Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan gyülekezet ahol a...

Van olyan gyülekezet ahol a pénz nem számít?

Figyelt kérdés
Ahol a szegény = a jómódúval; nincs megkülönböztetés, lenézés. Én a hetednapi adventista gyülekezetben járok, és nem akarok negatív reklámot csinálni, mert bizonyára nem mindenhol van ez így. De ahova én járok ott korrupció, csalás, a szegényebb lenézése kiközösítése, ellehetetlenítése van. Szeretem Istent, de próbára teszi a hitemet ez az egész dolog. Inkább csak szomorú vagyok. Tudom nem emberekre kell tekinteni, de csak emberek között élünk. :)
2012. máj. 16. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

Ne gyülekezetekbe járj,mert az mind pénzéhes.

A történelmi egyházakban nem kötelező pénzt adni. Még az egyházi adót sem követelik,ha nem fizeted be. Ha valaki akar,akkor azt elfogadják.

2012. máj. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
76%
Szia. Én is adventista vagyok. Sajnálattal olvasom, amiket írsz. Ez amúgy teljesen általános jelenség, mindenhol így van, akármilyen valláshoz tartozol. A keresztény emberek sem szentek. És elég, ha szemet szúr neked egy-két ilyen ember (vagy téged megbánt), már rögtön rosszul érzed magad. Azért kérlek, ne általánosíts. Biztosan nem mindenki egytől egyig ilyen a gyülekezetedben (nem tudom, hová jársz, kicsi vagy nagy létszámú gyülibe). Én is tudom, hogy van ilyen és engem is zavart régebben, ha ilyesmivel szembesültem, de aztán változott a szemléletem. Ha gyülibe megyek, nem hagyom, hogy a gondolataimba befészkeljék magukat mások bűnei és ezzel elvonják a figyelmem a lényegről, Istenről. Az emberi gyarlóságnak tudom be az ilyen viselkedést és nem tehetsz mást, minthogy imádkozol, hogy megváltozhassanak ezek az emberek. Imádkozz sokat, az segít, hogy másoknak tudj megbocsátani. És jusson az eszedbe, hogy senki sem szent, még te sem (én sem). Mindenkinek megvannak a saját bűnei, csak van, akinek olyan bűne van, ami nem "látványos". Remélem, hogy a hited megmarad, ne az emberekben, hanem Istenben bízz.
2012. máj. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


Azért a HNA-ban is vannak nagyon jó gyülekezetek, például a Káposztásmegyeri ilyen, amit Ambrus András neve fémjelez!


Aztán ott egy kiváló alternatíva a KERAK. Itt aztán igazán nincsen ilyen jellegű megkülönböztetés mert nincsenek gazdagok ;-) Látod a KERAK még az egyházi státusztát is hagyta veszi - ez évi 70 milliós adóterhet jelent, csak hogy ragaszkodjon az elvekhez. Amikor valaki anyagi veszteséget szenvedett a közösség egyként állt mellé anyagilag és azonnal segített. Ha nincs is teljes vagyonközösség, de mindenki lehetőségeihez mérten segíti a másikat.


Üdv. Péter

2012. máj. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Inkább sportolj, az is felemeli a lelket, és nem a pénz számít, hanem az eredmény.
2012. máj. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem akarok általánosítani, kicsit most meggyengültem, ennyi.


Ambrus Andrástól is van elég negatív tapasztalatom, de ez egy dolog, persze nem szent, tudom, emberek tudom.....


A Keraktól ismertem egy srácot, de ő annyira szent volt, hogy körülötte mindenki bűnös. :)


Nagyon nehéz azt helyrerakni az embernek magában, hogy ne általánosítson. Az jutott eszembe, hogy sokkal több káros hatás éri az embert belülről, mint kívül...

2012. máj. 16. 11:37
 6/12 A kérdező kommentje:
Sportolok is, focizom!
2012. máj. 16. 11:38
 7/12 A kérdező kommentje:
10:51 részletes jó választ adtál. Néha a gyakorlatban kicsit nehéz de jó..
2012. máj. 16. 11:55
 8/12 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van. A mi gyülekezetünkben nincs ilyenféle anyagiasság.


Persze, van különbség szegény és gazdag közt, de ez abban mutatkozik meg, hogy a gazdagabbak segítik azokat, akiknek nincs elég pénzük a megélhetéshez, annak ellenére, hogy dolgoznak.


Egyáltalán nem normális, és nem MINDENHOL van az, amit te leírsz. Én is jártam olyan gyülekezetbe, ahol a nagymenő vállalkozó a szegényebbek munkáján csalta össze a vagyonát, majd felment képmutatóan imádkozni a szószékre!


A gyülekezet olyan, mint a vezetője. Ha a vezetők rendben vannak, akkor a gyülekezet is ezt a példát tanulja meg. A jót is megtanulják, nem csak a rosszat.


Nálunk a csalóknak nincs helye. ha csaló akar lenni, menjen máshova csalni.

2012. máj. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igazából a pénz mindenhol számít, mert ne legyünk álszentek, a mai világban valamiből meg kell élni. A kérdés csak az, hogy mennyire számít a pénz, a helyén van-e kezelve?

Van, ahol igazából pénzre megy ki az egész gyülekezet, direkt lehúzós.

Én római katolikus vagyok, itt semmit nem kellett fizetnem erőszakból, amit adtam, azt mindig saját akaratomból adtam. Évente illik úgynevezett egyházközségi hozzájárulást fizetni (ismertebb nevén egyházi adó), ez plébániánként változó, nálunk évente 2000 forint/jövedelemmel rendelkező személy, de mindig elmondják, hogy aki nem tudja megengedni magának, akkor attól nem kérnek. Nem fognak utánad járni, ha nem fizettél. Ebből fizeti az egyházközség pl. a fűtést, vízszámlát, villanyszámlát.

2012. máj. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza (közismertebb nevén a "mormonok")


Gyere el egyszer, és nézz körül. :)

2012. máj. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!