy bevedd!!xDDD


(Amúgy a bibliát nagy betűvel írják...)

2013. febr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Vicces az előző hozzászólás :)

nyilván nem minden kérdésre vagy dologra van benne a válasz. Viszont az élet minden fontos helyzetében, illetve hogy hogyan éljük az életünket, szóval az igazán fontos kérdésekben úgy érdemes tennünk, ahogyan Isten várja tőlünk, és mivel a Biblia Isten üzenetét tartalmazza.

Olvass el minél több részt belőle, és meg fogsz lepődni :)

Sirák könyvében olyan tanácsok vannak, hogyan viselkedjünk társaságban, mennyi bort igyunk, mi a teendő a pletykás emberekkel, nekem ezek a kedvenceim.

[link]


A másik kérdésre: sokan furcsának találják, hogyan adhat bármilyen tanácsot egy pap házasság ügyében, amikor ő maga nem házas. Van ezzel kapcsolatban egy érdekes gondolatom: hogyan gyógyíthat egy orvos, aki mondjuk sose volt rákos? Te kihez fordulnál: egy átlagemberhez, aki sokat volt beteg, vagy egy makkegészséges orvoshoz, aki többszáz eseten van túl? Egy pap akár több száz fiatal párt, házaspárt ismerhet gyónás, lelkivezetés, plébánosi kapcsolat útján. Lehet, hogy mindkét féllel beszél olyan dolgokról, amit senki másnak nem mondanak el (pl gyónás alatt). Szerintem nem meglepő, ha ezek után sokat tudnak segíteni egy házasnak, arról nem is beszélve hogy egész életüket lelki dolgok tanulmányozására, tanulsására tették fel, 5-10 évet tanultak stb. Én azon se lepődnék meg, ha egy egyedülálló pszichológus jobb tanácsot ad, mint egy házas ember. A pap ráadásul nem kielemezni akar, hanem (fenti kommentben kifejtett módon) holisztikusan, a teremtés folytatásaként teremt minden házaspárra, így bár a mindennapi problmákban is segíthet, mégis egy magasabb szintű szempontot adhat a házassághoz: ez nem egy szerződés, nemcsak egy párkapcsolat, ez egy szentség.

2013. febr. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!