Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Belevághat-e egy katolikus a...

Belevághat-e egy katolikus a paleo diétába?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést azért tettem fel, mert ez érzékeny dolgot érint. Jézussal igazán bensőséges kapcsolatot csak úgy tudunk kialakítani, ha áldozunk. Viszont a paleo diéta tiltja a gabonafélék fogyasztását, és nálunk az ostya csak búzaliszt és víz felhasználásával készülhet.

Szóval már értitek, miért tettem fel ezt a kérdést.



2012. máj. 13. 16:47
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:

azért hívtam vallásnak, mert az is egy elv amire nincs bizonyíték. valaki hisz benne hogy az úgy jó, mert hinni akar benne. de egyáltalán nem lesz egészségesebb tőle. ugyanilyen a vegetarianizmus, amiről terjesztik hogy de jó, közben ellenkezőleg :)


persze aki érzékeny rá meg úgyis észreveszi, azoknak az embereknek valóban kerülni kell, de az átlagember nem ilyen

2012. máj. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:

Én meg úgy értettem, hogy nem vallás, hogy ha valaki csak hiszi, hogy jó a paleolit étrend, akkor ez a hit nincs ellentétben a katolikus hittel.

(A paleolit étrend egyébként tudományosan az egyik legalátámasztottabb a sok étrendi ajánlás közül, a mellette szóló érvek legalábbis sokkal erősebbek, mint az ellene szólók.)

2012. máj. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:

csak azért ellenkezik, mert a kenyér gabonából készül, bár tényleg lehet kivételt tenni mert nem nagy mennyiség, csak logikailag mégis ellentmondó


az alátámasztásokra kíváncsi vagyok, mert eddig egyetlen hiteles alanyt sem tlaáltam

2012. máj. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:

Ezen a minimális mennyiségen felesleges rágódni. Pont.


Mire akarsz "alanyt" találni? A paleo megalapozottságára pedig ott vannak a Szendi Gábor könyveiben hivatkozott vizsgálatok eredményei.

2012. máj. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:

úgy értem hogy láttam már interjúkat ilyen emberekről, akik így éltek, de az egészségét inkább a jólétének és a rendszeres edzésnek köszönhette


ráadásul ha valaki nem mozog eleget, az a rengeteg hús nem tesz jót, valamint a szénhidráthiányos étrend nagyon durva lehet egy sportembernek. itt nem arról beszélek hogy valaki hobbiszerűen kocog, hanem mondjuk naponta 50kmt biciklizik, vagy 8 órás fizikai munkát végez.


na jó, most hogy részletesen utánaolvastam, szerintem ez kész öngyilkosság:


se rizs, se búzafélék, se kukorica, se bab, se tej, se krumpli. a cukor meg a növényi olajok még elmegy, de ilyen szénhidráthiányos étrend mellett szerintem egy sportoló elájulna.


elhiszem hogy xy tud divatos könyveket írni, de akkor legalább legyen szakértő a témában, ez már önmagában is okot ad a gyanúra

2012. máj. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:

Az élsportoló az egy külön állatfajta, ne keverjük ide, minden élsport eleve egészségtelen életet él.


Én ilyen étrend mellet tartok néha 24 órás böjtöt, és ezt 30 km biciklizéssel zárom. Egy szénhidrát zabáló 4 órát nem bír ki nassolás nélkül, kivéve ha alszik.

De ha ragaszkodsz a hivatalosan egészségesnek kinevezett szénhidrátközpontú étrendhez, akkor tedd, de azért vedd észre hogy azóta meredeken emelkedik a cukorbetegek, szívbetegek, rákosok száma mióta mindenkinek ezt ajánlják az orvosok. Érdekes, nem? Szóval ennyit a "szakértőkről" és csak mosolygok, amikor az ilyen nagyarcú, de csak a bemagolt szöveget visszaböfögő "szakértő" megszólal, a 20 évvel ezelőtt megtanultakat tudja csak, ami már akkor 20 évvel korábbi tudományos színvonalnak megfelelő volt, azóta nem tájékozódott, mert angolul nem sikerült megtanulnia, de ő a "szakértő". Viccesek.

2012. máj. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:

nem élsportolót mondtam, hanem sportembert, aki mozog, de egy rakodómunkás is napi 8órában fizikai munkát végez, pl 40kiló nem sok, de naponta 100x felemelni már igen


és ez jól bizonyítja hogy milyen energiaszegény a paleo étrend, ebből kifolyólag nem is hiszem, hoyg túl egészséges, meg mamutot lehet üldözni ennyi energiából.


