Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az élet célja? Hogyan...

Mi az élet célja? Hogyan találhatod meg?

Figyelt kérdés
2009. júl. 10. 11:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Az élet célja hogy elérd a boldogságot.

A boldogság önmagában pedig nemis egy cél hanem egy életmód.

2009. júl. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az élet célja a küzdés maga"


talán vannak, akik tudják, hogy honnan idéztem

2009. júl. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Nem a boldogság az életcél.

A 2. komment tűnik igaznak.

És talán cél az is, hogy tökéletesedjünk.

Nem szellemileg, ill. testileg, hanem érzelmileg. Szerintem. Az, hogy ez mit jelent, mindenki érzi talán... (ha mélyen is)

2009. júl. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
Istennel való megbékélés Jézus által, semmi más cél nincs. Olvasd a Bibliát tiszta szívedből és megfogod találni a választ a kérdésedre. :)
2009. júl. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Az élet célja kizárólag önmagunk reprodukciója, tekintve, hogy az ember más maradandónak tűnőt nem képes önnállóan alkotni.
2009. júl. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 dobó kacsa ***** válasza:
45%
Az egyén célja a harc a túlélésért, a gének, tudás továbbadása. Ezáltal folyamatos fejlődés. De hogy alapvetően a fejlődésnek, tökéletesedésnek mi célja? Egyszer csak kiderül :) DE rengeteg vallás és okos ember próbál magyarázatot adni válogassunk melyik képes behülyíteni :P Szerintem a lényeg a folyamatos válasz keresés. Legyünk szkeptikusak ;) Ja és toleráljuk a birkákat kérem... Nem rosszak ők csak nincs mibe kapaszkodniuk. "A vallás a nép ópiuma"
2009. júl. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Ez a legfőbb kérdés.Mi a cél? Az én verzióm ez: Egyre tökéletesebbnek lenni lelkileg. Vagyis kitisztítani magunkból minden olyan érzést, ami nem szeretet. A végén csak a szeretet marad. Akiben csak szeretet van, az boldog. Tehát megvalósult a boldogság is. Akiben csak szeretet van, az békességes. Nem veszekszik se az anyósával se senkivel, hanem megtanítja őket is a békességre. És boldogok a békességszerzők, mert ők meglátják az Istent. Ezt kell kifejlesztenünk magunkban életről, életre, és halálról halálra. Minden egyes életünkben egyere tökéletesebbnek kell lennünk, hogy Istenhez közelebb kerülhessünk. "Mint esőcsepp a tengerhez, egyre közelebb Istenhez"
2009. júl. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Mi az élet célja?"...Maga az ÉLET.


"Hogyan találhatod meg?" ...Nem keresem, mert tudom, hogy az az ÚT, amit oly sokan keresnek, csak azért nem találják, mert épp a lábuk alá/elé nem néznek, pedig ha megtennék, rájöhetnének, hogy rég megtalálták.

2009. júl. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az álet célja röviden a MEGVALÓSITÁS, az ALKOTÁS

Tisztelettel TA

2009. júl. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Azt hiszem itt nem arról van szó mint amit az elöttem írók gondolnak,arra neked kell rájönödd hogy mi a helyes út amin neked járnod kell,hogy mi az az álom vagy az a cél amiben rendületlenül hiszel.Erre magadnak kell rájönnöd.Ezt nem keresni kell hanem érezni.
2009. júl. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!