Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a baj azzal ha valaki nem...

Mi a baj azzal ha valaki nem egészen normális és boldog? Részletezem!

Figyelt kérdés

Mondják sokan, pl a hitgyülire, hogy milyen rossz mert, hülye leszel meg megbolondulsz és csak vigyorogni fogsz mint a tejbe tök... nem igazán értem ezzel mi a baj? boldog az ember egyesszerűen és gyorsan! valaki egy életen át harcol h boldog lehessen házat épít kocsit vesz MERT EZ A CÉL mindenkinek szerintem és mégsem lesz tőle boldog... itt meg hopp egy csapásra boldog leszel (ha igazat beszélnek h meghülyülsz tőlük) mégis mi ezzel a gond?


a hitgyülit csak példának hoztam fel tulajdonképpen bármire rálehet húzni ami ilyen hatást ér el



2012. júl. 14. 19:21
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
na most igazam van vagy igazam van? aki szerint nincs mondja el miért
2012. júl. 14. 19:23
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen igazad van. Agymosottnak lenni a világ legboldogabb dolga :D
2012. júl. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
24%

Tudod az a baj a hitgyülivel, hogy egy agyatlan szekta. Elutasítja azokat a tudományos eredményeket, amik nem felelnek meg a dogmáinak és nem támogatja azok kutatását, amiknek eredményei ismét csak ellent mondhatnak a dogmáinak. A tagok önként mondanak le bizonyos szabadságjogaikról (például a gondolatszabadságról). Ezt én nem nevezném boldogságnak, inkább eufória.


Olyan áron, amitől ezek a szekták megfosztják az emberiséget, nekem nem kellene az ő "boldogságuk".

2012. júl. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Mond neked valamit az, hogy boldog tudatlanság? Az ember is boldog volt, mielőtt evett volna a tudás fájáról, nem? Ez nem csak a szekták, hanem egyre inkább az állam célja is, nem csak nálunk, hanem mindenhol: minek tanulni, a műveletlen paraszt elhiszi, amit mondasz és rád szavaz, a tanult, gondolkodni képes ember viszont kételkedni kezd. A kétség az első lépés a boldogság romba döntéséhez.
2012. júl. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
hát figyelj ha a másik oldalt nézed akkor meg magába az életbe pusztulsz bele nagyon kevés ember van aki boldog... én egyet sem ismerek... én ellennék agy mosottként ha boldog lennék sőt még autista is lennék lef*snám a világot azt egésznap nyomkodnák vmit ami villog és nyávog és közben meg örülnék a fejemnek...
2012. júl. 14. 19:52
 6/17 A kérdező kommentje:
"Mond neked valamit az, hogy boldog tudatlanság?" ebből indultam ki ez a célom xDD bár rohadt messze állok tőle és fogalmam sincs, hogy érjem el
2012. júl. 14. 19:54
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
Hát, a helyedben én nem akarnám elérni. Inkább legyek intellgens, gondolkodó lény, mint agyatlan, vigyorgó barom, akkor is, ha ez a boldogságba kerül.
2012. júl. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
ugyan az a cél csak te még akarsz hozzá ezt meg azt meg amazt gondolom és utána akarsz boldog lenni... de attól h van vkinek háza kocsija intelligenciája piszkosul gazdag és okos attól még nem lesz boldog... és boldogság nélkül nehéz élni... és ez itt a lényeg minek küzdeni ha ugyan az a cél nem? vagy neked más? mert akkor értem valaki az elvei miatt nem lehet boldog valaki becsületből valakinek muszáj elérni valamit én ezeket mind megértem nem akar boldog lenni és kész
2012. júl. 14. 20:02
 9/17 anonim ***** válasza:

Én értem mire gondol a kérdező.

Sokan nem hisznek semmiben halál után.

Még többen ezek közül a boldogságot kergetik és semmilyen szabályt nem akarnak betartani, csak hogy nekik jó legyen.

Ha semminek nincs értelme, mi a fenének a tudomány is?

Szex kell, vigyorgás úgyis megdöglünk. Fenének dolgozik meg gondolkodik az ember. Az öngyilkosság is azért bűn, hogy itt tartsanak rabszolágnak.

2012. júl. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Talán tényleg mind a boldogságot keressük, csak mind másban és máshogy, elvégre különbözünk. Nem tudom, mi az a boldogság, vagy mit jelent szeretni, de jelen pillanatban én beérem az elégedettséggel, és ennek oka nem anyagi. Jóformán semmim sincs, mégis elégedett vagyok, mrt vannak barátaim, nyugodt az életem, nem kell félnem minden nap, és azzal foglalkozhatok, amit szeretek. A boldogság elgyengít, elkényelmesít, és előbb-utóbb csalódás vet véget neki. Nem tudom, megtalálom-e egy nap, de egy biztos: nem a tudás hiányában, vagy az agymosásban fogom keresni. Ahhoz, hogy lemondjak mindenről, amiért évtizedeken keresztül tanultam, túl büszke és makacs vagyok. Hogy miért küzdök mégis? A reményért, hogy egy nap nem magamért kel majd közdenem.
2012. júl. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!