"30 km biciklizéssel zárom."

szép böjtzárás, de mi lenne ha ezt minden nap megtennéd? szerinted egy biciklis futár aki 20-40kilós csomagokkal napi 100kmt elgalább emgtesz, az miből nyeri az energiáját?


"Egy szénhidrát zabáló 4 órát nem bír ki nassolás nélkül, kivéve ha alszik."


talán azért mert szüksége van rá? viszont egy paleos sem fogja ugyanazt a teljesítményt nyújtani mint a szénhidrátzabáló


"de azért vedd észre hogy azóta meredeken emelkedik a cukorbetegek, szívbetegek, rákosok száma mióta mindenkinek ezt ajánlják az orvosok"


engem nem érdekelnek a szabványok, szabványember nincs, azt eszem amire szükségem van

és azért azt se felejtsd el hogy ezek a betegségek főként időskorban jönnek elő, és mozgáshiányos életmódhoz köthetők, nem csupán az étkezéshez.

azzal mondjuk egyetértek hogy nem minden szakértő szakértő, de azért általában azok akik laikusként okoskodnak egy témában, gyakrabban mondanak hülyeségeket.

2012. máj. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:

Azt honnan vetted, hogy energiaszegény lenne a paleolit étrend? Azért mert nincsenek benne cukros sütik, meg kifli? A zsír és a hús is igen energiagazdag, azzal a különbséggel hogy ezekkel nem tudod telezabálni magad.

Nem akarok minden nap böjtölni (ez egyébként nem része a paleonak, csak én adtam hozzá), nem arra való, csak ez is mutaja, hogy állandó evés nélkül is lehet teljesítményt leadni, mert nem a nassolás az ember alapműködése.

Ha a szénhidrátokat eszel, fel le megy a vércukorszinted, ezért nem bírod ki 4 óráig sem evés nélkül, a vércukorszint- és inzuliningadozás közvetlen következménye pedig hosszútávon a cukorbetegség. Lassan ölő méreg a cukor.

Lehet hogy nem szereted a szabványokat, mégis azt hirdeted: "szénhidrát kell!" Nem ez a alapszabvány?

Láttál már 40-es étrendi tanácsadót, dietetikust? Mind csúnyán elhízott. Ide vezet az ajánlásuk, "szénhidrát kell!"

2012. máj. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:

"Azt honnan vetted, hogy energiaszegény lenne a paleolit étrend?"


nagyon egyszerűen bizonyítható. a paleo étrend 55-65%a húsból áll. ez azt jelenti hogy ebből kell fedezned az energiádat.

egyedül a libahús és a sertéscsülök tartlamaz 300kclanál nagyobb mértékű energiát. viszont! ami rengeteg kalóriát tartalamaz az a csontvelő(800kcla), ez volt ez egyik legfontosabb energiaforrás. viszont ebből sokkal nagyobb emnnyiségben kellett fogyasztani, hogy ugyanazt elérd:

ugyanannyi mennyiségű száraztésztában 400 kalória van, ugyanígy a meggyes rétesben, de egy kifilben lehet 670 kcal is!

sőt, még a tejfölben is 420 kcal van, vagy egy sajtban is 360-400 kalória

vagy ott van a bab, lencse 340 kcal, a rizs, búza kukorica mind 350 feletti kclat tartalmaz.


"A zsír és a hús is igen energiagazdag, azzal a különbséggel hogy ezekkel nem tudod telezabálni magad. "


a zsír igen, a hús nem, csak a sertés egyes részei, meg a liba és a csontvelő. a többi mind rendre 300 kcal alatt van


"ez is mutaja, hogy állandó evés nélkül is lehet teljesítményt leadni"


ezt nem értem miért szükséges idebiggyeszteni, te is jól tudod hogy a böjtölés egy extrém helyzet és nem mindenki képes rá. mint mondtam tedd meg csak ezt a 30 kmt minden nap.


"mert nem a nassolás az ember alapműködése. "


aki rizst meg tésztát eszik az nassol? meg lehet belőle enni egy literrel, az nem éppen nassolás :)


"Ha a szénhidrátokat eszel, fel le megy a vércukorszinted, ezért nem bírod ki 4 óráig sem evés nélkül, a vércukorszint- és inzuliningadozás közvetlen következménye pedig hosszútávon a cukorbetegség. Lassan ölő méreg a cukor. "


nem érted, egy aktív életet élő embernek szüksége van rá. ha egész nap otthon tespedsz, mindegy mit eszel, akkor is egészségtelen leszel. tegyél meg naponta 30 kmt biciklin, és napi 8 órában emelgess mondjuk 40 kilókat.


