Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Belevághat-e egy katolikus a...

Belevághat-e egy katolikus a paleo diétába?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést azért tettem fel, mert ez érzékeny dolgot érint. Jézussal igazán bensőséges kapcsolatot csak úgy tudunk kialakítani, ha áldozunk. Viszont a paleo diéta tiltja a gabonafélék fogyasztását, és nálunk az ostya csak búzaliszt és víz felhasználásával készülhet.

Szóval már értitek, miért tettem fel ezt a kérdést.



2012. máj. 13. 16:47
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:

te biztosan nem vagy sportember, mert nagyon felszínes az ismereted ezen a téren, úgy látszik. nem kell csúcssportolónak lenni ahhoz, hogy az ember sok energiát égessen. mondom, 7köznapi kőműves is lehet "csúcssportoló" ha naponta megemel 40-50 kilókat 8 órán át, de mondhatnék más fizikai munkákat is.


sőt, akik nagyon sok anyagot akarnak bevinni, azok por alakban veszik a kiegészítőket, de az sem dopping.


ráadásul úgy mondod, mintha nem lehetne egészséges az, aki napi 40 kmt teker, vagy napi 8 órán át végez fizikai munkát.

hiába próbálod igazolni magad, értelmetlen. van aki élethelyzetéből adódóan 2 világháborút élt meg, és minden nap zsíros kenyeret evett és kakaó+tejbe aprított kenyeret reggelizett, mégis több mint 90 évig élt... igaz, hogy napi 1-1kmt megtett a kútig meg a boltig, mert luxus nem volt a falun, de mozgás, friss levegő, energiadús táplálék igen. sőt, ez akkor is leehtséges volt, ha az illető egész életében kőműves volt, de még 60 évesen is jobb formában volt mint egyes városi nyápicok.

az életvitelünk teszi ezt velünk, nem a kenyér meg a krumpli...

2012. máj. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
Felületes ismeretek, mi? Hát egyed csak a kakaóba áztatott kenyeredet tovább, cukroz is meg jól, abban van az energia! :D
2012. máj. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
vajon miért nem lepődök meg, hogy érvelni szinte senki se tud, csak gúnyolódni. nekem mindegy, abban hiszel, amiben akarsz, de egyáltalán nem bizonyítható az elméleted, ugyanúgy ahogy a kereszténység elméletei sem. egyszerűen fölösleges olyan hiedelmekhez igazítani az életünket, amik nem befolyásolnak minket, vagy nyilvánvalóan nem igazak.
2012. máj. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim válasza:
hát ha kilószámra eszed az ostyát egy hónapban, akkor gáz van :) akkora mennyiség nem fog megártani amit áldozáshoz használnak, nyugodtan belefoghatsz a diétába
2012. máj. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim válasza:

Először talán utána kellene olvasni a paleónak és utána kötözködni :) hogy kell a szénhidrát, meg a tej, meg a krumpli :) meg a 90 éves tejivó... Ezekre mind szépen egyértelműen le van írva a válasz, mind az itthoni oldalakon, könyvekben, vagy akár a külföldi oldalakon is. Csak el kellene olvasni. Utána lehet az ott leírtakon vitatkozni.


De hogy válaszoljak a kérdésre is: Sajnos a gluténre zéró tolerancia van. A régi "bibliai" kenyerek sem a mostani búzából készültek, aminek alapból töredéke volt a gluténtartalma.

2012. jún. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:

szerintem meg előbb gondolkodni kéne


elolvastam, ha szerinted nem erről szól a paleo, cáfold. én a wikipédiából néztem ki, meg néztem blogokat fórumokat, de ilyen hülyeséget hogy a zabpehyely tejjel tiszta öngyilkosság csak 1 idióta áltudományos író mondhat. egyébként nincs kérdésem ezért nem is értem milyen válaszokról beszélsz

tény hogy a szervezet a szénhidrátot égeti el és alakítja munkává, a legtöbb szénhidrát és energia meg a rizsben van, ami gabonaféle. nem véletlenül hízlal a tészta sem, ami szintén gabonafélékből készül.


