Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Református vagyok. Hordhatok...

Kettrin kérdése:

Református vagyok. Hordhatok keresztet?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam az egyik barátomtól egy ezüst nyakláncot egy keresztel. Nekem nagyon tetszik és szeretném hordani is, nem csak azért mert a barátomra emlékeztet, hanem mert hiszek Istenben is. Viszont anyukám azt mondta, h a mi vallásunkban ezt nem lehet, legalábbis nem szokták. Mit gondoltok erről??

2012. nov. 13. 18:46
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Tyler913! Köszönöm baráti és tényleg nagyon korrekt megfogalmazásodat, ezt értem. Nekem végül is mindegy ki mit csinál, csak a Biblia álláspontjára hívtam fel a kérdező figyelmét. Szerintem (és meggyőződésem szerint a Biblia szerint is) nem a "kereszthalálon" van a hangsúly (tehát nem az állítólag "elválaszthatatlan" kivégző eszközön), hanem Jézus váltságáldozatán. Jézus váltságáldozata nem fontos hogy milyen eszközön történt, hanem azok az áldások számítanak, melyekkel járt.

Tehát nem az a lényeg, hogy kinek "tragikus esemény", kinek nem, mert (ahogy már az előző válaszomban leírtam) az áldásait tekintve nem tragikus esemény, de ennek semmi köze az akkor "divatos" kínzó és kivégző eszközéhez.


Sőt, nézetem szerint ez nem csak "ízlés" kérdése, hiszen ezen az alapon bárki, akinek a legkedvesebb hozzátartozóját megölték, az kiakaszthatja a gyilkos eszközt (vagy annak kicsinyített, sokszorosított - biznisz? Persze!) mását a nyakába, vagy a szobája falára "szent emlékül", hogy "emlékeztesse" őt arra, ami (és hogyan) történt. Mivel a gyilkosságok száma egyre drasztikusabb és rengeteg ilyen eseményt lehetne példának állítani, valahogy mégis mindenki viszolyog egy ilyen visszatetsző ötlettől! Vajon miért? Vajon miért nem jó emlékeztető vagy "jelkép" egy gyilkos eszköz, amely arra emlékeztet, hogy a gyilkos mivel és HOGYAN ölte meg az általam legjobban szeretett személyt?!

Rengeteg pisztolynak, rengeteg késnek és még ki tudja miféle eszköznek kellene az emberek nyakába fityegnie, de ez valahogy nem terjedt el még a nem keresztény világban sem...

2012. nov. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 mustafa33 ***** válasza:
82%

Tyler, ne csodálkozz, a JT-k küldetésüknek érzik belepofázni mindenbe és mindenkit megváltani akarata ellenére is ☻. És mindent pocskondiázni ami nem az Ő totnyukról pottyant le ☻.

Kedves 30%-os, csak kötöd az ebet a karróhoz azzal a kivégzőeszköz keresztel, pedig a ti ábrázolásaitokon nem is keresztre van feszítve Jézus, hanem egy sima karrón lóg. Akkor te miről is beszélsz?

Egyébként a magyar rovásban a kereszt jele = i = Isten.

A kettőskereszt pedig = gy = egy(Isten). És akkor még sehol sem volt a biblia.

2012. nov. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 mustafa33 ***** válasza:
* az Ő totnyukról = az Ő tornyukról
2012. nov. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
0%
mustafa33: magadat minősíted a személyeskedéseddel.
2012. nov. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 Faragó Máté 2001 válasza:

Üdv!

Én is református vagyok én hordok keresztet minden nap rajtam van és ha rosszul érzem magam megbántottak vagy kétségeim vannak csak rá nézek a keresztre és elmúlik nyugodtan hord :)

2016. aug. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!