Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mitől gazdagabb egy vallásos...

Mitől gazdagabb egy vallásos ember élete? Mi az, ami szerinted egy nem hívőnek nincs meg az életében? Akik nem vallásosak, nekik mi a "plusz" az életükben?

Figyelt kérdés

Nem olyan válaszra gondolok, hogy "Isten" mert ez persze alapvető különbség egy hívő és egy nem hívő között.

Konkrét eseményekre, programokra, tapasztalatokra, életminőség stb.


2012. máj. 26. 21:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Jókat írtak előttem, és én is azt tudom mondani: nehéz a válasz. Azért is, mert a vallás is mást jelent mindenkinek. Én például nem úgy tekintek Istenre, hogy egy mennyei mikukás, akitől kéregetni lehet dolgokat és megoldja az életemet. Nekem Isten az élet értelme, sója, megelevenítő ereje. Én is ateista voltam, úgy nőttem fel hogy azt sem tudtam, ki volt Jézus, és természetesen nem is érdekelt a dolog. De az ember változik, keres és néha talál is....


Ha igazi konkrétumot akarsz, akkor először olvass el egy könyvet. Egy nagyon jó könyv amit egy nagyon jó ateista író írt. Milan Kundera: A lét elviselhetetlen könnyűsége. Ha hívő ember vagy, nincs szükséged további magyarázatra, mert ami abból a könyvből hiányzik, arról szól a vallás.


Az igazi vallás a szabadságot jelenti. Azt a szabadságot, hogy én döntöm el, hogy milyen morális értékrendet követek, és nem a társadalom, és ezért az elképzelésemért az üldöztetés sem jelent problémát. Tudom hogy vannak nem hívők akik ugyanezt teszik, de azok nem ateisták, mert valami náluknál (az embernél)hatalmasabb objektív moralitásban mindenképpen hisznek.


Freya

2012. máj. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy ebben a mai világban ha nem lenne a reménységem a jövőre nézve, hát, nem tudom milyen életem lenne. Nyilván cérnaszálon lógnának az idegeim. Az sem mellékes, hogy az, hogy akármikor kiönthetem a szívem Istennek, és tudom, hogy meghallgat, számomra nagy kincs.
2012. máj. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!