Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Belevághat-e egy katolikus a...

Belevághat-e egy katolikus a paleo diétába?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést azért tettem fel, mert ez érzékeny dolgot érint. Jézussal igazán bensőséges kapcsolatot csak úgy tudunk kialakítani, ha áldozunk. Viszont a paleo diéta tiltja a gabonafélék fogyasztását, és nálunk az ostya csak búzaliszt és víz felhasználásával készülhet.

Szóval már értitek, miért tettem fel ezt a kérdést.



2012. máj. 13. 16:47
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:

# 38/39

nem a linkekre vagyok kíváncsi hanem a saját gondolataidra,

de mivel nincsenek olyanjaid, nem is tudsz válaszolni :)

amikor vannak kérdéseim az nem elég konkrét, meg nézzem meg a linkeken a választ. amikor meg bebizonyítom hogy hülyeséget beszélsz, akkor személyeskedek, neked viszont minden gond nélkül lehet ezt csinálni.


vajon miért nem lep meg, hogy amikor kiderül, valaki csak okoskodik hirtelen megsértődik és lelép... ennyit rólad.

annyira egyformák vagytok :)

2012. jún. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim válasza:

# 40/41


Mivel a természeti népek táplálkozását veszi alapul, illetve számos több évtizeden átnyúló vizsgálati eredményt, nem fog 15 év múlva nagy meglepetés érni.

Információim szerint dr. Tóth Csaba vezetésével épp folynak a követéses klinikai vizsgálatok Magyarországon.

2012. jún. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
Most komolyan azt gondoljátok, hogy itt fogjátok egymást meggyőzni arról, hogy helyes-e a paleo vagy nem? Pro és kontra információkkal tele van a net, a kutatásokra hivatkozó összefoglaló könyvek elérhetők: fél élet se lenne elég mindent elolvasni. Inteligens ember értékeli az infomációkat és dönt, semmi értelme tök ismeretlenekkel leállni vitatkozni.
2012. jún. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

# 43/43

nem akarok én senkit se meggyőzni, észérvek nélkül meg nem lehet engem, szóval tárgytalan.

csupán arra próbálok rávilágítani, hogy milyen emberek hisznek ilyesmikben


azért egy országos lisztérzékenyek egyesülete kicsit hitelesebb mint jancsi65 forrás nélküli válasza.

de mondom, értelmetlen is valamiről vitázni ami ennyire egyértelműen egy tévhit. nincs semmilyen feljegyzésünk a paleo emberek életviteléről, a nagy civilizációk virágzása mind kukorica gabona rizs terjedésével kapcsolhatók össze, évezredek óta fogyasztjuk, mégis élünk, japánban nagy mértékben fogyasztják a rizst, mégis ott a legmagasabb a várható élettartam.

egyszerű józan paraszti ésszel cáfolható az elmélet

2012. jún. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim válasza:

# 44/44


# 42/44

2012. jún. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim válasza:
Hát nem tűnik élőnek ez a kérdés, de engem is érint a téma és leírom: most diagnosztizáltak lisztérzékenységgel. Hívő katolikusként így egyelőre nem áldozok, de vannak már gluténmentes ostyák is. Nálunk sajnos egyelőre nem, mert hogy kis helyen élek, de elképzelhető, hogy ilyen fog az atya rendelni. Egyelőre ott tartunk, hogy szóltam neki, miért nem megyek áldozni mostanában.
2014. szept. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!