Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek az EGYSZERŰ...

Mi a véleményetek az EGYSZERŰ FORDÍTÁSÚ BIBLIÁRÓL?

Figyelt kérdés
2012. okt. 17. 09:03
1 2 3 4 5
 31/41 Hazardteam ***** válasza:
Ha nem gond, inkább nem tenném.
2012. okt. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
Van igei alapja. :-)
2012. okt. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Hazardteam!


Azért beszélek így Péterrel, mert - bár ír sokszor jó dolgokat is, de - emellett ontja itt a GYK-en a hazugságokat és tévtanításokat. Nem egy alakalommal nyilvánosan HAZUDOTT a saját tanításaikat illetően! Ha érdekel, megkeresem neked.


Nagyon jól ismerem az adventisták evangélizációs módszereit. Ők nem az ajtón mennek be a juhok aklába, és akármennyire báránykáknak tűnnek, ragadozó farkasok, illetve ragadozó farkasok áldozatai.


És attól még, hogy valaki őszintén hisz, még nem jelenti azt, hogy üdvössége van. A Jehova Tanúi (és még sokan mások) is őszintén hisznek a tévelygéseikben - és azért azt ne feledd el, hogy nekik adventista gyökereik vannak! Péter az egyik hozzászólásában azt írta korábban, hogy testvéreinek tekinti a Jehova Tanúit - no comment.


És ezeket a hitelveket kell elfogadnia valakinek a bemerítkezése előtt, ha hozzájuk akar csatlakozni:


8. Elfogadom a bibliai tanítást a szellemi ajándékokról, és hiszem, hogy a prófétaság ajándéka az egyik azonosítója a maradék egyháznak.


11. Ismerem és értem a bibliai alapelveket amit a Hetednapi Adventista Egyház tanít. A célom az életemet ezekkel az alapelvekkel összhangba hozni - Isten kegyelme által.


13. Elfogadom, hogy a Hetednapi Adventista Egyház a bibliai prófécia szerinti maradék egyház, és az emberek minden nemzetből, fajból és nyelvből meg vannak hívva és be vannak fogadva ennek a közösségébe. Vágyom arra, hogy tagja legyek a világméretű egyház eme helyi gyülekezetének.


forrás (a pirossal szedett részek a problémásak):

[link]


A 8. pont alatt gyakorlatilag a prófétanőjük, Ellen G. White tanításainak befogadását értik. A 11. pont gyakorlatilag a teljes adventista tanítás elfogadása. A 13. pedig jó mutatja, hogy nem az egyedül üdvözítő Krisztushoz csatlakozik az illető, hanem az egyedül üdvözítő adventista egyházhoz.

2012. okt. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Jó példa a tévtanítások veszélyességére Branham életének vége, aki alapvetően prófétai ajándéka volt Krisztus testének, de kinevezte magát tanítónak, és amikor annyira félrecsúszott a tanítása (a Szentháromság területén hamis dolgokat tanított) hogy az újraszületését is akadályozta vele az embereknek, Isten lekapcsolta hogy ne okozzon nagyobb károkat. Mert ahol erőmegnyilvánulások, tudomány és bölcsesség beszéde mellett akarnak bizonyítani hazugságokat, ott keményebb ítélet jön Istentől mintha csak erőtlenül rizsázik valaki. Isten így is irgalmas volt, elvitte egy autóbalesetben. A baleset után a feleségére tetette a fiával a kezét aki mögöttük jött másik autóval, a felesége még meggyógyult, de neki mennie kellett.
2012. okt. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
Elkanyarodtatok a kérdésemtől, de köszönöm, hogy reagáltatok rá!
2012. okt. 25. 12:31
 36/41 anonim ***** válasza:

Újraéleszteném a kérdést legalább egy válasz erejéig. :)

Ma is kiírt valaki egy hasonlót, így jutottam ide; nagyon érdekes beszélgetés alakult ki. :)


Először is: maximálisan tisztelem Pétert, és az adventistákat is úgy en block. Olvastam már néhány vitát itt, a GYK-n a nem az alapokat érintő adventista tanításokkal kapcsolatban is; de - szerencsére :D - ezekről nem tudok annyit, hogy beleszóljak.

