Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Belevághat-e egy katolikus a...

Belevághat-e egy katolikus a paleo diétába?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést azért tettem fel, mert ez érzékeny dolgot érint. Jézussal igazán bensőséges kapcsolatot csak úgy tudunk kialakítani, ha áldozunk. Viszont a paleo diéta tiltja a gabonafélék fogyasztását, és nálunk az ostya csak búzaliszt és víz felhasználásával készülhet.

Szóval már értitek, miért tettem fel ezt a kérdést.



2012. máj. 13. 16:47
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

Bruce, én abszolút a paleo mellet vagyok és követem is, sőt egy erősen korlátozó változata szerint élek, de ezzel a határozott nemmel nagyon nem tudok egyet érteni. Elmondom miért.

Ha az a kérdés, hogy bármilyen glutén tartalmú étel paleo-e, akkor a válasz az, hogy nem, nem paleo. De pl Cordain is azt mondja, hogy ha étkezéseink 85%-a paleo, akkor már jók vagyunk! Szendi Gábor is mondta, hogy ő is eszik néha nem paleo ételt, ha nem jut hozzá máshoz.

Egy ostya gluténtartalma nem fog megölni senkit, ha csak cöliákiás, de az már úgyis kiderült. Szerinted a kérdező jobban teszi, ha el se kezdi a paleot, mert az ostya úgyis glutánt tartlamaz??? Én nagyon nem támogatom ezt a merev hozzáálást, még mindig jobb részlegesen paleonak lenni, mint sehogy.

2012. jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim válasza:

Rengeteg nem paleo alapanyag van a mai konyhákban, de tudtommal záró tolerancia csak a gluténnel van. Ha 15%-a pl az étkezésednek gabona, akkor az mitől "paleo"?

emlékeim szerint Szendi is leírta már, hogy ez a 85% nem azt jelenti, hogy 15% akármi más. A 15%-ba pl hüvelyesek, fehérrizs, netán zab férhet, de semmiképp glutént tartalmazó étel, mert glutén esetében a kis mennyiség is probléma.


Nyugodtan elkezdheti a paleót, sőt! Mindenképp jobb a nyugati étrendnél, csak akkor azt "paleoszerű" étrendnek hívnám szvsz.

2012. jún. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:

# 30/32

szeretem mikor az emberek nem képesek érvelni, csak okoskodni

majd ha felvázolod a te elméleted a paleoról, és bizonyítékokat is mutatsz, akkor helyt adok a nagyképűségednek, addig csak egy újabb idiótának tudlak tekinteni


"Házi feladatnak nézz már utána hogy valóban 1% -a e lisztérzékeny a népességnek és hogy mi is az a glutén."


na jó kiegyezek az esetleges 2%ban, de az benne van a tűrésben:

"A családi halmozódás örökletes okokra utal. A betegek több, mint 95%-ánál megtalálható a HLA DQ2 és a DQ8 humán leukocita antigének (HLA) kombinációja. Az emberek 25%-ánál jelenik meg ez a kombináció, de ezek 98%-ának nincs semmi baja a gluténnel. "


igaz az országos lisztérzékenyek egyesülete inkább az 1%felé hajlik:

"Fontos információk a lisztérzékenységről

A Lisztérzékenyek Közhasznú Egyesülete által második alkalommal megrendezett, szakorvosok és dietetikus tanácsadók részvételével zajlott tanácskozáson, a "Lisztérzékenyek Napján" Szegeden a betegek és az érdeklődők számos új információt tudhattak meg betegségükről.

Magyarországon a lakosság 1 százaléka érintett lisztérzékenységben, a kialakulásához vezető genetikai anyagot pedig 30 százalékuk hordozza."

( [link]


"A glutén két fehérje, a gliadin és a glutenin keveréke."

meglepődtem... ez aztán tényleg megváltoztatja az egész paleo elméletet.


"azt se értem hogy jönnek ide az ősemberek? szerinted az elmélet alapján őket vizsgálták? :) "


csodálkoznék is ha értenéd. a paleo elmélet szerint az ősemberekkel azonos a dns készletünk. házifeladatként olvasss utána a paleo elméletnek, meg fogsz lepődni...


"És az alap kérdés az volt, hogy a paleo "elméletbe" bele fér e az ostya. A rövid tömör válasz: nem "


bocsánat, azt hittem az alap kérdés az volt, hogy mi franciaország fővárosa...


