Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Református vagyok. Hordhatok...

Kettrin kérdése:

Református vagyok. Hordhatok keresztet?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam az egyik barátomtól egy ezüst nyakláncot egy keresztel. Nekem nagyon tetszik és szeretném hordani is, nem csak azért mert a barátomra emlékeztet, hanem mert hiszek Istenben is. Viszont anyukám azt mondta, h a mi vallásunkban ezt nem lehet, legalábbis nem szokták. Mit gondoltok erről??

2012. nov. 13. 18:46
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
88%
Én nem hiszem, hogy ezek ellentmondásos dolgok lennének. Akárki hordhat keresztet (ateistán is gyakran látni), én spec. katolikus vagyok, de engem nem zavarna egy más vallású emberen a kereszt. Hiszel Istenben, nekem teljesen lényegtelen lenne, hogy ezt milyen valláson keresztül teszed. Ha tetszik a lánc, én hordanám a helyedben.
2012. nov. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
A ti vallásotokban ezt valóban nem szokták, ettől függetlenül azt hordasz, amit jól esik.
2012. nov. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim válasza:
100%
Igen, a reformátusoknál nem szokás, sőt, ha korpusz (a keresztre feszített Krisztus) is van a kereszten, főleg nem - ugyanis a reformátusok tiltják az ábrázolást.
2012. nov. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Ennyi nekem is a gondom, h a vallásunk nem támogatja, de próbálok egy elfogadható megoldást találni.

Köszönöm az eddigi válaszokat.! :)

2012. nov. 13. 19:22
 5/35 anonim ***** válasza:
Reformátusként úgy tudom, hogy a kereszt imádása elítélendő. Viszont azért lehet fura, mert vagy katolikusnak hirdeted így magad vagy csak dísznek hordod.
2012. nov. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
Engem katolikusként nem zavar, hordd nyugodtan, hiszen ezzel csak azt a hitedet fejezed ki, hogy Jézus meghalt és föltámadt, hogy megváltson minket. Azzal, hogy hordod, még nem imádsz semmilyen tárgyat, csak ha valami varázserőt tulajdonítasz neki, akkor vagy babonás.
2012. nov. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
A kereszt a keresztenyseg egyik szimboluma. Nem kifejezetten felekezethez kotott szimbolum. Hordhatod nyugodtan!
2012. nov. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, hogy a reformátusoknál csak a tárgyak szakrális jelentőséggel való felruházása tiltott. Szerintem úgy, mint hited megvallásának egy formája, nem hiszem, hogy gondot jelentene.


Mondjuk én katolikus vagyok, szóval lehet, hogy nincs igazam :)

2012. nov. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 mustafa33 ***** válasza:
42%

Reformátusoknál nem szokás. Evangélikusoknál igen. Mindkettő protestáns és egymást respektáló.

Szerintem senki sem imádja azt amit a nyakában hord. mindig jobb, mint ha azért hord egy nyúllábat mert az szerencsét hoz ☻.

2012. nov. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 Tyler913 ***** válasza:
68%
Nyugodtan hordhatod.Valóban nem szokás reformátusoknál a kereszt használata,ugyanakkor nem is tiltja semmi. Mi is keresztyének vagyunk,a kereszt ugyanúgy a mi vallásunk jelképe is.
2012. nov. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!