Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az élet célja? Hogyan...

Mi az élet célja? Hogyan találhatod meg?

Figyelt kérdés
2009. júl. 10. 11:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
28%

Az élet igazi célja


KÉPZELD EL, hogy felkeresed barátodat a műhelyében. Épp most fejezett be egy munkát és te elragadtatással szemléled. Gyönyörű és megragadó formájú alkotás. De bármennyire is próbálsz rájönni, mi az, képtelen vagy kitalálni, milyen célból készítette. Hogyan tudhatod meg? Úgy, hogy egyszerűen megkérdezed a barátodtól, ő pedig minden bizonnyal örömmel fog válaszolni kérdésedre.

Hogyan tudhatjuk meg hát, mi az élet célja? Nos, miért ne kérdeznénk meg Istentől, „az élet Forrásá”-tól? (Zsoltárok 36:9 [36:10, Károli]).

De hogyan kérdezhetjük ezt meg? Örvendetes módon, Isten a Biblián keresztül mondja el nekünk. A hit embereivel leíratta gondolatait számunkra érthető formában. Igazában az élet célját néhány szóval is meg lehet fogalmazni: Azért vagyunk itt, hogy tanuljunk Istenről és cselekedjük az ő akaratát.

A Biblia ezt mondja: „A dolgok végkövetkeztetése ez: Féld az igaz Istent és tartsd meg a parancsolatait, mert ez az ember egész kötelezettsége!” (Prédikátor 12:13 [12:15, Károli]).

Nem túl egyszerű ez? Nos, nem. Ittlétünknek azon célja, hogy megismerjük Istent és cselekedjük az ő akaratát, valóban csodálatos és mélységes értelmű.

2009. júl. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Sztem igazából neked kéne megtanlálnod hogy mit szeretnél elérni az életben..... sztem mindenkinek magának kell megtalálnia a célt! :)
2009. júl. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Igazuk van az előttem szólóknak, de ha gondolod, olvashatsz Müller Péter-könyveket is, a Boldogság-ban részletesebben is foglalkozik ezzel a témával: )
2009. aug. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!