Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hisztek az angyalokban?

Ti hisztek az angyalokban?

Figyelt kérdés
Nem, nem a ma divatos 'angyaltanfolyamos' dolgokra gondolok, hanem azokra az angyalokra, akiket a katolikus vallás emleget.

2012. ápr. 28. 22:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
isten szava aszt mondja mihájyról,hogy ő az arkangyal ez a kifejezés főangyalt jelent.
2012. ápr. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Attól függ... A kis puttókban és ilyesmikben nem. Viszont azokban az angyalokban, akikről a Biblia ír, igen. És bár ők kétségtelenül megjelenhetnek bármilyen formában, de főleg férfiként szoktak. :)


Ha pedig a szellemi világ működésébe akarsz belelátni egy kicsit, akkor ajánlom szíves figyelmedbe Frank E. Peretti: Ez élet sötétsége és Áttörés a sötétségen c. könyveit, amiket a netről is le lehet tölteni. [Másolnám a linkeket szívesen, próbálkoztam többször is, de valamiért nem engedi be a rendszer, azt írja, nem tudják megjeleníteni a honlapon. :( ]


A két könyv között csak nagyon laza összefüggés van, de azért érdemes az elsőt olvasni előbb. Nagyon izgalmas, keresztény krimik vagy nem is tudom pontosan, melyik műfajba sorolhatók be. És nem állítom, hogy 100%-ra minden úgy van, ahogyan a regényekben, de elég hihetőnek tűnik, és akár igaz is lehet.

Csak nappal olvasható, éjszaka csak a nagyon erős idegzetűeknek. :D


De van egy másik megközelítésem is, szigorúan átvitt értelemben:

Skillet – Looking For Angels

http://www.youtube.com/watch?v=5AxsxWzb07M

A lényeg 2:55 és 3:20 között van.


Egy kis fantáziával pedig ilyen is lehet [csak olaszosoknak :) ]

Filippo Merola - Un Mondo Vero

http://www.youtube.com/watch?v=jcAcG-u__BU


Üdv. :)

2012. ápr. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 mustafa33 ***** válasza:

A Bibliában "malach Elohim", vagy "malach Adonaj" mindkettő Isten küldötte (követe), néha "benai Elohim" - Isten fiaiként említik. Az Ó szövetség 180-szor utal rájok, az Új szövetség 175-ször. Ami fura, hogy az Ó szövetség legelején nincs rájok utalás. A legelső utalás a Genezis 16, 7-11 Hágár, Ábrahám ágyasával kapcsolatban amikor Hágár menekül úrnője Sára elől. Az angyal visszafordítja és tudatára hozza, hogy terhes Ismaelel. Ezután elmegy Ábrahámhoz is, a törvénytelen Ismael sorsát egyengetni. Ábrahám megint akkor találkozik angyallal, amikor Izsákot készül feláldozni. A kabalista tradíció szerint Ábrahám az nangyaltól kapta elstként a Kabala tudománya ajándékát.

Az angyalok és védikus megfelelőik a "dévák" (deva- szanszkrit tündöklő lény), magasabb lelki szinten létező lények akik nem kapták meg az anyagi lét lehetőségét. Ennek eredménye, hogy lelki fejlődésük bizonyos mértékig korlátozottak. Létük a Bibliában, a kabalában és a hindu tradícióban egyszerüen adott és erről nem folyik vita.

Az angyalok az eredeti teremtési folyanmat részei. Amikor is jelentős mennyiségben teremtettek és számuk azóta sem változik, nem születnek, nem halnak, vannak. A lét k♀9lönböző szférái közözz mozoghatnak, ami a körülményektől és rangjuktól függ. Eléggé korlátozott a jogkörük és behatárolt a tevékenységi területük. minden forrás megegyezik a szigorú hierarchiában a rangsorukban. Ami forrástól függően változó, fajtákba, osztályokba, alosztályokba tartoznak. A középkori és későbbi mágikus rendek ezek több tíz sőt több száz nevét jegyzik. A legfőbb rangúakat a szeráfokat, kerubokat és a leggfőbbeket az arkangyalokat lelki koncepciókkal társítják. Az emberekkel az alacsonyabb rangúak kerülnek kapcsolatba. Erősen spacializálódtak. Szűk feladataik természeti jelenségektől, a növényeken, állatokon keresztül az őrangyali feladatokig terjednek, de csak egy egy feladat egy angyalnak.

Sok ember pszichikai vagy médiumi képességeit angyalok, vagy nem e világi lényektől származtatja, vagy velük folyamatos kapcsolatnak tulajdonítja.