Ellenben E. G. White-tal kapcsolatban közel egy évvel ezelőtt olvastam egy érdekes feltételezést Szendi Gábor Isten az agyban? c. cikkében:


<Gregory L. Holmes és Delbert H. Hodder kutatóorvos szerint Mrs. White úgynevezett komplex parciális vagy pszichomotoros epilepsziában szenvedett, amit kora gyermekkori agysérülése okozott. Erre az epilepsziatípusra az a jellemző, hogy a roham alatt jellegzetes mozgásutomatizmusok jelennek meg, amilyen Mrs. White távolba nézése, mutatásra emelkedő karja és fejének a mutatott irányba való fordítása. Másik jellegzetesség a különféle hangok, gépiesen ismételgetett szavak, mondatok hallatása, mint Mrs. White "Dicsőség!" vagy "Sötétség!" kiáltásai. A rohamot hallucinációk is szokták kísérni, és gyakran követi letargia, depresszív állapot, amit szintén leírtak Mrs. White esetében (6.).

(...)

A bal féltekei temporális góc egyik további következménye, mivel itt található az írásközpont is, hogy e személyek általában grafománok (4.). Köznapi szinten ez állandó jegyzetelgetést, naplóírást s hasonlókat jelent, de foglalkozásként is megjelenhet, mint Dosztojevszkij írói munkásságában vagy Mrs. White 46 kötetes életművében."

Forrás:

[link]


Az agykutatók nem állítják azt, hogy kizárólag ez lehet az ok; idézem: "... egyes emberek akár temporális epilepszia nélkül is fokozott fogékonyságot mutatnak a vallás iránt."


És még három idézet a cikkből:


< De nem árt ismét hangsúlyozni: a kutatók nem azt állítják, hogy az istenélmény vagy Isten léte semmi más nem volna, mint egy kis elektromos zavar az agyban. >


< ... [két agykutató, Andrew Newberg és Eugene D’Aquili – utóbbi maga is komolyan hívő katolikus ember volt ] ... Könyvük címe is úgy szól, hogy Miért nem ment el Isten?, vagyis hogy kutatási eredményeik nem a hit cáfolatai, csupán a hit agyi vonatkozásait tárják fel. >


< De hogy melyik "valóságos" misztikus élmény, és melyik csak "képzelt", azt pusztán az agyi aktivitás méréséből nem lehet megállapítani. >


Mindenesetre érdekes ez az egész. :)


-------


Még egy kis részleten akadt meg a szemem Hazardteam egyik válaszában: "Smith Wigglesworth egész életében egy könyvet olvasott: A bibliát. Olvasni is az anyjától tanult meg valami ablaküvegen, ahogy a párás üvegre rajzolta a betűket."


Egyből Móra Ferenc jutott eszembe. Amíg kikerestem a születési adataikat, azon töprengtem, hogy ha Móra született később... Akkor simán rá lehetne fogni, hogy az ő gyerekkori története hamisítvány (az olvasástanulására gondolok). Mint ahogyan gyakran a kereszténységet vádolják meg azzal, hogy "összelopkodta" más vallásokból a tanításait; gondolom, ismeritek a témát. Tudomásom szerint Móra története tényleg igaz: a malomház befagyott (jégvirágos) ablaküvegén tanult meg írni az édesanyjától. (Ezen kívül is még sok önéletrajzi ihletésű történetet írt le, melyek mese- és tankönyvekben egyaránt olvashatók.)

Ismét egy "érv", hogy két dolog nem feltétlenül függ össze; ill. hogy a hasonlóság még nem jelent feltétlenül másolást, plagizálást, kopizást.


