Ki az a Jehova?

Figyelt kérdés
Úgy is hallottam már, hogy a keresztény Isten neve, meg úgy is, hogy teljesen más. Mi az igazság?

2012. aug. 31. 22:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
64%

Jehova Tanúi szerint: Isten neve,pontosabban Jehova=Isten!


Én így tudom,mert a múltkorjában voltak nálam.Beszélgettünk 1órát,majd szomorúan távoztak!

2012. aug. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
A jehovák azt állítják hogy az eredeti biblia példányokban többször van az hogy jehova mint isten. És hogy elméletileg az az eredeti neve előző jól mondta.
2012. aug. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
10%

Kedves Kérdező.

Ezt a kérdést Mózes idejében az akkori uralkodó, a Fáraó is feltette Mózesnek.


Igen ahogy az első válaszoló, írta ez a személyes neve.Az Isten szó nem a neve, hanem a Címe, rangja, titulusa.

Mint Az Orbán Viktornak sem az a neve, hogy miniszterelnök, hanem a titulusa az.


Ezt a nevet azért adta magának a teremtő, mert ezzel kívánja megkülönböztetni magát a többi "Istenektől."


Az Egyiptomi Fáraó idejében az egyiptomiak "isten" milliárdokat imádtak, s ezeknek is volt, és még mai napig is van nevük.(SÍVA, VISNU,HÁPI, RÁ napisten)STB

S ha a hamis isteneknek adtak nevet az emberek, a teremtő miért ne adna magának nevet, hogy méltókép, Ő is bemutatkozzon, nem titkolózik senki előtt.


Ennek a névnek a megszenteléséért tanította Jézus a követőit imádkozni.


Ez a kifejezést egyre többet hallom, hogy keresztény Isten.

Az Isten nem választott vallást magának, hogy Ő keresztény, ez az Imádóira, Jézus követőire vonatkozik, hogy keresztény életet élnek, vagy is A teremtő, és Jézus tanítása szerint és parancsa szerinti módon szeretnének élni.Ez egy Út, egy életforma, Amit Jézus fektetett le.


Még egy út nincs amit Isten és Jézus kijelölt, csak a keskeny keresztény életút.

2012. aug. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%

A tetragrammaton (négybetűs istennév - JHVH) egy lehetséges (valószínűleg hibás) kiejtése.

[link]

2012. aug. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
31%

Ki Jehova?


Az az Isten aki teremtette a földet, az eget, Első teremtménye a fia, akit a földön Jézusként ismerünk.

Ő választotta szét a vörös tengert, Ő hozta el az özönvizet az engedetlen emberekre, Ő verte meg az Egyiptomiakat és azok "Isteneit" a 10. csapással.


Ő nevezte ki a Fiát királynak, aki ezer évig fog uralkodni az emberiség felett, aztán vissza adja a királyságot és mindenki ezt a nevű Istent fogja imádni, mert kezdetben Ádám és Éva is őt imádták nagyon sokáig, amíg fel nem lázadtak ellene.


Jézus ezt az Istent imádja, és nevezi Istenének, és Atyjának.

Ez az Isten támasztotta fel Jézust a halálból, és vissza várta szeretett gyermekét maga mellé.

Erről az Istenről beszél Jézus amikor azt mondja, hogy mint mester munkás vett részt mellette a teremtés létrehozásában, az Atyja mindenre megtanította.

Ezt Az Istent mutatta be Jézus a tetteivel, gondolkodás módjával, hogy lássák milyen Isten az Akinek Jehova a neve.

Ő az az Isten aki azt a napot és órát tudja.

Ez az Isten beszélget Sátánnal a Jób 1, 2. fejezetében.


É végül, de nem utolsó sorban, Ő az az Isten aki azt mondta az Égből amikor Jézus megkeresztelkedett:

Ez az Én szeretett fiam, akiben gyönyörködöm, Őt hallgassátok" :)

2012. aug. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%

Hmmmm...Erdekes. Amikor Mozes megkerdezte az ego csipkebokorbol szolo hangtol, hogy ki is valojaban, ez volt a valasz:


"EN VAGYOK, AKI VAGYOK!"


Nem Jehovakent mutatkozott be.

2012. aug. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
37%

A teremtő így magyarázta meg nevének a jelentését: „vagyok aki vagyok” (2Mózes 3:14)

. A Rotherham-fordítás fején találja a szöget: „Azzá fogok válni, amit én kedvelek.”

Más fordítás szerint : "azzá válok amivé válnom kell"


Ezzel megmagyarázta a személyes nevének jelentését.

Mert a Héber fordítás szerint a Jahve, vagy Jehova szó azt jelenti:"Én idézem elő, hogy legyen"


Ezzel a teremtői mivoltjára utalt vele. Nem véletlen adta saját magának ezt a nevet, mert a jelentése a nagy alkotói mivoltját jelöli.


Károli Gáspár fordításban:


2Mózes 6:3 Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak úgy jelentem meg mint [1 Móz. 17,1.16,17. rész 21,2. Zsid. 11,11.] mindenható Isten, de az én Jehova [vers 6-8. Ezék. 20,5.6.] nevemen nem voltam előttük ismeretes.


Más fordítás:

(2Mózes 6:3) 3 Ábrahámnak, Izsáknak és Jákobnak eddig úgy jelentem meg, mint mindenható Isten, de Jehova nevemen nem ismertettem meg magam velük. . .


Lényegében ugyan az.:)

Persze ez mindenkinek a magán ügye, hogy elfogadja, vagy sem, nem erőszak kérdése.Ám más kép nem fogják megismerni a Római levelében utalt rá Pál apostol


(Róma 10:13-15) 13 Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni”. 14 Hogyan fogják azonban segítségül hívni azt, akiben nem hisznek? Hogyan fognak pedig hinni abban, akiről nem hallottak?


Hogyan fognak pedig hallani, ha nincs, aki prédikáljon? 15 Hogyan fognak pedig prédikálni, ha nem küldettek el? Mint ahogy meg van írva: „Mily szépséges azoknak lába, akik jó dolgok jó hírét hirdetik!”

2012. szept. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%

Hmmm...hmmmm...hmmmm...


Kedves Jehova Tanuja! Az eredeti ogorog nyelvben a romaiakhoz irt level 10. fejezetenek 13. verseben nem Jehova szo szerepel, hanem "Ur". Tessek, errol meggyozodhetsz sajat magad is:


[link]


Szamomra rejtely, hogy hogy kerul oda Jehova neve (hacsak nem az Uj Vilag forditasu Bibliatokbol).

2012. szept. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
27%

Kedves Válaszadó, nem csak az újvilág fordításban van ott a teremtő neve, mint egyik hozzá szólásomban írtam, 5000 biblia fordítást, és egyéb írásokat vizsgáltunk át.


Isten neve a Róma 10:13-ban, különböző fordításokban

Hutter héber, görög, latin és német nyelvű Bibliája

Rotuma Biblia

Tobai batak Biblia

Új világ fordítás


Talán így nem lesz annyira rejtélyes.:)

2012. szept. 1. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
27%

2. válaszadónak.

A Jehovák nem állítanak semmit, mert Jehova csak egy van!

Mi a tanúi vagyunk annak az Istennek akinek ez a Neve.

Kérem tisztelettel, Zsömle/lány

2012. szept. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!