Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a baj azzal ha valaki nem...

Mi a baj azzal ha valaki nem egészen normális és boldog? Részletezem!

Figyelt kérdés

Mondják sokan, pl a hitgyülire, hogy milyen rossz mert, hülye leszel meg megbolondulsz és csak vigyorogni fogsz mint a tejbe tök... nem igazán értem ezzel mi a baj? boldog az ember egyesszerűen és gyorsan! valaki egy életen át harcol h boldog lehessen házat épít kocsit vesz MERT EZ A CÉL mindenkinek szerintem és mégsem lesz tőle boldog... itt meg hopp egy csapásra boldog leszel (ha igazat beszélnek h meghülyülsz tőlük) mégis mi ezzel a gond?


a hitgyülit csak példának hoztam fel tulajdonképpen bármire rálehet húzni ami ilyen hatást ér el



2012. júl. 14. 19:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A gondolatmeneted alapján támogatni kéne mindenféle tudatmódosító szert is, hiszen hasonló az eredmény. Az alkoholtól, herointól is boldogok leszünk és agyilag leépülünk, ugyanaz a hatás. :)


Egyébként a kérdés maga érdekes, személyszerint inkább leszek boldogtalan és fogadom el az igazságot, ahelyett, hogy egy illuzió nyújtotta eufóriát érezzek. Egy életünk van (az én véleményem szerint), balgaság elutasítani az igazságot, mégha szörnyű akkor is.

2012. júl. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
a szerekkel az a baj h nem állandó a hatás és függőséget is okoz azt nem írom h megdeglhetsz tőle mert ennél a kérdésnél az most mind1
2012. júl. 14. 20:25
 13/17 A kérdező kommentje:
rajtatok keresztül egyébként hallom magamat :D h fúú én aztán ien oan kemény leszek rajtam aztán nem fog ki meg áááh nem a boldogság a lényeg én mert van annál fontosabb az igazság a becsület a hűség isten esetleg haza mittom én de nekem nem sikerült pedig én piszkosul kiszoktam tartani milyen példát mondjak nektek hmm pl leszoktam a cigiről kb 8 évig cigiztem másfél dobozzal... ehhez kellett akarat és kitartás ezt nem azért mondom, hogy dicsekedjek csak mégis furcsa h milyen könnyen összeroppanhat valaki aki azt hiszi h kemény és kibír mindent
2012. júl. 14. 20:29
 14/17 anonim ***** válasza:
Hát, két fajta ember van ebből a szempontból: aki azt hiszi, kemény, és kibír mindent, mert rózsaszín felhőcskéjében azt hiszi, a világ nem lehet olyan szörnyű, mint azt mondják. És vannak azok, akikbe rengetegen belerúgtak, sokszor felkeltek már a padlóról, sok mindenen keresztül mentek, amihez képest egy cigiről való leszokás semminek tűnik. Ezek azok, akik nem egyszer vesztettek el már mindent, amit fontosnak hittek, és rájöttek, hogy a büszkeségük és a kitartásuk, na meg a tudásuk azok a kivételes dolgok, amiket senki nem vehet el tőlük. Az egyetlen cél, amiért érdemes közdeni, te magad vagy. A boldogság egy elvont eszme, talán nem is létezik teljes valójában. Az elégedettség viszont elérhető cél.
2012. júl. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
23%

"a szerekkel az a baj h nem állandó a hatás és függőséget is okoz azt nem írom h megdeglhetsz tőle mert ennél a kérdésnél az most mind1"


Erre a problémára egyszerű a megoldás, ha múlik a hatása után töltés.


Amúgy az ilyen 24/7 órába mosolygó emberek se boldogok hanem rá vannak kényszerítve a boldogságra. Ha valaki a nap 24 órájában boldog lenne egy idő után el is feledné milyen az, és már nem tudna semminek se örülni.

2012. júl. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A hitgyülivel nem tudom, mi a helyzet, nem ismerem őket igazán, nem szeretnék véleményt formálni róluk. Úgyhogy a válaszom általános lesz.

Teljesen egyetértek veled abban, hogy rengeteg ember végigmelózza az életét, gürcöl látástól-vakulásig, házat épít, autót vesz, külföldre utazik, stb., közben pedig BOLDGTALAN, válik, megromlik a kapcsolata a gyerekeivel, szüleivel, stb.

Az ilyen emberekről az az idézet szokott eszembe jutni, hogy ne a földön keressünk magunknak kincseket, ahol a moly és a rozsda megemészti, hanem a mennyekben, mert ahol a kincsünk, ott a szívünk.

A pénz nem boldogít! Jézus Krisztus és a felebarátaink szolgálata igen.

2012. júl. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az a baj vele, hogy az nem boldogság. A boldogság azt jelenti: "tudni, hogy a megfelelő úton járok". A leírt módon ez kizárt, mert épp a szellemi tartalom vész ki az életéből, pl. a felelősségvállalás, szerepvállalás, áldozatvállalás emberekért. Ha bárkit elárul az egyházért, a valódi szerepvállalás ellentéte.


Az pedig, hogy tejel az egyháznak, nem szerepvállalás. Ezek nélkül pedig maga az úton járás szűnik meg, csak épp fennhéjázva és fanatikus pátosszal festik át Valamivé a Nihilt.

2012. júl. 19. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!