Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúit hogy lehetne...

Jehova tanúit hogy lehetne lerázni?

Figyelt kérdés
Kopogtattak már nem egyszer, viszont le szeretném őket rázni. Mit mondjak nekik, hogy engem kihagyjanak a sorból? Volt, hogy nem ugyanazok a személyek kopogtattak, szóval nem állandó tanúk jönnek. A rendőrséggel kergessem el őket?
2012. nov. 5. 14:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
60%

Ha vallásos vagy, akkor a legegyszerűbb közölni velük: "Én ilyen és ilyen vallású vagyok, köszönöm, nem áll szándékomban áttérni és ebben biztos vagyok. Kérem, ne keressenek többet! "

Ha ateista vagy, akkor :" Nem hiszek Istenben és nem is akarok hinni. Kérem, ne keressenek többet!"

Általában, ha udvariasan, de HATÁROZOTTAN közlöd, hogy nem érdekel a mondandójuk, akkor békén hagynak.

2012. nov. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha utcán próbálkoznak nálam, akkor közlöm velük, hogy "köszönöm, most nem", és nem állok meg.

Lakásba csöngetés nehezebb, nálunk nem nagyon szoktak ilyet csinálni, de nálunk könnyebb a dolog olyan szempontból is, hogy kertes házban lakunk, és ha csöngetnek, akkor mindig kinézek, hogy ki az, ha nem ismerem, vagy gyanús, akkor ki se megyek. Amúgy meg ha nagyon erősködik, akkor közlöm azt is, hogy ne fáradjon, más vallásban már el vagyok kötelezve.

2012. nov. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
Könnyű prédát keresnek. Ragadományt ragadozni jönnek.
2012. nov. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
100%

Lehet, hogy bunkó vagyok, de én már azt alkalmazom, hogy szólok, hogy köszönöm, nem szeretnék velük beszélni és már fordulok is sarkon és zárom az ajtót.

Ezt azután vezettem be, miután egyszer közöltem velük, hogy református lelkész vagyok, és nincs szükségem arra, hogy meggyőzzenek bármiről. Erre a válaszuk az volt, hogy akkor meg főleg beszélnünk kell, és úgy néztek rám, mint aki a pokol tüzében fog égni. Ez betette az ajtót és azóta én is beteszem előttük.


És róluk meg csak annyit, hogy olyan jó lenne, ha nem csak a betanult szöveget tudnák, hanem lenne véleményük, mert minden beszélgetés olyan, mintha valami automatát kapcsolnál be.

2012. nov. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 lsandor ***** válasza:
12%
Lehet, hogyha egyszer meghallgatnátok minket és igazán elgondolkoznátok azon, amit mondunk, akkor teljesen megváltozna a véleményetek, de ha nem hát nem
2012. nov. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Isandor!


Neked miért jó ha ember vezet? Azt írta valamelyikőtök, hogy a szervezetetek nincs Isteni irányítás alatt, nem vagytok közvetlen kapcsolatban Istennel, csak a Bibliából merítitek a tanításotokat, vagy legalább is azt utánozzátok.

Azt nem olvastad, hogy emberben ne bízz.

2012. nov. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Mulder614 ***** válasza:
20%
Tegyél fel kérdéseket. H valamelyekre nem tudnak válaszolni elmennek. Legalább puhatold ki mit akarnak. És ha téged is érdekel, és olyat mondanak ami érdekes lesz számodra.
2012. nov. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
100%
Nálunk is ma voltak, ki sem akartam menni, mert az ablakból már láttam hogy gyanús emberek. De hát ki tudja hátha valami fontos... Nyitom az ajtót (kertes ház) kutya fut előre, nem kicsi (75 cm a marmagassága) megálltam a nyitott kapuban, a kutya mellettem és csak úgy lazán fogtam a nyakán a bőrt, nem volt rajta nyakörv, kicsit megzavarta őket, mintha nem találták volna a betanult szavakat... :) Nem akadékoskodtak sokáig, gyorsan megértették hogy nem akarok velük beszélgetni a bibliáról. :D
2012. nov. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 KZitus ***** válasza:
0%

Szervusz


Rettenetes az a felebaráti szeretet, amelyet ezek a hozzászólások tükröznek. Vajon melyik Krisztustól tanultátok? Attól nem igen, aki meghalt értünk, valamennyiünkért.

Mit szólna a hozzászólásaitokhoz nektek személyesen? Megdicsérne titeket, hogy milyen tisztelettudóak és jólneveltek vagytok? Melyik egyház, vagy szülő tanított erre? Ne válaszoljatok erre itt. Magatoknak adjatok választ a lelkiismeretetek tisztasága szerint.


De - ha legközelebb becsöngetnek hozzátok Jehova Tanúi,(a többséghez akik ott följebb írtatok) próbáljatok meg mosolyogni és megkérni őket, hogy többé sem ők, sem más Tanúk ne keressenek többé titeket. Higgyétek el, nem mennek többé hozzátok. Így megkönnyítitek a munkájukat, ők pedig megfogadják Jézus intését, amire a Máté 7:6-ben utasította a követőit.


Tanuljunk meg egymással civilizáltan bánni, higgyétek el, egy árnyalattal szebb lesz a világunk.


Mindenki iránt tisztelettel: Zita

2013. jún. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

KZitus! Remélem megbocsájtod az ellen véleményeket.

Sokan egyáltalán nem kíváncsiak a vallásotokra, nem hívott benneteket senki. Szerintem még hivatkozni sem kellene senkinek, mert nincs miért.

Szerintem Jézussal fenyegetőzni nem helyén való.

Csak hogy tudd, Te rossz helyen vagy, nem az Igazságot viszed, hanem egy Farizeusok által kitalált jehova nevű istent prédikálsz, és félre vezetsz több millió tudatlan embert. Jó szerivel egy világ uralomra törő, politikai szervezethez hasonlítalak benneteket. Egy vallási köntösbe bujtatott politika szervezet a tiétek.

Azt is elfelejtették veled, hogy Magyar vagy.

Személy szerint magyarnak érzem magam, és felejtsen el minden jehovista.

Nem kell becsengetni, mert nem érdekel mit ír a biblia a politika által kitervelt, világ végéről.

2013. jún. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!