Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak, mi a véleményetek...

Vallásosak, mi a véleményetek Marilyn Mansonról?

Figyelt kérdés

2012. júl. 3. 19:46
1 2 3
 1/25 Sághegyi Csaba ***** válasza:
55%
Egyik szomorú példája, hogy a rosszul alkalmazott vallésos nevelésnek mi lehet a vége. Lásd még James Hetfield (Metallica), Tom Araya (Slayer). Maga is felelős, mint felnőtt ember, de az is biztos, hogy ha kiskorában nem azt kapta volna, amit kapott, akkor most nem volna Marilyn Manson. Remélem, egyszer ő is megtér, mint Alice cooper, vagy Blackie a W.A.S.P. énekese.
2012. júl. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
56%

... és még lehetne sorolni azokat, akik vallásos / hívő családban nőttek fel; csak vagy a szüleik rontottak el valamit, vagy túl lázadók voltak (vagy mindkettő...)


És azokat is, akik megtértek, néhány példa itt:


[link]


Nemrég találtam ezt a honlapot, úgyhogy megmutatom még két érdekes oldalát és a YouTube-csatornát is:


[link]


[link]


http://www.youtube.com/user/gyilkoszenekcom/videos



Amúgy a névről elsőre egy vicc jutott eszembe:


A szőke nő hazamegy feketére festett hajjal, kitetoválva, telelőve piercinggel, sötétre mázolt szemekkel…

A férje elképedve ráordít:

- Hát te meg hogy nézel ki?!

- Drágám! Te mondtad, hogy Marilyn az ideálod…

- Igen, de MONROE, nem MANSON!!!


:)))

2012. júl. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

És azt nem veszitek észre, hogy sokan (pl. manson is) csak a polgárpukkasztás végett csinálja, amit csinál, és közben görbetükröt mutat a világnak?

Vallásos ismerőseim mindig kitérnek a hitükből, ha meghallják, hogy szeretem Manson zenéjét. Ilyenkor elkezdenek prédikálni, hogy ilyen sátánista, meg olyan rossz ember, zülleszti társadalmat stb.

Közben nem is ismerik, csak jött-ment pletykákat hallanak róla, meg azt nézik, hogy néz ki. A való életben egy tök normális ember, aki nagyon jól látja a világot, és nincsenek illúziói. Csak a legtöbben baromira lusták a színfalak mögé nézni.

amúgy james Hetfielddel mi a probléma?:O Ő tudtommal egy tök normális ember, róla még a bulvárban sem lehet pletykákat hallani.

2012. júl. 3. 20:42
 4/25 A kérdező kommentje:
amúgy a vicc tetszett:D
2012. júl. 3. 20:42
 5/25 A kérdező kommentje:
amúgy miért olyan fontos az, hogy egyesek megtérnek? aki nem keresztény, igazából nem is ember, csak miután megtér?
2012. júl. 3. 20:43
 6/25 anonim ***** válasza:
67%

Vegyük Jézus véleményét, mert úgy gondolom, ez kell, hogy a mérvadó legyen.

Jézus vajon, ki hogy gondolja , milyen megnyilvánulásnak tartja az effajta viselkedést?

Igazán szent, és tiszta az amit ez az ember tesz?Vajon Jézus mennyire érthet vele egyet?

2012. júl. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Hát, én 1 vagy 2 számát néha-néha ritkán meghallgatom.

De elég idiótán néz ki az emberke. Meg mindenfélét hallottam már róla. De nem akarok rajta ítélkezni.

Konkrétabban ezt az egy számát hallgattam, ami bejön:

http://www.youtube.com/watch?v=4kQMDSw3Aqo


Valljuk be, vannak nála sokkal tehetségesebb emberek:)

2012. júl. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Jézus véleménye mérvadó. Miért is?:) Jézus egy nagy próféta volt, akinek köszönhetően bár rengeteg dolog megváltozott, főként a követői gondolkozásmódjában, de akkor is csak egy ember volt. az egy másik dolog, hogy micsoda kultuszt építettek köré (persze ennek legalapvetőbb elemeit a korábbi, ókori vallásokból vették).

"Meg mindenfélét hallottam már róla." és ennyivel be is éred:)) Könnyebb, mint kicsit gondolkozni, a dolgok mögé nézni.

2012. júl. 3. 20:54
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de gondolom logikusan be tudod látni, hogy a dolgok mögé úgy lehet látni, ha megismered az emberkét és nem a médiára figyelsz.

Esetleg elolvasod a riportokat, ami készültek vele. Bár az sem ad teljes képet egy emberről.

2012. júl. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Sághegyi Csaba ***** válasza:
49%

"legalapvetőbb elemeit a korábbi, ókori vallásokból vették"


Láttam az összeállítást, ahol ezt állítják. Csaknem minden szava hazugság. Magad is utánanézhetsz az eredeti mítoszoknak, akkor te is látod.

2012. júl. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!