Odáig stimmelt a dolog, hogy Smith Wigglesworth 1859. június 8-án született, Móra Ferenc pedig 1879. július 19-én. Tehát Móra simán "lenyúlhatta" Wigglesworth történetét. :D

De több életrajzi írás is egyöntetűen azt állítja, hogy Wigglesworth a feleségétől tanult meg írni; anyukáról szó sincs sehol, legalábbis ebben a kontextusban...


Üdv. :)

2012. nov. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 Hazardteam ***** válasza:
Régen olvastam azt a könyvet, korántsem elképzelhetetlen, hogy tévedek, viszont a lényeg, amiért példaként felhoztam nem abban merül ki, hogy kitől tanult írni-olvasni, hanem az, hogy (emlékeim szerint) saját bevallása szerint is 1 könyvet olvasott: a bibliát. Gondolom Móra és Wigglesworth ugyanazon okból fakadóan tanultak párás ablaküvegen: szegények voltak és ha szegény az ember, akkor néha kénytelen rögtönözni. Sok találmány az hasonló elv alapján, hasonló kihívásokra adott válaszokból "született", amiket ma használunk a mindennapjainkban. A Benetton cég gyökerei pl. a család egyik lánytagjának szükségleteire vezethetők vissza, mint kiindulási alapra: a lány, a tél közeledtével szeretett volna pulóvert, de annyira szegények voltak, hogy nem tellett rá, így elhatározta, hogy köt magának egyet. Felment a padlásra, ahol mindenféle maradék gombolyagok voltak és azoknak a végeit összekötve kötött magának pulóvert kényszerből, hogy ne fázzon szegény. A végeredményt szégyellte, mert a pulóver végül összevissza színekből, teljesen random színkavalkádot mutatott, de kénytelen-kelletlen, rávette magát, hogy azt hordja. Ám az emberek látva a pulóverét, cikizés helyett, odamentek, "csodájára jártak" és annyira megtetszett nekik, hogy mindenki ilyet akart. Ő meg boldogan eleget tett a kérésüknek, készített nekik is ilyen "egyveleg" pulóvereket és végülis a "szégyene" dicsőségére vált és sikerbe fordult. Én legalábbis valamikor így olvastam valahol.
2012. nov. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Nem nyavalygatásból írtam... Tudom, hogy nem az a lényeg, csak meglepett a hasonlóság; de - mint említettem - a fellelhető életrajzok mást mondanak. :)
2012. nov. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Testvérek, nyugi. Azt még megértem, hogy ateisták és hívők között vérre menő vita folyik, ami nem is fog megszűnni.

Megértem, hogy vannak ellentétek, amiket nem lehet feloldani (emberi erővel).

De keresztény testvérek között? Csak ámulok, hogy szinte többet vitatkozunk és átkozzuk egymást, mint a hitetlenek.

Katolikus és protestáns egymásnak ugrik stb...


Nem baj, ha van nézeteltérés, vita, az serkenti a gondolkodást, és általa sokszor jobban megismerhetjük Istent is.


De azt állítani valakiről, aki évtizedek óta olvassa a Bibliáját és tanulmányozza, és hisz benne, hogy démoni erőknek szolgáltatja ki magát... több, mint felháborító!


Mindenki élhet jóhiszemű tévedésben bizonyos témák tekintetében, de az közös bennünk, hogy Krisztusban bízunk, egy Istenben hiszünk, ugyanabban az egy Istenben.


Lehet nem egyetérteni bárkivel, de szinte kiátkozni...


Péter nagyon sok jó dolgot ír, próbál segíteni másoknak, ha nem értenek valamit. Tévedhet ő is, mint bárki más.


Vitázzunk nyugodtan, azt lehet, de ne utálkozzunk, szégyenbe hozva ezzel azt, akit szolgálunk, és aki azt várja tőlünk, szeressük egymást.

2012. nov. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
93%

Kedves utolsó!


Köszönöm.


Üdv. Péter

2012. nov. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!