"A paleolit étrend a maiak közül az egyik legjobban alátámasztott és dokumentált. Többezer oldal. Ha egy órát olvasol és határozott cáfolattal rendelkezel, akár fel is terjeszthetünk Nobel díjra. Csak így tovább!"


legalább is szerinted. bizonyíték megint sehol. lássuk azt a többezer oldalt


kíváncsi vagyok hogyan bizonyítják be hogy ugyanazok az emberek vagyunk akik 10E éve voltunk, miközben a genetikai állományunk már azóta erősen módosult, meg hogy miért nem haltak ki a hatalmas civilizációk a gabonától, rizstől, kukoricától, sőt látszólag elterjedésük jólétet hozott magával, hogy mitől javít többet ez a diéta az emberen, mint a rendszeres mozgás és a kiegyensúlyozott életmód...

hülyeségeket bárki tud recitálni, érveket mutass, bizonyítékot

2012. jún. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

# 31/33

szendi gábor sok idiótaságot összehordott már a nagyközönség előtt


"Főzés közben arról is beszélt, hogy a természeti népek várható élettartama jóval magasabb, és hogy náluk nem ismert betegség a rák. Ezt érdeklődéssel hallgattam, tekintve, hogy Japánban a legmagasabb a várható élettartam, ahol az ön által népszerűsített paleolit életmód szerint fekete listára tett rizsből rengeteget fogyasztanak..."


"És mi a helyzet az afrikai országok lakosaival? A várható élettartamuk sokkolóan alacsony."


"Ahogy egy kutató találóan megfogalmazta: ha mindenki dohányozna, azt gondolnánk, a tüdőrákot valami genetikai eltérés okozza. Mert a dohányzás olyan természetes volna, hogy senki nem vizsgálná, vajon mi lenne, ha nem dohányoznánk." - szendi szerint


"Meglepve olvastam, hogy ön úgy nyilatkozott, az autisták állapota összefüggésben van a táplákozással."


"ha a születési sorrendet nézzük, akkor az elsőszülöttek között feltűnően gyakori az autista, viszont a sokadik fiú körében a homoszexuális. Ha egy anya sok fiút szül, elkezd mindegyikre másként reagálni, tehát megjegyzi, hogy neki fiúgyermeke már volt." - szendi szerint a homoszexualitás és az autizmus nevelés kérdése, ne felejtsük el, a pszichológiában a homoszexualitás személyiségzavar volt, míg rá nem jöttek hogy van genetikai alapja


szendi gábornak vannak nagyon szellemes véleményei a pszichológiában is, amiknek most nem nézek utána, legyen elég ennyi.


"részleges paleo"

nem igazán hiszek az ilyen megfogalmazásban. ez olyan mint részleges kereszténynek lenni: templomba járni, megházasodni, majd megcsalni a feleséged... aki eszik gabonadféléket az nem paleo diétán él. azon szoktam még röhögni, mikor valaki vegetáriánusnak hívja magát, mert csak hetente 1x eszik húst.


# 32/33

ezzel egyetértek, az nem paleo

bár semmi értelme erről beszélni ha a zászlóvivő sem egy hitles ember. elgondolkodtató is egyben. mi kényszerít valakit arra hogy ne tudjon csak rizst enni?

amennyiben a nyugati alatt a túltáplálkozásra gondolnunk, egyetértek. de léteznek nem dagadt, sportoló emberek akik gabonát fogyasztanak, sőt csokit is... paleo táplálkozással is túl lehet enni magad, ha állandóan zabálsz és nem mozogsz, és hízékony alkat vagy

2012. jún. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim válasza:

Az a probléma, hogy még mindig nem érted, hogy nekem nem célom számodra többezer oldalt kivonatolni ide. Na meg olyan visszatérő kérdésekre válaszolni amit ide írogatsz.


A többezer oldal:


[link]

minden cikk után találsz még párezer oldal hivatkozást és kutatási összefoglalókat

De érdemes kulcsszavakra rákeresni.


pubmed.com

Itt sajnos nem minden tanulmány ingyen olvasható, de szerintem nem drága


Magyar nyelvű könyvnek indításként:


[link]


Az sem értem, miért mindenki Szendit veszi elő, nem ő "találta ki" a paleót.


De hogy érdemben is reagáljak, az már jó jel hogy nekiláttál a házifeladatnak :) így már biztosan tudod hogy a glutén egy méreg, amit védekezésképp termel a növény. De nekünk van jó kis májunk az majd elbánik vele :) Elbánik az arzénnal is, egy darabig. A pubmeden megtalálod az autizmus és glutén kapcsolatát is, az sem Szendi agyszülemény.


És a végére egy javaslat: ha valamit kritizálni szeretnél, vagy érdemben vitatkozni róla, akkor ne az ellenzők morzsáit szedegesd össze különböző fórumokról, hanem ismerkedj meg a bírált anyaggal. És ez nem szemrehányás.

