Ki az a Jehova?

Figyelt kérdés
Úgy is hallottam már, hogy a keresztény Isten neve, meg úgy is, hogy teljesen más. Mi az igazság?

2012. aug. 31. 22:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
10%
Az eredeti szovegben nem szerepel. Tema lezarva.
2012. szept. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
52%

A témát nem te zárod le.

Ahogy az írás mondja, megfogjátok tudni, amikor megszentelem a nevemet közöttetek.

2012. szept. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
A héber nyelv egy mássalhangzó író nyelv. A JHVH mássalhangzók (radikálisok) Jelentik azt, hogy Én vagyok, aki vagyok. A zsidók nem szerették nevén nevezni Istent, mert féltek tőle. Ezért nevezték őt sokan Jáhvének, vagy Jehovának. Ez, hogy vagyok aki, vagyok, ezt csak istennek szabadott mondani a zsidók körében, mert a létige, náluk azt jelentett, hogy hatalma van, ezért csak Istenre használták. Jézust is azért ítélték halálra, mert azt magára használta JHVH kifejezést, ami isten káromlás volt.
2012. szept. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 lsandor ***** válasza:
56%
A Biblia Istenének a neve, amit mindenáron igyekszenek eltitkolni. Lásd Károli fordítás: Zsoltárok 83: 18, 19
2012. szept. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

13-as valaszolo:


Hat a JHVH semmikepp nem jelenti azt, hogy "Vagyok aki vagyok". Heberul igy hangzik: Ehyeh-Asher-Ehyeh


Kiejtve: [link]


Ezeken a neveken emlitik Isten nevet: Eloah, Elohim, Adonai, Ehyeh-Asher-Ehyeh, YHWH, El Shaddai, YHWH Tzevaot.

2012. szept. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
Jézus Krisztust hívják Jehovának.
2012. szept. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
utolsò te biztos hogy beteg vagy , màsra nemtudok gondolni ilyen vàlasz utàn. Pedig mèg Jehova nevet gimnàziumban is tanitjàk, irodalombol meg töriböl, de igazad van ahhoz tudni kène olvasni is , de kèrj meg egy tanut, õk megtanítanak olvasni.
2012. szept. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
54%

Profik vagytok a nevet illetően, ehhez nem is tudok hozzászólni.

A lényét tekintve, miért gondoljátok, hogy Isten jóságos? Én csak szörnyű dolgokat hallottam eddig róla.

Nézzük pl.: Szodomát és Gomorhát. Miért pusztította el Isten? Mert mindenki romlott volt? Homoszekszuális?

Na és a gyerekek? Őket ki csinálta? Talán a melegek?

vagy őket miért kellett megölni?

Mert gyerekeknek kellett lennie, minden korúnak, csecsemőnek, tipegőnek, kamasznak.

Ha nem így lett volna,a város magától is kipusztul és szükségtelen lett volna ez a hóhéri tett.

Nem is tudom, mi a különbség a sátán és az Isten között.

Talán Ő jóságosan öl?

És miért parancsolja azt, hogy ezt nem szabad tenni? Mert rossz? Csak neki szabad?

Annyi sületlenség van a Bibliában leírva, hogy az ember haja égnek áll. Nem mondom, 2000 évvel ezelőtt egy tudatlan ostoba rabszolga eltátotta a száját a sok dajkamesétől. De hát Ti már mégiscsak használhatnátok azt ami a fejetekben van. Több Jehovással beszéltem már és kifejezetten értelmesnek találtam Őket. Kulturált, éles eszű emberek és számomra érthetetlen ez az elvakultság.

Ki hát az a Jehova? A Bosszúálló?

A propaganda pedig jelen van a kiadványaitokban.

Mondjak példát? Az apostolok képei. Csak egy zsidót láttam, Júdást, pedig mind zsidónak született. Ma már akad szőke, kékszemű zsidó, de akkor még nem volt. Ehhez Germán, vagy skandináv keveredés kellett. Még a rómaiak is szinte kivétel nélkül fekete hajúak voltak. Ez tipikus propaganda, mert zsidó arcnak elég a Júdás...

2012. szept. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 lsandor ***** válasza:
52%
Miért gondoljuk, hogy Isten jóságos? Egyszerű a válasz. Az 1János 4:8 azt írja, hogy Isten a szeretet megtestesítője, nála tökéletes mértékben és módon van jelen a szeretet
2012. szept. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
52%
isten neve jehova
2013. máj. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!