Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan gyülekezet, ahol...

Van olyan gyülekezet, ahol bemerítkezhetnék anélkül, hogy a gyülekezet tagja lennék?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van egy két ilyen kérdés, de arra vagyok kíváncsi, hogy miért utasítanának vissza, ha a válaszuk nem.
2012. máj. 5. 23:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy lenne ilyen. A keresztelés szentségének felvételével ugyanis nem csak Krisztus egyházának leszel a tagja, hanem egy emberekből álló, bizonyos szabályokat megtartó közösségnek is.

Ha felveszed egy másik (nem a szülőhelyed szerinti) ország állampolgárságát, akkor állampolgári esküt kell tenned, amiben kinyilvánítod elkötelezettségedet. Hasonló a helyzet a (felnőtt) keresztelővel is!

2012. máj. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Én 10 éve keresztelkedtem meg a gyülekezetemben, és senki sem kérdezte meg, hogy oda járok-e egyébként (nem ismert, aki keresztelt). Ma igazából fogalmam sincs, megkérdezik-e.
2012. máj. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia, a baptista gyülekezeteknél mindegyikben megteheted ezt. Megmondod, hogy bemerítkezni szeretnél, tag lenni nem, és ennyi. Volt már rá példa.
2012. máj. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Sághegyi Csaba ***** válasza:

Utolsó, tévedésben vagy. Épp egy bapti testvér bemerítéséért harcolok, aki már évek óta megtért, mégsem meríti be a pásztor, mert attól fél, hogy utána nem volna aktív tagja a gyülekezetnek.

Kérdező: Az én gyülimben, a Golgotában volt olyanra példa, hogy egy srác, aki a társaság miatt eljött egy konferenciánkra, azt vallotta, hogy hitre jutott, be szeretne merítkezni. Bemerítkezett, aztán többet nem láttuk. A Golgiban nincs papíron vezetett tagfelvétel, magam 17 év után sem vagyok rajta semmiféle listán, szóval szerintem pásztorfüggő, hogy bemerít-e. Próbáld meg! :)

2012. máj. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1Ján 4:21 Az a parancsolatunk is van ő tőle, hogy aki szereti az Istent, szeresse a maga atyjafiát is.
2012. máj. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Utolsó, tévedésben vagy. Épp egy bapti testvér bemerítéséért harcolok, aki már évek óta megtért, mégsem meríti be a pásztor, mert attól fél, hogy utána nem volna aktív tagja a gyülekezetnek. "

Ami azt illeti, én is egy pesti baptista gyülekezetbe járok, és nálunk simán bemerítenek valakit, anélkül, hogy tag lenne, de csak miután meggyőződött a lelkipásztor, hogy komolyan gondolja, és hogy van saját gyülekezete vagy lelki közössége, éppen azért, hogy az ilyen esetek ne rosszul végződjenek:

"a Golgotában volt olyanra példa, hogy egy srác, aki a társaság miatt eljött egy konferenciánkra, azt vallotta, hogy hitre jutott, be szeretne merítkezni. Bemerítkezett, aztán többet nem láttuk."

Gondolok itt arra, hogy ha kiment a srác ezután csakúgy a világba, és elkallódott, akkor nem sikerült a "tegyetek tanítványokká mindenkit" misszióparancsot megvalósítani. Nyilván nem szívesen merítene be nálunk sem a pásztor valakit úgy, hogy tudja, hogy nem jár sehova gyülekezetbe, és nem is akar. (persze más tészta, ha volt saját közössége)

Egyébként ha tényleg csak bemerítkezni szeretnél kérdező, a Golgota tényleg jó megoldás, ott nem fogja senki számonkérni a tagságodat!

2012. máj. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves gyülekezeti tagok.:)))


Tehát a "lelkipásztor" ha nem látja úgy, hogy a leendő keresztény a gyülekezet tagja lesz a jövőben is, akkor nem kereszteli meg?


Krisztus nem tett ilyet.


"Felelvén pedig János, monda: Mester, láttunk valakit, a ki a te nevedben ördögöket űz; és eltiltók őt, mivelhogy téged nem követ MI VELÜNK.

És monda néki Jézus: Ne tiltsátok el: mert a ki nincs ellenünk, mellettünk van."


Krisztus azt mondta, hogy akik nem az apostolok gyülekezetébe van, attól mellettük van, ha Krisztust vallják. És azt mondják a "tanult" "lelkipásztorok", hogy hatalmuk van saját maguk eldönteni, hogy bemerítsenek-e egy embert, aki meg akar keresztelkedni? Mit mondott Krisztus, hogy kereszteljenek meg embereket az atyának, fiúnak, szentléleknek nevében, vagy kereszteljenek meg embereket a gyülekezet növekedése, taglétszámának szaporodása céljából?

2012. máj. 8. 08:46
 8/10 A kérdező kommentje:

"Ami azt illeti, én is egy pesti baptista gyülekezetbe járok, és nálunk simán bemerítenek valakit, anélkül, hogy tag lenne, de csak miután meggyőződött a lelkipásztor, hogy komolyan gondolja, és hogy van saját gyülekezete vagy lelki közössége, éppen azért, hogy az ilyen esetek ne rosszul végződjenek:"


És mi az a mérce, amikor azt mondja, hogy megkeresztellek?

2012. máj. 8. 08:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Bocs, de Krisztus földi szolgálata alatt egyszer sem keresztelt. Most sem vízzel, hanem Szent Szellemmel és tűzzel keresztel.

(Ettől még nem tartom jónak, ha valakit elutasítanak bizonyos okokra hivatkozva. Azonban azt biztos, hogy meg kell kérdezniük, hogy az illető megtért-e, ugyanis a Bibliában ez a menete a dolgoknak (megtérés - bemerítkezés). Megtérés nélkük a vízkeresztség nem ér semmit.)

2012. máj. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

De miért a keresztelő illető felelőssége lenne, hogy a megkeresztelni szándékozó megtért-e? Menjetek széles e világra, és kereszteljetek meg mindenkit, akiről megbizonyosodtatok, hogy megtért? Én ilyenre nem emlékszem.

Valóban ez a menete, hogy megtérés-megkeresztelkedés. De hogyan dönthetné el egy másik ember, hogy megtért-e az illető? Szépen válaszolgat kérdésekre? Ne már... Aki felnőttként meg akar keresztelkedni, vallva Krisztust Isten egyszülött fiának, attól én miért kérdeznék bármit is?

2012. máj. 8. 10:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!