"szénhidrát kell!" te meg azt mondod "szénhidrátot tilos!"

én is ki tudom forgatni a szavaid, de én arról beszéltem, hogy egy aktív életet élő ember nem engedheti meg magának a szénhidrátmentes étkezést. szerintem elég elhanyagolt tested lehet, ha fogalmad sincs olyanokról, hogy pl testépítők napi 5-7-9 alkalommal étkeznek. csak a testsúlyfenntartásért egy 70kilós férfinak napi 50g fehérjét és 6,5x ennyi szénhidrátot kell megenni! szénhidrát=munkavégzés, ami nélkül nincs izomnövekedés, akármennyi fehérjét eszel. azaz ha a táplálkozásod nagyrészt fehérjedús és szénhidrátszegény, akkor egész nap ájuldozni fogsz, kivéve ha otthon tvzel vagy irodában dolgozol


"Láttál már 40-es étrendi tanácsadót, dietetikust? Mind csúnyán elhízott. Ide vezet az ajánlásuk, "szénhidrát kell!""

ez hülyeség, nem azért híznak el mert szénhidrátot esznek, hanem azért, mert többet esznek, mint amennyire szükségük van (nem mozognak eleget).

láttál már elhízott 40es testépítőt? :) tanácsot bárki tud adni, de aki egészséges életet él, vagy legalább aktívat, az kisebb eséllyel hízik el. nem az a lényeg hogy mennyit eszel, hanem hogy annyit eszel, amennyire szükséged van. ha egész nap a tv előtt ülsz, elég ha naponta 1x eszel, az is lehet energiamentes étel, de ha 2 naponta 80 kilós súlyokat emelgetsz, a répa meg a bárányhús kevés lesz.


másik hülyeség a vega étrend, ahol meg nem jutnak elég fehérjéhez, és főképp nem b vitaminhoz. nagyon egyszerűen bebizonyítható, hogy mennyire egészséges egy étrend: ki kell próbálni a gyakorlatban, hogy testépítésben vagy aktív dolgozó élet mellett tartható vagy sem. mivel ezek az étrendek fölösleges gátakat szabnak, amit alternatívákkal kell ellensúlyozni (szénhidrátdús hús/zöldség evése, vagy étrendikegészítő tabletták), értelmetlen az egész, hisz egy paleos pont a szénhidrátot akarja kerülni, természetes módon meg nem fordul elő növényekben bizonyos Bvitamin alapanyag. minden étrendnek megvan a maga jellegzetes betegsége/hátránya.


kerestem neked egy angol fórumot, itt a lényeg:

"Is the Paleo Diet good? Yes Is it healthy? Yes, again.


Is it optimal for bodybuilding? NO, especially when you are probably wishing to gain bodyweight/muscle mass. I think you need doses of carbs to gain weight, especially if you are an ectomorph. "


magyarul: a paleo diéta nagyon jó kocogó 50eseknek, akik már nem akarnak, mozogni, de egy aktív életet élő, energiát fogyasztó embernek előnyösebb gabonaféléket, tejet, krumplit, babot, stb enni, főleg ha eleve szálkás testalkatú, ami azt jelenit, hogy ha 2 hónapig naponta megeszel 5-7 hatalmas meki menüt, akkor kb 3-5 kilót hízol :) míg van aki hiába él zöldségeken és hiába mozog, akkor is vatagabbnak tűnik, mert a testzsírszázaléka alapvetően magasabb.


ezért én alapvetően nem látom értelmét a paleo diétának, inkább mozogni kellene többet

2012. máj. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:

Azzal én is egyet értek, hogy egy komoly testépítőnek vagy más csúcssportolónak, aki mindent alárendel a sportteljesítményének, annak nem való a paleo, mert tényleg nem szolgálja a MAXIMÁLIS teljesítmény elérését, de ahhoz mindenféle doppingszerű anyagok is kellenek.

Szóval nekik nem való, de az én 30 km biciklizésemhez, 5 km futásomhoz, 40 perces edzésemhez ez az IDEÁLIS. Nem bajnokságot akarok nyerni, hanem egészséges lenni. Különböző célok eléréséhez meg különböző eszközök kellenek.

2012. máj. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!