"Sajnos a gluténre zéró tolerancia van."


jó, majd szólok a glutékommandónak hogy robbantsa fel a kenyértartómat.

a paleo étrend nem csupán gluténmentességet jelent, hanem egy régi fiktív étrend felvételét

mellesleg mint mondtam a gluténra nem érzékeny embereknek fölösleges ezt betartani. sőt, ennyi erővel minden étel mérgező. sokkal egyszerűbb és hatásosabb változatos étrend mellett boldog, mozgásban aktív életet élni, mint bűvészkedni a táplálkozással.

2012. jún. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim válasza:
Ne fórumokat olvasgass, hanem kutatási összefoglalókat és könyveket. Mert jelenleg nem a paleón vitatkozol, hanem azon, ki mit gondol róla :) Zab sem paleo... na meg az arzént is jól bírja az emberek egy része, mégsem ajánlanám a fogyasztását.
2012. jún. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:

azon az oldalon a "kutatási könyvet" elemezték, és jó nagy hülyeségek voltak benne.


mivel a paleo eleve egy elmélet, csak arról lehet vitatkozni hogy ki mit gondol róla.

hasonlítsuk már a búzát az arzénhoz :)

persze mérgező gázok vagy olajok környezetében is élnek állítok ennyi erővel, mégsem ajánlom hogy igyál benzint meg a tehenek is csak füvet esznek mégis jó nekik, de ettől még egy embernek egészégtelen.

különbséget kell tenni fajok, rasszok, populációk közt, nem hülyeségeket összehordani meg kifogásokat keresni. mivel az emberek igen kis hányada lisztérzékeny, ezért a többségnek értelmetlen ezt követnie.


kutatás: jé, meglepő hogy ha az ember nem zabál tésztát akkor nem fog hízni. micsoda felfedezés. vajon a sportolók miért ettek/esznek tésztákat és gabonaféléket?... és vajon miért híznak el azok, akik esznek ilyneket de nem mozognak?

az emberek 1% lisztérzékeny, a többi egyszerűen mértékeltes evéssel és mozgással meg tudja oldani a "problémát".

na és vajon hogyan lehet hogy a paleo hívők nagy része idős vagy vézna gyerek, valahogy nem 80-100 kilós középkorú testépítők, vagy ultramaratonista sportolók...


és akkor miért nem eszünk nyers húst, mint az ősemberek? ahhoz se szokott hozzá a szervezetünk hogy meleg ételeket együnk. másszunk vissza a barlangokba...

mi van a depresszióval? bizonyára gazdasági válság sújtotta a neandervölgyieket is... nagy volt a munkanélküliségi ráta ausztrália betelepítésekor, túl sokat kellet dolgozniuk a minimálbérért és nem volt biztos állásuk...


mondjál még ilyen hülyeségeket légyszíves, ez az arzénos dolog nagyon tetszett...

az meg ugye legyen mellékes hogy az ősember többet is mozgott, és kevesebbet tvzett és streszelt, mint ma egy átlagember...

2012. jún. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

szóval ismerd el hogy se a rómaiaknak se nagyszüleinknek sem volt semmi bajuk egy jó kis arzénos kenyértől...


ennyi baromságot hogy tudtok összehordani?

2012. jún. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim válasza:

Vicces vagy, de nem baj majd kinövöd :) Mivel még az "elmélettel" sem vagy tisztában, így nem lehet a beírt tévedéseiden vitatkozni. Házi feladatnak nézz már utána hogy valóban 1% -a e lisztérzékeny a népességnek és hogy mi is az a glutén. Meg fogsz lepődni :)

azt se értem hogy jönnek ide az ősemberek? szerinted az elmélet alapján őket vizsgálták? :)


És az alap kérdés az volt, hogy a paleo "elméletbe" bele fér e az ostya. A rövid tömör válasz: nem


A paleolit étrend a maiak közül az egyik legjobban alátámasztott és dokumentált. Többezer oldal. Ha egy órát olvasol és határozott cáfolattal rendelkezel, akár fel is terjeszthetünk Nobel díjra. Csak így tovább!

2012. jún. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!