Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Református vagyok. Hordhatok...

Kettrin kérdése:

Református vagyok. Hordhatok keresztet?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam az egyik barátomtól egy ezüst nyakláncot egy keresztel. Nekem nagyon tetszik és szeretném hordani is, nem csak azért mert a barátomra emlékeztet, hanem mert hiszek Istenben is. Viszont anyukám azt mondta, h a mi vallásunkban ezt nem lehet, legalábbis nem szokták. Mit gondoltok erről??

2012. nov. 13. 18:46
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Hordd nyugodtan!


Amúgy én úgy tudom h a protestánsok is hordhatják, csak náluk nincs rajt a kereszten Krisztus, mint nálunk katolikusoknál.


Ettől függetlenül, ha rosszul is mondtam, hordjad bátran! Keresztények vagyunk és ez a lényeg!

2012. nov. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem úgysem mások véleménye alapján akarsz dönteni arról, amit már úgyis eldöntöttél a szívedben. Ha az egyházad rosszallaná, mit tennél?


De a "nyúllábas" válasz érdekes volt. Mivel is rosszabb a nyúlláb, mint egy szörnyű és kegyetlen kínzó és kivégző eszköz? (Csak az összehasonlítás végett)

2012. nov. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:

"Mivel is rosszabb a nyúlláb, mint egy szörnyű és kegyetlen kínzó és kivégző eszköz?"


Azért, mert a kereszt kötődik valakihez, akár tetszik, akár nem, méghozzá egy felsőbbrendű monoteista vallás megalapítójához...szemben a primitív sámánizmust és kaballizmust jelentő nyúllábbal.

Tudod, az egyik civilizált európai még hibái ellenére is, a másik meg törzsi néger ungabunga....vegyél fel szemüveget ha nem látod a különbséget

2012. nov. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

Vajon Krisztushoz mennyire "kötődik" a kínzó és kivégző eszköze?! Ő mit gondolna erről??? Ha történetesen máglyán égették volna meg, akkor most egy rőzserakás lenne a nyakában egyes hívőknek?

Mert akármit is gondolnak erről az eszközről a hívők, ez akkor sem több, mint egy kegyetlen kínzó és kivégzőeszköz, melyet igen morbid módon "jelképpé" emeltek - igaz jóval később. De valójában több, mint "jelkép" lett belőle.

(Erről a "Több, mint testőr" jutott eszembe, hát igen, ez is több, mint "testőr" sokaknál - bálvány.)


Csak egy vélemény, kedves kérdező azt teszel a nyakadba, amit akarsz, úgyis te felelsz a döntéseidért Isten előtt...

2012. nov. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 Tyler913 ***** válasza:
83%

ma 19:46

Na ne vicceljünk már...Az egész vallásunk épp Krisztus váltságáldozatáról szól. Ő tette a keresztet a gyalázat jelképéből Isten az emberek iránt tanúsított kegyelmének és szeretetének jelképévé.Szóval nehogy azt bizonygasd már,hogy Isten ellen való vétek keresztet hordani...

2012. nov. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Én nem ítélkezem, felőlem mindenki azt tesz a nyakába, amit csak akar, de azért az nagyon erős, hogy Jézusra hárítják sokan: "Ő tette a keresztet a gyalázat jelképéből Isten az emberek iránt tanúsított kegyelmének és szeretetének jelképévé." Ilyen jelentésű szöveg nincs a Bibliában.
2012. nov. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 mustafa33 ***** válasza:
79%

Már csodálkoztam volna, ha nem jelensz meg 30%-os barátunk a JT nézeteket tolmácsolandóan.

csak hogy tisztában legyél a kereszt jelentésével. Az eredetileg kivégzőeszköz keresztet Jézus véráldozatával kivégzőeszközből a megváltás eszközévé tette. És mi ezt hordjuk és jelképként tiszteljük (nem imádjuk!!!), a megváltásunk eszközét, Jézus keresztjét, nem a latrok akasztófáját. Ennyit igazán tudhatnál, a nagy megmondóembereitek akik (félre is) magyarázzák a szentírást és megmondják mit higgyetek és miről ne vegyetek tudomást, ezt nem tanítják? ☻

2012. nov. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 mustafa33 ***** válasza:

"ilyen jelentésű szöveg nincs a bibliában"

nem tudom milyen alapon gondolog kedves 30%-os, hogy internetet használni nem bűn. Ez sincs a bibliában. Az Őrtorony nyomtatott füzeteiről sincsen szó a bibliában! De az alapítótokról CH. T. Russelról van szó a bibliában. Mert az utolsó időkben megjelenő hamis prófétákról és igaznak tűnő megtévesztő hamis vallásokról van szó ☺.

2012. nov. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
20%

"Az eredetileg kivégzőeszköz keresztet Jézus véráldozatával kivégzőeszközből a megváltás eszközévé tette."


A megváltás eszköze a kínzó és kivégzőeszköz lenne? Én azt hittem, hogy Jézus!!! Isten eszköze Jézus volt a megváltásra, nem a kereszt, mely még mindig egy kínzó és kivégzőeszköz - és ez viszont benne van a Bibliában.

Nem gondolod, hogy ezt a mesét éppen nektek adták be, de csak demagógia? Lehet, hogy nem engem vezetnek félre...


Jézus nem emelte semmilyen magasztos rangba a kínzó és kivégzőeszközét. Az neki is csak annyi volt, mint minden elfogulatlan embernek, semmi több. Ezt a kereszt-ábrázolást (Krisztussal) már csak jóval később, a hitehagyott kereszténység kezdte alkalmazni.


"Az eredetileg kivégzőeszköz" ma is ugyanaz. Vannak, akik csókolgatják - szörnyű!

2012. nov. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 mustafa33 ***** válasza:
30%-os, neked Jézus eszköz? Ez így van a Bibliában? Hol? idézd!
2012. nov. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!