Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért Jézust küldte...

Isten miért Jézust küldte Földre, miért nem jött le Ő maga?

Figyelt kérdés
2009. aug. 5. 21:37
1 2 3 4 5 6
 41/58 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz.Fölteszek egy kérdést,és olyan válaszok jönnek,amik nem is a kérdéshez kapcsolódnak.Ha egymással akartok vitázni,azt ne itt!Ha valaki hozzászól,csakis a kérdésre válaszoljon!!Nem kell a rizsa!!!!!!
2009. aug. 10. 13:53
 42/58 anonim ***** válasza:
0%
ROMA6/9,10,11-Jézus a feltámadása után és elöte is az életét ISTENNEK ÉLTE ÉS ÉLI MOST IS.Én ezt hiszem hisz Jézus monta feltámadása után hogy felmegy ISTENÉHEZ ,ATYÁJÁHOZ….ÉS gyakorletilag ö el volt küldve a földre JÉZUS meg is kérdezte tanitványait hogy ki a nagyobb a küldö vagy a küldöt vagyis mikor megmosta tanitványai lábát …monta JÁNOS 13/16-bizony ,bizony,mondom nektek .Nem nagyobb a szolga uránál,sem a küldött annál ,aki külte.JÁNOS 8/29-JÉZUS KÜLDÖTT-ERGO AZ ATYA NAGYOBB Ö KISEBB ….VOJON JÉZUS nem elsö szülöt ?de a biblia szerint .. az ö Atya nem esöszülöt mert neki nincs kezdete,PLDÁUL..MIKOR SZÜLETETT A SZENT LÉLEK HA JÉZUS AZ ELSÖ SZÜLÖT?
2009. aug. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
17%

Amikor a háromság dogmája az első század után lassan beszivárgott az egyházba, szerintem nem az ilyen kérdések voltak jellemzőek, mint amit a kérdező feltett. Sokaktól hallottam már érzelmi érveket a háromság védelmében. Az általam belinkelt oldalon szerepel mostmár rengeteg cáfolat a háromság ellen.

Az tapasztalható, hogy sokan, akik a háromságot már elfogadták, erős érzelmi függőségben élnek ezzel a tannal kapcsolatban. Ez részben megmagyarázza, hogy miért ragaszkodnak minden, de minden ellenkező bizonyíték ellenére ennyire hozzá.


Számtalanszor megfigyelhető, hogy a háromság védelmezői által idézett verset egyértelműen, 100%-ban cáfolom, olyant is, amit az illető döntőnek tart, mégis tovább folyik a kötözködés, és eszébe sem jut, hogy esetleg el kéne ismerni, hogy eddig egy vers sem jött össze.

Én, ha ennyi kudarc érne, bizony elgondolkoznák, miért van az, hogy annyi sok általam ismert bibliai igehely tökéletesen cáfolható magából a Bibliából.


Tudjátok, ha az én adatforrásom közül, csak egyről is beigazolódott volna, hogy manipuláció, komoly kétségeim támadnának az egész iránt!!! Ez lenne az őszinte válasz! De amikor több tucat ilyen 'háromság' érvet cáfolnak sorozatban, és mégsem gondolkozik el a másik, hogy itt valami nem stimmel, akkor ott az érzelmek nagyon elfogultá tesznek, vagy nagyon nem az őszinte igazságkeresés a lényeg!


Az idézett oldal címe: Az Ószövetségi Isten, Jehova = Jézus Krisztus?

2009. aug. 11. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
17%

Vagyis a fentivel azt akartam mondani, hogy akárhány független és pártatlan, vagy mondjuk úgy - becsületes - vallás történészt hoznának fel érvként a háromság, mint Bibliai tan ellen, az nem lenne tekintély azoknak, akik mereven elutasítják, még csak a gondolatát is annak, hogy nincs háromság!

Ezt is konkrétan megtapasztaltam! Az előítélet és elfogultság sokkal erősebb, mint az őszinte igazságkeresésre való törekvés.

Persze a független, Biblián kívüli források helyett, elsősorban a Biblia az, amivel le lehet leplezni mindent, ami nem oda való.