2012. jún. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

# 35/35

én is tudom hogy igazam van csak épp nincs kedvem bizonyítani... :P

azért ilyen dolgokat írok, mert józan paraszti ésszel is lehet cáfolni ezeket a "tudományos" hülyeségeket.

ha lusta vagy beszélgetni, akkor milyen jogon várod el hogy bárki is higgyen neked?

egy könyv nem bizonyít semmit, könyvet bárki tud írni. szendi is hivatkozott. én is hivatkozhatok hitlerre, hogy a négerek alsóbbrendűek, de ettől még nem lesz igazam...


mivel jókisfiú voltam cserébe elvárom, hogy csinálj egy házifeladatot: nézz utána annak, mi az arzén, hasonlítsd össze, hogy mekkora mennyiség halálos egy átlagos embernek arzénból és gluténből.


"Az sem értem, miért mindenki Szendit veszi elő, nem ő "találta ki" a paleót. "


furcsa, hogy annak ellenére, milyen okos vagy, valahogy alapvető dolgokat nem értesz. talán azért mindenki szendivel jön, mert ő volt az első divatos magyarítója a paleo étrendnek, azt meg intézd el magad, hogy milyen vallási száműzetést szánsz tévelygő szakadároknak.


"És a végére egy javaslat: ha valamit kritizálni szeretnél, vagy érdemben vitatkozni róla, akkor ne az ellenzők morzsáit szedegesd össze különböző fórumokról, hanem ismerkedj meg a bírált anyaggal."


csak azért, mert mert "hivatkozok", nem jelenti azt, hogy nincs saját véleményem, ismeretem

pont erről magyarázok. minek akarjak megismerkedni valamivel ami már eleve körvonalaiban is baromság? :) józan paraszti ésszel egy rakás ellenérvet lehet felhozni, de bizonyára elfogult vagyok és nincsenek ismereteim...


persze az sem lep meg, hogy amikor bizonyítékokat hozok fel akkor valahogy hirtelen egy újabb kifogásra terelődik a szó. na most várom a paleo diéta fogalmát és meghatározását, és a bizonyítékot, miszerint magyarországon jelentősen magasabb a cöliákiás (~lisztérzékeny) emberek száma, mondjuk legyen 5% felett

2012. jún. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
ha nem válaszolsz a kérdéseimre, akkor felejtsük is el egymást, unom már a wannabe dr house-okeat akik a neten okoskodnak, de bizonyítékokat sosem tudnak felmutatni.
2012. jún. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim válasza:

37/37

Te elolvasdad amit linkeltem? Az összes kérdésedre ott a válasz, csak 2 kattintás. Komolyan nem értelek.

Szendi mint honosító, meg vallási számüzetést szánom bárkinek is? Tuti hogy huszonéves nő vagy :)


Ha lesznek konkrét kérdéseid, nem pedig állításaid, szívesen válaszolok ha tudok. A "paleót védje" meg saját maga és a szakirodalom. A sértő személyeskedésekre meg a továbbiakban nem válaszolok.

2012. jún. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 adamdox válasza:

Paleo témát egyszerűen így kéne értelmezni, hogy liszt, cukor, feldolgozott olcsó szar kaják ,Tescos Tej , kilőve...De ez alapnak kéne lennie paleo nélkül is szerintem...Heti 3x mozgás,no stressz és kb ennyi is:)


Szénhidrát megvonás szerintem hülyeség,fuss 3km éhgyomorra és megtudod milyen fasza dolog...Persze diétába 6-8 hétig normális szinten elmegy..De hosszú éveken át...


Figyelj oda a kajára, vegyél jó minőségű étel, ha valamelyik kaját nem tolerálod akkor azt hagyd ki...Lényeg ismerd meg a tested ennyi...


Vallást meg nem kommentálom...:)

2012. jún. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

én se iszok tescos "reggeli italt" mégse érzem magam paleonak. ettől senki nem lesz az. az igazi paleo semmilyen tejet nem iszik meg mert a tehén később lett háziasítva.


"Figyelj oda a kajára, vegyél jó minőségű étel, ha valamelyik kaját nem tolerálod akkor azt hagyd ki...Lényeg ismerd meg a tested ennyi... "


ez józan paraszti ész, ehhez sem kell paleonak lenni. ezért mondom hogy a paleo csak egy újabb vallás, mint ahogyan a vegák is bizonygatják milyen jó ha nem eszel húst, közben meg specifikus betegségeik vannak és kiegészítőket kell szedniük. :)

majd ha eltelik 15-50 év és a paleo elterjedt lesz és vizsgálni fogják, rájönnek arra, hogy milyen specifikus betegségeket idéz elő

2012. jún. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!