Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Imádkoznátok érte, hogy jól...

Imádkoznátok érte, hogy jól sikerüljön a holnapi matek TZ-m?

Figyelt kérdés
7:45-től 8:30-ig írom, s nagy szükségem lenne egy jó jegyre. :S
2012. ápr. 24. 20:42
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
26%

Emberek, miért kellett Karlowyt ennyire lepontozni ezen az oldalon? Mindenki katolikus, vagy mi van? :DDD


Viccen kívül: szerintem Karlowy írt nagyon jókat, és bár nem értek egyet vele mindenben, de csak azért is zöldítettem. :P


Szerintem mindkét fajta imának megvan a maga helye: magunkért és másokért is. Az Ige kifejezetten buzdít arra, hogy imádkozzunk másokért. Én meg ráadásul azt tapasztaltam az utóbbi időben, hogy azok az imák találtak meghallgatásra, amiket másokért mondtam, vagy amiket mások mondtak értem. Saját magamért meg valahogy nem működött a dolog... Nem igazán értem, de nem baj.


Kérdező, ne haragudj, lehet, hogy neked így is jó, de én sírni fogok amiatt a kettes miatt... :P


Akinek meg csillagos / erős ötös kell: sok sikert! Matematika rulez. :)

[És éljen a négyjegyű függvénytáblázat. :)

Remélem, tudod, hogy azt használhatod az érettségin. Legalábbis gondolom, arra készülsz. :) ]


Shalom mindenkinek.

2012. ápr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:
Nem, egyelőre még csak 11.-es vagyok, s nekem sajnos sosem ment a matek, így a 2-ért is vért kell izzadnom. Egyébként jó lenne, ha senki nem ítélne el emiatt, mert a többi tantárgyból 4-es/5-ös vagyok és az átlagom is 4,0 fölötti.
2012. ápr. 28. 17:15
 33/50 anonim ***** válasza:
51%

Nem, nem, nem, félreértetted: Az érettségihez a 10. sz. alatti válaszolónak kívántam sok sikert, nem neked. Nézd csak meg, kérte, hogy majd te is imádkozz érte. :)

Mondjuk, nem ártana, ha megírná a pontos dátumot is, mert nekem például gőzöm nincs, hogy pontosan mikor lesz idén a matek.


És nem ítélek el senkit, különösen emiatt nem. Én sem voltam mindig jó matekos, sőt... Az első középiskolámban én is kettes voltam félévkor... De szerintem nem csak az érzéken és a kitartáson múlik, hanem a tanáron is. A következő suliban teljesen más típusú tanárom volt, aki jól magyarázott, és meg is értettem és meg is szerettem a matekot, azután soha nem volt 4-esnél rosszabb jegyem még a főiskolán sem.


És akkor itt ragadnám meg az alkalmat, hogy csatlakozzam a 12. sz. alatti válaszolóhoz: "... egyébként a főiskolai diplomám is Isten segítségével lett meg, az Ő dicsősége."


Aki meg belekötött abba a válaszba, azóta sem írta le, hogy mi ezzel a baj, hiába kérdeztem.


Szerintem próbálj külső segítséget kérni, ha tényleg a tanárral van baj, mert esetleg egy másik tanár normálisabban tud magyarázni.

Ha viszont csak nem érted, akkor idézem Neumann Jánost:

"Matematikában az ember a dolgokat nem megérti, hanem megszokja."

Persze jobb, ha érted is, de nem feltétel. :)


További sok sikert!

2012. ápr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
49%
Köszi Berta,de nem lényeg a pontszám,az csak azt mutatja, hogy a többség hogyan gondolkozik.A templom mindegy milyen,nem katolikusra gondoltam,hanem általában azokra,akik nem értik az igét.Soha nem állítottam,hogy igazam van,csak azt mondtam amit a Bibliában láttam.
2012. ápr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
24%

"Remélem, tudod, hogy azt használhatod az érettségin."


:DDDDDDDDD NEM, A PAD :DDDD meg is halnék.. még a gömb képleteit sem tudom fejből (emeltre ez kevés lenne)


amúgy meg május 8


és az "Ő dicsősége" kommenttel pedig leírtam, mi a baj:

Poe's Law


szerettem volna tudni, hogy az érem melyik oldalával van dolgom

2012. ápr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
0%

Az első mondatod nagybetűs részét kéretik lefordítani magyarra, mert szerintem ez így értelmetlen.


Az utolsó előtti mondathoz írj egy részletesebb, de rövid magyarázatot, légy szíves. Megnéztem még első alkalommal a Wikin, hogy vajon mi a csuda ez, de csak átfutottam, és semmi kedvem rendesen átrágni magam rajta.


És ha most visszaírsz, hogy de igenis nézzem meg magam, akkor válaszul nyelvi zelótaként bele fogok kötni a helyesírásodba. :D

2012. máj. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
0%

nem tettem pontot a 8. után? -.- mindegy


Poe's Law : "Without a winking smiley or other blatant display of humor, it is impossible to create a parody of Fundamentalism that SOMEONE won't mistake for the real thing."


ennél többel nem tudok rajtad segíteni

2012. máj. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
0%

Ugyanezt írtad elsőre is, úgyhogy nem lettem okosabb.

És nem magyaráztad meg a nagybetűs cuccot.


Igen, pl. a sorszámnevek helyesírására figyelj oda, meg a mondatkezdő nagybetűkre. Továbbá: 2-es, vagy betűvel kiírva: kettes. Másba sajnos nem tudok belekötni, pedig megérdemelnéd. :P

2012. máj. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
Ez, most egy nagyon off lesz, de ha nem megy neked a matek (mint ahogy nekem se ment soha és csak később jöttem rá miért nem megy)lehet, hogy diszkalkuliád van. Ha már tényleg vért izzadsz, kérdezd meg a matektanárod a diszkalkuliáról. Ha ő ebben nem tud segíteni, keresd meg a gyermek vagy ifjúságvédelmi felelőst. Egy alapos kivizsgálás és teszt után, ha tényleg kiderül, hogy diszkalkuliád van, engedményeket kaphatsz a mateknál. Sok sikert. Ettől függetlenül imádkozom, azért is mert az oktatási rendszerünk sem kezeli helyén ezt a dolgot.
2012. máj. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
66%

előző:

a diszkalkuliának ehhez semmi köze, mert az számolási nehézséget takar


nekem már a 2 jegyű számok összeadásával is gondjaim vannak,

nem tudok írásban szorozni, osztani

mégis boldogulok a matekkal


Berta:

nem tudom, te hogy vagy vele, de én inkább látom tízszer, tízféle módon gépelve, hogy kettes, 2es, 2-s, 2-es, 2s,


mint egyszer azt, hogy: "muszály", "megakarom csinálni", "megvan oldva", "tudnák", stb.


akkor sem fogok pontot tenni, meg nagybetűt írni, nem ez fogja minősíteni, mennyire tudok írni

2012. máj. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!