A pszichológusok szerint az amit angyaloknak nevezünk, valójában a mi személyiségünk aspektusai amik a magasabb énünk részei. Vannak akik ugyan e jelenségeket földönkívüli - UFO jelenségeknek írják le. Ezeket is az emberiség érdekében működőknek, még ha egyes tetteik ártanak is egyes embereknek. Ugyanúgy ahogy az Ábrahám angyalai is, akik neki jó hírt hoznak, folytatván útjukat Szodomába, az ottaniak szempontjából az angyalok rosszat tesznek velük, de végeredményben az emberiség érdekében.

Azzal lehet lezárni, hogy az angyalok úgy definiálhatóak mint Isteni erők, vagy az Isten küldöttei akik minden esetben lijálisak hozzá. Az ő "reason d´etre"-jük segíteni az emberiséget, de lehet olyan is amiről nem tudunk.

2012. máj. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 mustafa33 ***** válasza:
100%

Az angyalok - menyei teremtmények az iszlám szemével.

Elnézést kérek az estleges fordítási hibákért a hivatalos Korán fordításhoz képest, ha előfordul nem szándékos, csak tudatlanságból eredő.

Allah ezeket a teremtményeket mint életünk fontos és csodálatos láthatatlan részét teremtette. Akik állandóan körülvesznek minket. Az Iszlám felfogása szerint az angyalokban való hit az iszlám hat pillérének egyike. Ezért a vallás feltétlen része. Aki tagadja az angylok létezését, az nem lehet moszlim, azt az Iszlám kirekeszti mert ennek tagadása egyútal a Korán néhány versének tagadása és egyútal a Próféta (Allah áldja és adjon neki békét) szavának tagadását jelenti.

"A követ hitt abban ami az Úrtól lett küldve néki és minden hívő hitt Allahban, az Ő angyalaiban, az Ő Írásában, és az ő követeiben - és nem tesz közöttük különbséget..." (Korán 2:285)

"Aki tagadja az angyal létét az káfir - hitetlen, mert az olyan mintha hazugságal vádolná Allahot és prófétáját és ez súlyos bün." (Dr. Aishan Hamdan)

"Ti kik hisztek higgyetek Allahban és követében, az ő írásában amit az Ő követének küldött, és az írásban amit még azelőtt küldött. És aki nem hisz Allahban az Ő anygalaiban és az Ő írásában, és az ítélet napjában, az messzi tévelygésel tévedett el." (Korán 4:136)

Ennek az az értelme, hogy a Korán és a jelenések Dzsibril (Gábriel) angyal által lettek küldve, tehát aki tagadja az angyalt, tagadja a Koránt.

Az angyalok a láthatatlan világ (´álam al-ghajb) részei és ezért nem vagyunk képesek felfogni a létüket és tulajdonságaikat. A hadithokból tudjuk: A próféta (Allah áldja és adjon neki békét) mondta: "Az angyalok a fényből voltak teremtve, a dzsinek a tűzből, az ember abból ami már le lett írva." (Muszlim)

Az angyalok mások mint az ember, bár felvehetik alakjukat. Nem férfiak és nem nők, nem esznek, nem isznak, nem szaporodnak, nem aludnak. Szárnyaik vannak, ahogy azt a Korán 35:1 írja. Egy hadith szerint a próféta (Allah áldja és adjon neki békét) látta Dzsebrilt az Éjjeli úton (mikor a hetedik menyországba ment), 600 szárnya volt és minden szárny között olyan volt a távolság mint kelet és nyugat között. Az angyalok óriások és kitöltik az űrt a meny és föld között. Gyönyörűek. Nincsen szabad akaratuk mint az embernek, ezért nincs vágyuk, nem bűnöznek, nem vétkeznek.Az angyalok felügyelnek mindenre. Törvényre, élőre, holtra, emberekre, dzsinekre, égre, földre, Napra, Holdra, felhőkre, hegyekre, növényekre, állatokra. Mind öszhangban dolgoznak saját feladatukon.

- A prenatális fejlődés angyalai - törődnek a magzyttal az anya méhében. A próféta (Allah áldja és adjon békét neki) mondja: "Mindenki teremtése az anyja méhében történik. 40 napig a magból, azután egy moszatcsomóhoz hasonló, azután egy morzsához, azután egy angyal küldetik aki lelket lehel belé és szavakat mond a gondoskodásról, az élete hoszáról, tetteiről és boldogságáról boldogtalanságáról." (al-Buchárí a Muslim)

- Őr angyalok - védik az embert előlről, hátulról, mindentől amit Allah nem rendelt. Allah vissza is hívhatja őket. A jó cselekedetekre buzdítják az embert és a tudás keresésére.

- Felíró angyalok - ketten állnak ez ember mellet állandóan. A jobb felől levő írja a jó cselekedeteket és jó szándékot, a bal felől levő a rosszat. Ezekből lesz amjd ítélve a z ember az utolsó ítéletkor.

