Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire elítélendő ha hazugsá...

Mennyire elítélendő ha hazugsággal nyitok egy új gyülekezet felé?

Figyelt kérdés

Ha őszínte lennék, akkor tudom, hogy nem indulhatnék tiszta lappal. Előre megítélnének és ettől nagyon rosszul érezném magam.

Ezért úgy döntöttem, hogy kegyes hazugságokat mondok, szépítem egy kicsit az előéletem.

De örökre nem akarok és nem is tudok leplezni. Ha később kiderül az rosszabb, mintha az elején megtudják?


A nagyobb bűneim, amiket el akarok rejteni: nős férfitól született gyermekem, több évig jártam szektába, a vallásunk néhány tételét vitatom.


Szeretném, ha úgy fogadnának be maguk közé, hogy nem ezeket látják bennem...


2012. aug. 14. 09:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%
Bocsánat, most éppen melyik szektából készülsz melyik szektába? Ha nem titok, persze...
2012. aug. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
lényegtelen
2012. aug. 14. 09:29
 3/21 anonim ***** válasza:
56%

tök mindegy hogy embereknek hazudsz vagy sem

Istennek úgy se tudsz

2012. aug. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Istennek nem is akarok hazudni. Vele jóban vagyok (ha szabad ezt ilyen profánul mondani) :)

Csak az emberi közösségtől tartok. Tudom milyen az, ha mindenki szeret és azt is ha mindenki pusmog valaki háta mögött.


Nekem egyenlőre úgy tűnik, hogy az itteni emberek nagyon nyíltak és kedvesek, jóindulatúak és befogadóak. Egyenrangú szeretnék velük lenni, nem a "szerencsétlen nő, akit támogatni és tanítani kell" szerepét eljátszani.

2012. aug. 14. 09:38
 5/21 anonim ***** válasza:

Nem kell mondjuk mindjárt feltárulkozni, az még nem hazugság, ha nem mondasz el mindent rögtön, vagy ha kérdezik, hogy hogy is, mondhatsz nemet, vagy hogy egyenlőre erről nem akarsz beszélni. Szerintem ez tisztességesebb, minthogy valami hazugsággal állj elő.


Amúgy meg, ha klubba akarsz járni, és nem testvéreket akarsz, akkor meg tök mindegy, bár, még emberi szempontból se túl kóser hazudozni.

2012. aug. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen vallás, de a legtöbb vallásnak alap törvénye, hogy ne hazudj, és a bűnbocsánat lehetősége is ott van. Innentől kezdve, ha ezeknek az embereknek hazudsz, Istennek is hazudsz.
2012. aug. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, van az a parancsolat, hogy amit nem akarsz, hogy veled, mással se tedd. Te hogy állnál hozzá, ha jön valaki, testvérnek mondja magát, majd kiderül később, hogy hazudott? Nem sokkal inkább elítélnéd a hazugságáért, mint azért ami a múltjában van? (persze mint mondtam, jobb az, ha nem akarod, hogy napvilágra jöjjön valami. ha egyszerűen nemet mondatsz, hogy erről nem beszélsz, ez tiszta dolog)
2012. aug. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
34%

Tudom Zsuzsi, hogy te vagy az. Isten felkent emberét, nem tudod becsapni. Vasárnap ezért csak egy fél szentszellemet kapsz és egy sorral hátrébb fogsz ülni. Az istentisztelet végén tartandó Pajor Tamás CD sorsoláson pedig nem vehetsz részt.

"a vallásunk néhány tételét vitatom." - ezért pedig még tartok neked egy külön Biblia órát...


Üdv.:

Németh Sándor

2012. aug. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Utolsó. Értem én és értékelem is a humort. De az előtted írott válaszok és a privát levél után (amik megérintettek és hatással voltak a magatartásom megváltoztatásában) rossz helyen és rossz időben sütötted el...
2012. aug. 14. 10:26
 10/21 anonim ***** válasza:

Valójában a múltad nem érdekli a teremtőt.


az amit a kereszténnyé válásod előtt tettél, az nem tartozik senkire, a teremtő onnan kezdve szemléli az életedet, amikor már átadtad neki az életedet.


Valahol írja mindjárt megkeresem, hogy a tudatlanság idejét elnézi az embernek.

De amikor megtanulta, meg tudtad mit kell tenni onnan aztán csak vigyázhatsz.


(Cselekedetek 17:30) 30 Igaz, az Isten szemet hunyt az ilyen tudatlanság ideje felett, de most azt mondja az embereknek, hogy mindenhol mindnyájan tanúsítsanak megbánást.

2012. aug. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!