Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire vagy toleráns más...

Mennyire vagy toleráns más ember hitével szemben?

Figyelt kérdés
Én tisztelem mindenki vallását, egészen addig amíg a kölcsönös tisztelet megvan! Ha sérelmezik, becsmérlik hitem azt nem hagyom szó nélkül, meg fogom védelmezni a vallásom! Szerintem nagyon fontos a kölcsönös tolerancia, elfogadás, fontos a megbékélés egymás hitei között
2012. máj. 24. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Nekem nem számít,hogy az emberek Jézusba,Jehovában, Zeuszban, Buddhában, Az hupikék törpékben, vagy egy saját maga által kreált vallásban. Ha az illető ettől jobb ember lett akkor még támogatom is. De ha csak pokollal fenyeget mert én nem hiszek akkor én azt nem tűröm. Esetleg ha közeli ismerős és csak árt magának szóvá teszem de ilyenekre általában már felesleges időt áldozi.
2012. máj. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Pontosan annyira, amennyire szeretném, hogy más toleráns legyen az én vallásommal szemben, a Jézus Krisztustól tanult elv szerint: "amit szeretnétek, hogy az emberek veletek cselekedjenek, ti is úgy cselekedjetek velük".


A gyakorlatban, szívesen meghallgatom a másikat, majd őszintén elmondom neki, hogy mit gondolok arról, amit elmondott.


Üdv. Péter

2012. máj. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Toleráns vagyok. Nekem nincs hitem, viszont érdekel, és szívesen beszélgetek olyanokkal, akiknek van. De csak addig, amíg nem kezdenek el téríteni. Akkor ott lőttek a dolognak. Úgy gondolom, hogy ha van Isten, és azt akarja, hogy térjek meg, máshogy is el tudja érni, mint erőszakos térítőkkel.


Volt például egy zsidó ismerősöm, vele imádtam beszélgetni. Mindig vitatkoztunk, de közben rengeteget tanultunk is egymástól. Az ilyen ismeretségeket fontosnak és jónak tartom.

2012. máj. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mulder614 ***** válasza:
48%
Mindenki hitnézetét tisztelni kel. Jézus sem volt részrehajló, hisz minden fajta embernek prédikált.
2012. máj. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem hangoztatom a hitemet, de nem is rejtem el. Szerintem az én magánügyem, hogy miben és milyen mélyen hiszek. Ezt várnám el másoktól is. De nagyon ki tudok fordulni magamból, ha nekiálnak engemet térítgetni. Pl itt a GyKn. Már a sokadik nevet tilthatom le, aki mindig más néven, ugyanazt a szektás linket küldözgeti privátban. Hiába na! Erre valók a moderátorok. Meg arra, hogy ha visszaszólok a hitemet gyalázó ateistáknak és szektásoknak, akkor töröljék a kommentem.
2012. máj. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En tiszteletben tartom masok hitet,es senkire sem akarom raeroszakolni a hitemet,de a hitemrol vallast teszek,mert Jezus ezt mondta,azt is tudom,hogy egyetlen vallas sem udvozit csak Jezus vere,ezert en nem a vallasomrol szeretek beszelni hanem Jezus Krisztusrol,aki megvaltotta az eletem es orok eletet adott nekem,nekem ez az igazi vallas,az igazi szabadsag.
2012. máj. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én sajnos tudom magamról, hogy egyáltalán nem vagyok toleráns (legalábbis ilyen tekintetben).
2012. máj. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kvízkérdés: Mit ír a Biblia?


a., Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.

b., Szeresd felebarátod vallását, mint a sajátodat.


Ha valakinek nagyon nem megy, kérhet felezést, esetleg a közönség segítségét is. :D


Természetesen a kölcsönös tisztelet, a tolerancia mindenképp fontos, de szerintem ez az emberek (=személyek) felé szól.

Egy-egy vallás / felekezet hittételeiről adott esetben lehet és kell is beszélgetni vagy vitázni; persze ennek csak akkor van értelme, ha a résztvevő felek nyitottak: valóban az igazságot keresik, nem ragaszkodnak foggal-körömmel a saját álláspontjukhoz.


A személyes környezetemben - ritka kivétellel - nem szokták sértegetni a hívőket; itt, a GYK-n annál inkább... Ezt gyakran én sem hagyom szó nélkül: a válasz(ok) tartalmától és stílusától függően szoktam reagálni. (Ilyenkor az illető többnyire megsértődik; ez általános jelenség: sokan nem veszik észre saját magukat, mindig csak másban látnak hibát...)


Üdv. :)

2012. máj. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!