- A dhikru angyalai - oda mennek ahol dhikrut végző tömeg van. A tudást keresőt is dhikrut végzőnek nyilvánítják és támogatják. "Aki a tudást keresve van úton, az angyalok szárnyaikkal betakarják azt örvendve munkáján" (at-Tirmidhi a Ibn Mádzsa)

- A halál angyalai - a halál pillanatában a lelket viszik el. A hívőkhöz szép alakban, illatosan jönnek és szépen viselkednek, a hitetlenekhez és a színleg hívőkhöz félelmetes alakban, rossz szagúan, durván jönnek és veri a haldoklót.

- Munkar és Nahír a sírban kérdezik ki a holtat.

A paradicsomot Ridwán őrzi beosztottaival. A pokol őreit Malik felügyeli.

- Dzsibril (Gábriel) a szóvivő, a jelenések angyala, minden angyal főnöke.

- Miká´íl (Mikhael) a növényekér és az esőér felel. (at-Tabarání)

- Isráfíl - ő tartja a harsonát és vár a parancsra. Az ítélet napján fújja meg. Első trombitaszó az Iszonyat és halál szava, második a feltámadásé.

Az angyalokban való hit adja a reményt, hogy csak az történik az emberrel amit Allah előírt neki (qadar), ők vezetnek arra, hogy jobbak legyünk, végigkísérnek egész életünkön, figyelik cselekedeteinket,még szándékainkat és gondolatainkat is, feljegyezve azokat.

(Remélem nem szerkesztik ezt a válaszomat ki, egy másféle rálátás, nem hiszem hogy nem újdonság ez sokaknak.)

2012. máj. 2. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Éreztétek már úgy, hogy angyallal találkoztatok?"


Sajnos nem.


"Ti hisztek az angyalokban?"


Igen, sőt megkérdeztem az őrangyalom nevét is és másnap 3-szor is különböző helyen felhozta nekem az adott nevet (amit most nem akarok leírni, bocs).


Sok más kereszténytől is hallottam tanuságtételt arról hogy hogyan találkoztak angyalokkal vagy kaptak sugalmazást vagy vezetést tőlük.


Találkoztam gonosz lelkekkel is, némelyikkel álmomban és eggyel pedig azt hiszem ébren is. Ha érdekel szívesen írok többet is.


Ajánlom ezt a könyvet:

[link]


Azért légy óvatos, az angyalokkal nem jó túl sokat foglalkozni, mindig Jézus legyen a középpontban.

2012. máj. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Jaj nem már xDD

Engem érdekel az angyal neve is!:)


Írhatsz még, ha gondolod. Én szívesen hallgatom.

2012. máj. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok:

OK itt van még egy történet, az angyal nevét meg elküldtem privát üzenetben.


Egyik éjjel nagyon hirtelen felébredtem és láttam és éreztem hogy egy sötét emberszerű alak két kézzel fojtogat és meg akar ölni. Azt is éreztem hogy körülöttem van egy nem túl tág védőpajzsszerű valami ami nem engedi hogy teljes erejével megfojtson. Nagyon rossz érzés volt ez az egész ezért azonnal Jézust és Máriát hívtam hogy segítsgenek. És nem is kellett sokáig várnom (legfeljebb pár percig tartott az egész), a sötét alak egyszer csak eltűnt és újra minden visszatért a normális kerékvágásba. Ezután meggyőződtem róla hogy nem álmodom, még egy darabig gondolkodtam az egészen de aztán egy idő után aludtam tovább.

Később jöttem csak rá hogy ez az alak az a gonosz lélek lehetett aki eddig uralkodott rajtam. Ez az egész a felnőttkori megtérésem után történt és azt hiszem azért engedte meg Isten neki hogy fojtogasson hogy érezzem azt hogy pontosan mi is az amitől megszabadultam. És azt hiszem ezután a korábbi bűneimre való erős késztetéseim is megszűntek de ebben nem vagyok teljesen biztos mert akkor amikor ez az eset történt még nem értettem hogy ez miért történik csak utólag jöttem rá hogy ez egy szabadulás lehetett.

Másoknál is sok helyen olvastam hogy a gonosz lélek aki az adott embert megkötözve tartja akkor amikor az illető megtér nagyon dühös lesz és mivel tudja hogy már nincs sok ideje hátra ezért ilyenkor minden erejével támadja a megtértet.


Ha érdekel írhatok még a Szentlélek-keresztségemről illetve volt több olyan álmom is ami szerintem nem közönséges álom volt hanem több annál. Ezekből pl. az imák erejéről és hatásáról, a mennyről és a pokolról tudtam meg egy keveset.

2012. máj. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
igen
2012. máj. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Mi igen? Írjak még? Melyikről?
2012. máj. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
^ Szerintem csak a kérdésre válaszolt, azaz hisz az angyalokban. :)
2012. máj. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!