Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Előfordult mar veletek, hogy...

Előfordult mar veletek, hogy egy olyan ember akinek más volt a vallása mint a tiéd Pokollal fenyegetőzött vagy meg akart téríteni téged az ö hitére?

Figyelt kérdés
Velem nagyon sokszor, de többnyire meg tudtuk beszélni a dolgot békességben, ha pedig nem, azonnal otthagytam a személyt
2012. máj. 25. 20:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer mondták térítők, hogy a pokolra fogok jutni. Én pedig közöltem, hogy jó majd ott folytatjuk a beszélgetést. Többé nem akartak "jó útra vezetni".
2012. máj. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Speciel pont ma jött oda hozzánk random egy idősebb férfi a metróban, hogy olvassuk-e az xy vallási magazint? Hát persze ha el tetszik menni... Ezek mögött sose értettem a motivációkat.

Egyszer diákmunkán beszélgettünk akikkel együtt osztottak be, szóba került, hogy ki mit tanul, hát persze, hogy a srác aki rám akaszkodott teológiát tanult... Bevonzom az ilyeneket úgy látszik, hát megtanultam, hogy hiába nézel könyörgő szemekkel ilyenkor az emberekre, mindenki csak csendben bámulja az eseményeket, ahogy Jézus szeretetéről kioktatnak és a lehető legmesszebbről elkerülik aki prédikál...

2012. máj. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Velem szerencsére még soha nem fordult elő ilyesmi.
2012. máj. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Velem is előfordult már, pedig keresztény vagyok. :)
2012. máj. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nem
2012. máj. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Még nem, de az ilyet elküldeném melegebb éghajlatra.
2012. máj. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen,volt ilyen,egyszer egy hit gyülis nő erőszakoskodott velem,de nem igazán voltam rá mérges,elfogadtam tőle a kis füzetét csak,hogy hagyjon békén,és minden jót kívántam neki.szerencsétlen agy mosott....

közeli rokonságomban is volt egy eset,kicsit vitáztunk amikor már olyanokat mondott,hogy kezdett felhúzni,de szerencsére nem vesztem össze vele,és azóta nem próbálkozott.

Jehova tanúival is találkoztam már a lépcsőházunkban,jöttek nekem a Bibliával,én meg idéztem nekik belőle olyat,amivel reméltem,hogy zavarba hozom őket,de annyira csak a saját demagóg dumáikkal vannak elfoglalva,hogy szinte meg sem akarták hallani.aztán elköszöntem tőlük,ők is elmentek,látták,hogy nem tudnak könnyen behálózni.

2012. máj. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Először még megboldogult ateista koromban próbálkoztak megtéríteni többen is. Protestáns szabadkeresztényeknek sikerült. :D


Azóta is támadtak már le néhány alkalommal: a szintén evangéliumi keresztények többnyire tudomásul szokták venni, hogy velem már "nincs gond", hogy így fejezzem ki magam; de azért vannak, akik nem bírnak kijönni a felekezetesdiből.


Tanúkkal is beszélgettem néha, általában nem volt probléma; viszont egyszer egy hosszabb beszélgetés után egy tanú nő utánam kiabált az utcán, hogy majd meg fogom még bánni, hogy nem akarok tanú lenni. Amiket meg itt, a GYK-n írogatnak egyes tanúk másoknak, arról jobb nem is beszélni... :(

(Ehhez csak annyit, hogy minél jobban ismerem az Őrtorony szervezet történelmét, tévtanításait és egyebeket, annál jobban örülök, hogy soha nem voltam JT; és most már teljesen biztos vagyok abban, hogy soha nem is leszek.)


Ja, és egyszer egy mormon misszionárius-párossal is beszélgettem, teljesen normálisak voltak; kölcsönösen meghívtuk egymást a saját gyülekezetünkbe, aztán persze egyikünk sem ment el. :D


Üdv. :)

2012. máj. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Engem érdekes módon elkerülnek a térítők. Az utcán 2 JT, mindenkinek nyomják a kezébe az újságot, én meg nyugodtan elsétáltam mellettük. Békén hagytak (szerencsére):)

De itt a GyKn már más a helyzet. Már több nevet kitiltottam a privátomból, akik mindig ugyanazt a linket küldözgették, többnyire olyan kommentjeim válaszaként, amikben katolikus hozzáállásom kitűnt.

2012. máj. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyszer, amikor még nem tudtam, hogy a Tanúknál nem lehet vért enni (vagy mi), megkínáltam egy Tanút véres hurkával. Eléggé megsértődött, pedig nekem az egyik kedvenc kajám. :) Aztán szerencsére sikerült tisztázni a dolgot, hiszen én nem tudtam, hogy náluk ez bűn. Szóval végül elsimítottuk a konfliktust, és sem ő nem akart engem eltéríteni a véres hurka-fogyasztástól, sem én őt rátéríteni... több marad nekem. :)
2012. máj. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!