Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért higgyek a bibliában? Mi...

Miért higgyek a bibliában? Mi miatt lehet azt hinni, hogy igaz, ami benne van?

Figyelt kérdés
2012. dec. 23. 13:35
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
21%

Egyházi gimibe jártál és nem tudod? Hát ez fura. Rengeteg jó tanácsot ad, és hogyha a 99% igaz, akkor valószínűleg a maradék 1% is.

Egyébként szerintem a Biblia a lehető leglogikusabb világképet adja vissza. Hogy jöhetett volna létre az Univerzum, a téridő a semmiből? Csak az lehet, hogy valami mindig is volt.

1.Ez vagy a mindenható Isten, aki bármit megtehet, hiszen ő teremtette az Univerzumot és a fizika törvényeit és meg is változtathatja őket,

2. vagy az Univerzum.


Mármost Jézus halottat támasztot fel, betegeket gyógyított meg, halálakor sötétség borult a Földre, sziklák szakadtak ketté. Ezeket nem csak a Biblia, hanem a zsidó történetírók és a zsidó papok, egész Izrael tényként kezelte, ezek bizonyítékok az 1.-es pontra, ezek nem hitkérdések, hanem TÉNYEK. Ettől függetlenül lehet hited is. A zsidók sem cáfolták, hogy természetfeletti dolgokat csinál, csak azt állították, hogy a sátán hatalmával cselekszi a dolgokat, de ez azért butaság, mert démonokat űzött, jót cselekedett, miért tette volna ezt a sátán szolgája?

Ez a bitonyíték.

2012. dec. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

"Egyházi gimibe jártál és nem tudod? Hát ez fura"

mi benne a fura?

pont, amiatt., hogy megismertem a egyháztörténetet+ a bibliából dolgokat éreztem egyre jobban úgy, hogy az egész egy csak egy emberi találmány.

2012. dec. 24. 14:24
 23/28 anonim ***** válasza:
0%

Ésszerű hinni a Bibliának?


Volt már úgy, hogy téves kép alakult ki benned valakiről amiatt, ahogyan mások beszéltek róla, vagy ahogyan a szavait idézték? Arra számítottál, hogy nem lesz szimpatikus, ám amikor jobban megismerted őt, rájöttél, hogy rossz színben tüntették fel. Sokan ugyanígy vannak a Bibliával.


Nos a biblia 1600 éven keresztül íródott, különböző korban és különböző háttérrel rendelkező emberek által.

Ha csak maguk az emberek maguktól tettek volna ilyet, akkor nem jöhetett volna létre , hiszen a Biblia írói nem ismerték egymást, és nem is egy időben éltek.

Még is egy témán vonul végig, és egy akarat bontakozik ki belőle.


ebből is jól látható, hogy ennek megírását egy magasabb rendű valaki vezette az évezredek folyamán, hogy az emberek megismerjék Őt és a célját, szándékát.


Ehhez ezt a csodálatos könyvet alapos át olvasás, tanulmányozás által lehet megismerni, és a meggyőződés is így alakul ki, és akkor nem hiszékenység lesz belőle.

Jó néhány tanult ember rossz véleménnyel van a Bibliáról. Rájöttél, hogy miért? Az, amit mások mondanak róla, vagy ahogyan idéznek belőle, sokszor logikátlannak, tudománytalannak vagy egyenesen tévesnek tűnik. Lehetséges, hogy a Bibliát is rossz színben tüntetik fel?

2012. dec. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

"Akkor a saját prédádból rájöhetsz hogy igaz-e ami benne van."


Minek zsákmány a kérdezőnek?!

2012. dec. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%

"Úgy gondolom, annak, hogy hisznek benne, van valami oka. Jó lenne tudni, hogy mi az."


Akkor megvallom neked az én hitemet. A hit olyan mint a robbanószer. Lehet dinamit és atombomba.

Aki elmegy hébe-hóba misére olyan mint a gyufa. Én nem tudom most milyen szinten járhatok, de most éppen ott tartok, hogy ül mellettem valami vagy a nyakamban és folyamatos szeretettel táplál, de én is őt. Vagyis átjárja az embert a szeretet. De nem mondhatom most neked, hogy tapasztald ezt meg te is. Ezt nem lehet, de gyufaként elkezdheted és nem feladni. Aki keresi az Istent, az megtalálja!


El nem tudom képzelni, hogy Pál apostolnak atombomba hite milyen jó lehetett. Sokszor én is ezt irigylem, úgy mint te most engem.

2012. dec. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
0%

Kedves Kérdezö!

Még az elején említetted, hogy hittél a Télapóban, de az érvek meggyöztek.

Ha már ezt a példàt hoztad, akkor hadd kérdezzem meg, hogy hogyan és miért hittél a Télapóban? Mert valaki azt mondta? Szerintem nem. Sokkal inkább azért, mert nem sikerült összerakni, hogyan is jelennek meg az édességek az ablakba kirakott kiscsizmában.

A hit - mint sokan említették - belülröl jön. És ez az egyetlen amit elhiszel vagy nem, mert megérteni az életben nem fogod. Épp ezért a kérdésed, hogy hogyan higgy a Bibliában egyszerüen megválaszolható egy másik kérdéssel: akarsz benne hinni?


Elnézést a hosszú ü és ö betük mellözése miatt, a billentyüzetemen nem szerepelnek az imént említett karakterek.

2013. jan. 5. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

"Ha már ezt a példàt hoztad, akkor hadd kérdezzem meg, hogy hogyan és miért hittél a Télapóban? Mert valaki azt mondta? " igen. sokan mondták, és elhittem.


"Sokkal inkább azért, mert nem sikerült összerakni, hogyan is jelennek meg az édességek az ablakba kirakott kiscsizmában. "

azon egy ideig tanakodtam, hogy a csizmákat miért belülre tesszük, és nem kívülre, hisz a télapó kint mászkál, és úgy osztogat. (:

2013. jan. 5. 03:26
 28/28 anonim ***** válasza:
Te még nem vetted észre, hogy valami nagyon nem stimmel ezzel a világgal...
2013. jan. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!