És pontosítok: Az Ószövetség Istene = Jézus Krisztus? Ez a pontos címe annak a kérdésnek, mely még arra is sok példát hoz fel, hogy milyen egyértelműen és világosan tanítja a Biblia, hogy nincs, nem lehet háromság, és hogy valójában nem elengedhetetlenül szükséges az eredeti ógörög nyelvtudás ahhoz, hogy valaki könnyedén, a szűkebb, vagy tágabb szövegkörnyezetből kideríthesse, mi az igazság az adott versben.


Erre jó példa a Róma 9:5-ös verse, mely csunyán el van fordítva sok Bibliában.


Ez a link:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2009. aug. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
35%
Tehát minden bibliafordítás hazudik és torzít, csak az ÚV nem, amiről már többen bebizonnyították, hogyan hamisítja meg az ereddeti Szentírás szövegét...
2009. aug. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
37%

2Mózes 33:20 - "Nem láthatod arcomat, mert nem láthat engem ember úgy, hogy életben maradjon." - mondta Isten Mózesnek.

1János 4:12: - " Istent soha senki nem látta...".

Ez talán válasz arra, hogy miért nem ő jött le a földre, miért Jézust küldte.

2009. aug. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:

Aki engem látott, látta az Atyát is.


Ezt pedig maga Jézus mondta (Jn 14, 19)

2009. aug. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
32%
Igen, az utolsó 2 válasz végre a kérdésre adja meg a választ. Az utolsó válaszban Jézus azt azért mondja, mert teljes mértékben visszatükrözte égi Atyja tulajdonságait.
2009. aug. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
12%
Azt Jézus azért mondta, mert ő maga az Isten.
2009. aug. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
39%

(1János 4:12) Istent soha senki nem látta. Ha továbbra is szeretjük egymást, megmarad bennünk az Isten, és a szeretete tökéletessé lett bennünk.


(2Mózes 33:20) És még hozzátette: „Nem láthatod arcomat, mert nem láthat engem ember úgy, hogy életben maradjon.”


(János 1:18) Istent e g y ember sem látta soha; az egyszülött isten, aki az Atya keblénél van, az szolgált felőle magyarázattal.


(János 4:24) Az Isten Szellem, és akik őt imádják, azoknak szellemmel és igazsággal kell imádniuk.”

Ezt Jézus akkor mondta, mikor a földön volt. Vajon kiről beszélt? Talán saját magáról, vagy a vele "egylényegű másik énjéről?!" Nem éppen az általa is teljesen (akkor) emberi módon imádott Istenéről volt szó, akitől neki független és szabad akarata volt, mint bármely teremtménynek? Hiszen Ő kisérthető volt! Ő dönthetett volna rosszul is!


(János 5:37) Maga az Atya is, aki küldött engem, tanúskodott rólam. Sem a hangját nem hallottátok soha, sem az alakját nem láttátok.


(János 6:46) Nem mintha bárki is látta volna az Atyát, kivéve azt, aki az Istentől van; ő látta az Atyát.


Tehát az olyan versek, mint "aki látott engem, az látta az Atyát is", meg "én és az Atya egyek vagyunk" mit is jelentenek?! Szó szerint veendők, vagy szándékbeli egységet jelentenek, mint ahogy Jézus meg is magyarázza: "úgy, mint a tanítványaival is 'egyek'". Bizonyítják ezek egy picit is, hogy valamiféle háromság része lenne Jézus? Mégis milyen gyakran hangzanak el még teológusok szájából is ezek a hamis érvek!!!


Vajon kit akarnak becsapni? Akiket még be lehet.


Tényleg illene elolvasni a belinkelt témát és bizonyítékokat annak, akit igazán érdekel az igazság a tárgyal kapcsolatban.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


A kérdésre valóban az a válasz, hogy "ember élve" a valóságos és Mindenható Istent "nem láthatja".

Most ha kicsit racionálisan gondolkozunk, akkor képzeljük el, hogy még a napunkba sem tudunk nézni, mely csak egy közepes méretű csillag, akkor hogyan lennénk képesek a fizikai szemünkkel károsodás nélkül Istent meglátni, Aki mindennek a teremtője és minden energia forrása?!

2009. szept. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!