Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki vallásosak, azoknak miben...

Aki vallásosak, azoknak miben nyilvánul meg a hitük?

Figyelt kérdés
Rendszeresen jártok misére, imádkoztok akkor is, ha semmire sincs szükségetek, csak elmondtok egy hála imát? Vagy csak szimplán kijelentitek, hogy Ti hívők vagytok, de semmi ilyet nem tesztek?
2012. jún. 25. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden éjszaka imádkozom. Elméletileg evés előtt is és utána is szokás, de azt nem tartom meg.

Szoktam misére járni, bár ez magába foglal egy kis küzdelmet is. Hisz Isten nem a templomban található.

Nem azért szoktam imádkozni, mert kérek vagy hálálkodom. Na jó, a vizsga az más xD

A ima beszélgetés a mi szerető atyánkkal. Jó, elég gyakran kérés is, de nem öncélú kérés csak. És tenni is kell valamit azért, hogy elérjünk bármit.

2012. jún. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen az lenne a helyes, ha úgy élnénk, mint a Krisztus. Nem csak magunkért, hanem másokért, mindenkiért.

Az én hitem egyelőre csak az imában nyílvánul meg és a gondolataimban. Bármiről letudnék mondani, hogy a másik embernek jó legyen. De mindig ott van a fejemben, hogy a többi embernek ugyanúgy rossz marad, kihasználni meg nem hagyom magam. Ha mindenki így élni, hogy ami az enyém a testvéremé is, sokkal szebb világ lenne.

Van benne sajnos egy fajta minimális önzés, ego is.

De alapján próbálok a jóra törekedni.

2012. jún. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmim nincs. Ez a világ is csak kölcsön van.
2012. jún. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a legszebb az egészben hogy bármit is akarnál TENNI

az kevés, ne is erőlködj

nem tudod megváltani magad

hisz már meg vagy váltva

fogadd el, és oda cserébe a szíved, Neki nem jó más

2012. jún. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az életem minden területén megnyilvánul. Becsületes vagyok az apróságokban is, igyekszem mindenkivel jót tenni, türelmesen és szabályosan vezetek, udvarias és türelmes vagyok akkor is, ha 3 órát kell várnom az orvosnál, visszaviszem, ha véletlenül többet kapok vissza a boltban, nem káromkodom, nem beszélek ki senkit, nem szólom le mások hitét, gondolkodását, frizuráját, sem semmi mását... stb. Egy szó, mint száz, igyekszem mindenben krisztusian cselekedni.

És persze rendszeresen járok istentiszteletre és imádkozom.

2012. jún. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!