Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért Jézust küldte...

Isten miért Jézust küldte Földre, miért nem jött le Ő maga?

Figyelt kérdés
2009. aug. 5. 21:37
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:

1 Móz. 32,30 "mert látám az Istent színről színre"

2 Móz. 33,11 "Az Úr pedig beszéle Mózessel színről színre, a mint szokott ember szólani barátjával"

Ésa. 6,1 "A mely esztendőben meghala Uzziás király, látám az Urat ülni magas és felemeltetett székben, és palástja betölté a templomot"

Jób 42,5 "Az én fülemnek hallásával hallottam felőled, most pedig szemeimmel látlak téged."

2009. szept. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
16%

Ézsaiás 6:1-es verse szerint 'látta Istent', de erről a versről írt János apostol is a János 12:41-ben, ahol azt írja, hogy Isten 'dicsőségét' látták csupán azok, akik így fogalmaztak.

A Biblia egyértelmű verseit nem lehet figyelmen kívül hagyni: "Istent soha senki sem látta", vagy azt gondolod, hogy a Biblia írói nem ismerték azokat a verseket, melyekkel te előhozakodtál?! Isten dicsőségét látni, nem egyenlő Istent látni a valóságban!

2009. szept. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
16%
Azért nem Isten jött a földre mert azt a bűnt amit egy tökéletese ember követett el,csak is egy tökéletes ember válthatta meg.Ezért lett Jézus elküldve mint emnber a földre.A sok okostojás írkál hülyeségeket,evvel mutatva ki,hogy milyen tudatlanok,mert még az alapvető(elemi)műveltségük sincs meg hozzá,hogy hozzászóljanak.Az ilyenek menjenek el a kocsmába és támasszák a pultot,mert az intelligencia szintjük kb:fel ér egy olyan emberével aki már elitta az összes eszét.Az elemi műveltséghez hozzátartozik a Biblia némi ismerete!!!!!!
2009. szept. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
22%
Jézus kérte, hogy jöhessen. Az Atya már feladta.
2009. szept. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 MARIANN06 ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat de az elsö 3 nagyon jopofa!!!!

Tetszet.

IGAZATOK VAN.

2010. jan. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim válasza:
61%
egyszülött fiát küldte és ha ezzel a fiúval történik valami rossz, az jobban fáj neki, mintha őt ütnék-vernék
2010. aug. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 MARIANN06 ***** válasza:
45%

Na ja persze.Én is aztmondanám.

Azért küldte hogy inkább a fia haljon már meg nehogy már Ö aki a földet teremtette.

Kis k.....

2010. aug. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
2013. febr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!