Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúit hogy lehetne...

Jehova tanúit hogy lehetne lerázni?

Figyelt kérdés
Kopogtattak már nem egyszer, viszont le szeretném őket rázni. Mit mondjak nekik, hogy engem kihagyjanak a sorból? Volt, hogy nem ugyanazok a személyek kopogtattak, szóval nem állandó tanúk jönnek. A rendőrséggel kergessem el őket?
2012. nov. 5. 14:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
2012. nov. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőséged van:


1. Szépen megkéred őket, hogy ne jöjjenek többet, és akkor kihúznak a listáról. Ha véletlenül mégis jönnek legközelebb, ugyanígy.

2. Kinézel, és ha gyanúsan JT-k (könnyű felismerni őket, párban járnak, a nők térd alá érő szoknyában, a férfiak nyakkendőben vannak), akkor nem nyitsz ajtót. Én ez utóbbit szoktam alkalmazni.

2012. nov. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Kiírod az ajtóra, hogy nem akarsz megtérni.
2012. nov. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
28%

A rendőrség nem fogja elkergetni őket.

Szabad vallás gyakorlat van, és alkotmányos joguk a hitüket gyakorolni. Ehhez a prédikáló szolgálat, vagy is a házról házra, ajtóról ajtóra végzett szolgálat is benne van.


Nem vagyunk tolvajok sem rablók, sem gyilkosok, és ezt mindenki tudja, a rendőrség rosszabb helyekre sem megy ki.


A legközelebbi alkalommal határozottan kérd meg, hogy téged írjanak fel, hogy ne zaklassanak, hogy a legközelebbi Testvér aki azt a területet kapja tudja, hogy ne csengessen be.

2012. nov. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
22%
Ajtót nyitsz. Jehovák? Arcon köpöd. Nem jönnek többet. Primitív de bevált.
2012. nov. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
52%
Ha hozzam kopogtatnanak be,egyszeruen azt mondanam,hogy koszonom szepen jol megvagyok az Ortorony nelkul is,nekem is van bibliam es ehez nincs szuksegem ortoronyra,anelkul is megertem az iget,Isten Szent Lelke az ami elvezet az igazsagra es nem az Ortorony,es akkor szepen becsuknam elottuk az ajtot.
2012. nov. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
36%

Rakd be ezt háttérzenének. Garantáltan hatásos.


http://www.youtube.com/watch?v=9-gSJW3sHXE

2012. nov. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
68%
Mondd meg nekik, hogy ha nem hagynak békén, szólsz az istenednek, hogy verje meg az övékét.
2012. nov. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
45%

Nem vagyok vallásos, de nem értem, hogy ha vam időd, miért nem beszélgetsz velük.

Ha ők időt szánnak rád, Te is megteheted.

Ha valóban nem érsz rá, azt mindenki megérti.

Ha kedved sincs hozzá, azt is.

Fölösleges keménykedni, amíg veled rendesen beszélnek.

A maguk módján csak a Te javadat akarják és ezt akceptálnod kell.

Ahogy a levélládába bedobált ajánlatokat sem fogadod el, ha nem rendelsz belőle, itt is megteheted, hogy nem váltasz egyházat.

Sőt, kedved szerint ateista is maradhatsz...

2012. nov. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 yuda ***** válasza:
89%

Ha elég határozottan visszautasítod őket, és látszik hogy hajthatatlan vagy, akkor nem tudnak mit kezdeni veled.

Ha viszont túl "udvarias" vagy , esetleg látnak rajtad bizonytalanságot, vagy elkezdesz velük beszélgetni, akkor vesztettél.


Lényeg tehát, hogy ne állj le velük beszélgetni, egy mondatnál ne legyen több, különben elkezdődik a párbeszéd és erre vannak kiképezve.

Bármit mondasz, van ellenmondatuk.


Csak annyit mondj: köszi, nem érdekel és már fordulsz is el. Ennyi.

2012. nov. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!