Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olaszországban még mindig...

Olaszországban még mindig nagyon magas a vallásosak aránya (Európához képest)?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a témában, és nagyon sok eltérő véleményt, tapasztalatot láttam.

Sokan azt mondják, hogy csak Délen nagyon vallásosak az emberek, Északon szinte egyáltalán nem.

Viszont olvasni olyat is, hogy Olaszország igenis nagyon vallásos mind a mai napig is, éppen ezért pl. a homoszexualitás megítélése is sokkal konzervatívabb, mint másutt Nyugat-Európában (vagy akár Magyarországon).

De még olyat is hallottam, hogy már Délen sem igazán vallásosak.

Ebből melyik a leginkább igaz, milyen tapasztalataitok vannak?


2012. máj. 16. 23:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően délen vallásosabbak, északon van egy kis történelmi protestáns közösség a valdensek, de ez nem mindig függ össze a homoszexualitás megítélésével. Ha ellenzik is a dolgot jobban tiszteletben tartják a meleg embert, mert egy déli tartomány meleget választott kormányzónak. Most nem jut eszembe a neve, ott van a "csizma sarkánál".
2012. máj. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem is tudtam, most utánaolvastam, és Puglia tartomány vezetője valóban homoszexuális.
2012. máj. 17. 00:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Hívő katolikus barátnőm Olaszországba ment férjhez már néhány éve. Nagyjából a csizma közepére. :) Azt mondja, hogy nagy vallási csinnadratták szoktak lenni, sok néppel, giccsel... Tehát él a dolog, de népi formában. Amúgy az életükben nagyon sokan nem valósítják meg a vallásból elvileg következő dolgokat. Tehát inkább egyfajta népi vallásosság, néha fafejűséggel társulva. A férje is így nyilatkozott, plussz hogy szerinte elég rossz ez az egész, mert egy vallási mázzal fémjelzett, butasággal fűszerezett elég durva liberalizmus az egész.


Ugyanakkor természetesen vannak valóban hívő emberek, de ritkák, akárcsak felénk vagy Lengyelországban.

2012. máj. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
délen mindenképpen vallásosabbak az emberek ,mert ott megmaradt a régi felfogásmód.Édesapám(aki Észak-Olaszországban él) azt mondta ,hogy ha visszamegy Szicíliába akkor olyan mintha visszamenne a középkorba,(És ezt elég gúnyosan mondta :P)ami nála azt jelentette,hogy az emberek (főleg az idősek) eléggé "tudatlanok" és keményen vallásosak.Északon tök más a helyzet,azért is mondom mert nagyon gyakran szoktam menni.Már egyre gyakrabban látok és hallok vallás-ellenes lázadásokat ,tüntetéseket.Gondolom ez azért van mert északon az emberek sokkal modernebbek.Végül is ha Olaszországra gondolok eszembe jut ,hogy ott van a katolicizmus központja,ezért furcsállom ezt az egyre több "ateista" megnyilvánulást.
2012. máj. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!