Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hisztek az angyalokban?

Ti hisztek az angyalokban?

Figyelt kérdés
Nem, nem a ma divatos 'angyaltanfolyamos' dolgokra gondolok, hanem azokra az angyalokra, akiket a katolikus vallás emleget.

2012. ápr. 28. 22:08
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Akkor most jövök én :)

Azt figyeltem meg, hogy időnként, mikor épp egy nehezebb periódusát élem az életemnek, mindig felbukkan valaki, akit azelőtt még nem ismertem, kéretlenül "segít" rajtam (megvigasztal, hasznos információhoz juttat, etc.) és aztán eltűnik az életemből, soha többé nem látom. Ez nem sokkal az előtt tűnt fel, mielőtt kiírtam a kérdést. Arra jutottam, hogy szerintem én ilyenkor angyalokkal találkozom. Úgy érzem, hogy ezeket az embereket (?) a gondviselés küldi ilyenkor az utamba, és hogy ők az angyalok.

Mellesleg vallásos vagyok. :)

2012. máj. 24. 23:41
 22/22 szabolcs1988 ***** válasza:

Már irtam korábban, hogy teljes mértékben hiszek az angyalokban, de még soha nem találkoztam velük, és meggyőződésem hogy nem is fogok velük találkozni. Bár abban hiszek hogy Isten felhasználja őket, hogy segítsenek nekünk, de Ők láthatatlanok.

Bár a rég múltban voltak példák amikor emberi formát öltöttek és megjelentek az embereknek. Ilyen példa Lót esete, amikor két angyal segített kimenekülniük Szodomából.

2012. júl. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!