Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csalódtatok a Bibliában?

Csalódtatok a Bibliában?

Figyelt kérdés
Ha igen, írjátok le, hogy mi volt az.
2012. dec. 27. 17:43
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Nos az Ó szövetség lehet érdekes, ha bele gondolunk miért íratta le nekünk teremtő.


ahogy az írás mondja ezek azért írattak le, hogy tanuljuk az akkoriak hibájából, Ők mit rontottak el.Mi ne tegyük.

azon kívül az a rész arról szól hogyan kezdte el megoldani a felmerülő problémát életünk forrása.


Ha erről az oldalról nézzük, akkor már nem is unalmas.

ezáltal megmutatkozik milyen is gondoskodó Istenünk, és hogy mennyire komolyan veszi, hogy tartsuk be amit kér.

2012. dec. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Nem csalódtam, akik viszont igen, valószínűleg nem is hívők.

A nyakamat rá.

2012. dec. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen nem csalódtam, amikor először vettem a kezembe, zéró elvárással ültem le mellé. Ettől még, mint irodalmi művet, rossznak tartom, nem szórakoztató az olvasása. Mint életvezetési tanácsokat nyújtó könyv, pedig elavult. Az ókori szokásjogot foglalja írásba, amiből ugyan van, ami még ma is megállja a helyét, sok azonban nagyon nem.
2012. dec. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

"Nem csalódtam, akik viszont igen, valószínűleg nem is hívők."

mert van véleményük, vagy mernek gondolkodni?

2012. dec. 28. 12:44
 15/33 eric_one ***** válasza:

Nem csalódtam, sőt állítom, hogy egy emberi élet is kevés hozzá. Mindig találsz benne újat, akárhányszor olvasod. Valamint a Biblia egy egyedülálló könyv, hiszen ez az egyetlen könyv amely elbeszéli az emberiség kezdetét, egészen a még be nem következett eseményekig.

A Biblia első (Mózes) és utolsó (Jelenések) könyve közt 1600 év telt el, több mint 40 különböző szerzője volt. Ezek az emberek nemcsak időben, hanem földrajzi értelemben és kultúrában is távol voltak egymástól Egyiptomtól-Babilóniáig szétszórva. A szerzők is különböztek egymástól a tanulatlan halásztól az írástudóig, az orvostól a királyig, vámszedőig stb, de mégis kinyilatkoztatásában, tanításában, üdvtervében, és felépítésében egy csodás egységet alkot a Biblia...

Minden embernek el kellene ismernie hogy az íróeszközként használt emberek mögött egy tér és idő fölött álló igazi szerző van. A Koránt vagy a Mormon könyvét egyfolytában írták ill. diktálták. De a Szentírás kezdeményezője és alkotója azonban évezredeken keresztül jelentette ki magát. Ez logikus igazolása annak hogy Ő az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég.

2012. dec. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Nem. Nagyon szeretem olvasni, a mobilomon is van, napi idézettel együtt és mindig segít.

Akár egy problémában, akár választ keresek. Nyitott szemmel és nyitott szívvel kell olvasni.

2012. dec. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Én olvastam előtte is még nem voltam hívő és mit is írjak belegabalyodtam, unalmasnak találtam,és egyes részeket nem is értettem így szépen el is tettem.Sok év után mikor hívő lettem akkor vettem félve elő,és azóta már többször is elolvastam nyitott szível szeretettel.Már nem csalódok benne, hisz nincs még ilyen másik értékes könyv a világon mint a BIBLIA.Megkérdőjelezhetetlen ,meg támadhatatlan!!! Ha hívő vagy nem lehetsz rossz véleménnyel róla!! Üdv.
2012. dec. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
42%

Én csalódtam a Bibliában, mivel ez az egész egy átverés a Vatikán részéről. Úgy próbálják beállítani, mintha ez a könyv valóban valós alapokon nyugodna, közbe meg, de inkább idézek:

„De az Úr megkeményíté a Faraó szívét, és nem akará őket elbocsátani.” a 2 Móz. 9,12.-ből. Valamint

„És monda Mózes: Ezt mondja az Úr: Éjfél körûl kimegyek Égyiptomba.

És meghal Égyiptom földén minden elsőszülött, a Faraónak elsőszülöttétől fogva, a ki az õ királyi székében ül, a szolgálónak első szülöttéig, a ki malmot hajt; a baromnak is minden első fajzása.

És nagy jajgatás lesz egész Égyiptom földén, a melyhez hasonló nem volt és hasonló nem lesz többé.” a 2 Móz. 12,31-ből.

Hol itt az isteni igazság és megbocsátásról szóló dolog?

Vagy mekkora baromság már az, hogy 1 nap megteremtette a világosságot, meg a sötétséget, DE csak a 4. nap teremtette meg a Napot, meg a Holdat (amit amúgy "világító testként értelmez"). Amúgy már 2. nap volt növények és víz (ismétlem víz és nem JÉG). Márpedig ha pusztán egy csöppet használnánk az agyunkat rájönnénk, hogy a víz az űrben (amiről vajmi keveset tudtak az ókori zsidók), nem folyékony és a növények is megfagytak volna.

7. nap Isten pihen?!?! Egy Istennek vannak korlátai?

Holott tudtommal semmit se csinált, csak ilyeneket mondott, hogy 1 nap pl: "Legyen világosság", és lett.

Minden nap kimond pár mondatot és ebbe belefárad?!

HAHAHAHAHAHA

2012. dec. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
hogy lehet egy mesekönyvben csalódni?
2012. dec. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

18as: a Vatikán írta a Bibliát? Vagy csak az ő könyve? Vagy mi volt ennek a hozzászólásnak a lényege? Azt hiszed talán, hogy humoros vagy okos volt? Vagy tán a te gyenge, emberi eszedhez méred a Teremtőt?

Ha az anyád volnék, most sírnék.

2012. dec. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!