Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Református vagyok. Hordhatok...

Kettrin kérdése:

Református vagyok. Hordhatok keresztet?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam az egyik barátomtól egy ezüst nyakláncot egy keresztel. Nekem nagyon tetszik és szeretném hordani is, nem csak azért mert a barátomra emlékeztet, hanem mert hiszek Istenben is. Viszont anyukám azt mondta, h a mi vallásunkban ezt nem lehet, legalábbis nem szokták. Mit gondoltok erről??

2012. nov. 13. 18:46
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
0%

Nem a szavakon kell lovagolni, hanem a jelentésén, az viszont a Biblia - és maga Jézus - kijelentésével tökéletesen megegyezik.


Vagy szerinted, ha a Biblia Jézust Isten "szócsövének" nevezi, akkor Jézus egy szócső?!!

2012. nov. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 mustafa33 ***** válasza:
Nicsak, nicsak. Egyszerre nem a szavkon kell lovagolni, a jelentés a lényeg. Csak neeem???? egyszerre 180° fordulat? Mit szól majd ehhez a felvigyázó?! ☻
2012. nov. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 Mulder614 ***** válasza:
11%
Jézusban vetett hitet nem a kereszt hordásával lehet bizonyítani. Az életét kell megváltoztatnia mindenkinek. Amúgy meg én nem hordám magammal azt a kést amivel megölték a fiam. A kereszt hordása sem jelent mást.
2012. nov. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.!

Megoszlik a vélemény, ami érthető :D

Én úgy döntöttem, h néha-néha felveszem, mert 2 emlék is kötődik hozzá, mert elvesztettem azt a barátom, akitől kaptam. Már csak ő érte is szeretném, ha rajtam lenne. :)

2012. nov. 18. 18:34
 25/35 mustafa33 ***** válasza:

Hordjad magyar értelmében, akkor nem lesz "akasztófa".

A magyaroknál mint motívum már a kereszténység felvétele előtt díszítő motívum volt. Meg a rovás jelentése is volt, meg világszimbólum jelentése is.

2012. nov. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
0%

Kedves mustafa33! A te 25-s válaszod ajánlásai éppen úgy forgatják ki az igazi jelentéséből a keresztet, mint a "megszentelése". Teljesen mindegy, hogy te vagy bárki más, minek tartod, ez oly szorosan kötődik egy - az egész emberiséget érintő - tragikus eseményhez, hogy ezt nem lehet csak úgy félredobni. Ez akkor is marad az, ami volt: egy kínzó és kivégzőeszköz!


Képzeld el, hogy az a személy vagy örökösei, aki először alkalmazta, mondhatjuk "szabadalmaztatta" az eljárást :)), milyen mérhetetlen jogdíjat követelhetne. Abban megegyezhetünk, hogy ez a kínzó és kivégző módszer nem Istentől származott, hanem sokkal inkább sátáni gondolat.


Kedves kérdező! Nos, ezért írtam már az elején, hogy neked ez érzelmi kérdés, ezzel szemben nem hatásosak az észérvek. Azt is mondtam, hogy éppen ezért senki sem határozhatja meg, hogy te mit teszel, kivéve talán Isten....! Ő pedig leíratta a törvényeit és az alapelveit számunkra. Ezért hiszem azt, amit mondtam.


Minden jót!

2012. nov. 19. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 Tyler913 ***** válasza:
81%
Pont az a gond,hogy számodra a kereszt tragikus esemény,és nem a megváltásra emlékeztet.
2012. nov. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%
Az esemény maga, egy ártatlan ember gyalázatos és kegyetlen kivégzése! Amiért történ és amely áldásokkal járt, az egy másik kérdés, de annak SEMMI köze a kínzó és kivégzőeszközéhez. Ennek az eseménynek az ábrázolása már jóval korábbi korok, nem bibliai szokásával függ össze.
2012. nov. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
0%

"Ennek az eseménynek az ábrázolása már jóval KÉSŐBBI korok, nem bibliai szokásával függ össze."


Elírtam, bocsi.

2012. nov. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 Tyler913 ***** válasza:
89%
Ja vágom már...Csak nem jehovista vagy,barátom? Nincs azzal semmi baj,de itt egy református tett fel kérdést,ergo válaszolni a református hitvallás és dogmatika talaján állva van értelme.Márpedig nálunk a kereszthalál nem egy tragikus aktus,hanem Krisztus váltságművének elválaszthatatlan része,amely elkerülhetetlenül benne volt Krisztus életútjában,abban a munkában,amelyet értünk vállalt.Tehát a keresztet nem külön szemléljük,hanem a váltságmű részeként,sőt,jelképeként.Aki keresztet hord,épp arra emlékezteti magát,hogy Krisztus érte is meghalt.Ennél szebben nem tudom elmagyarázni.
2012. nov. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!