Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan válaszoljak Jehova...

Hogyan válaszoljak Jehova Tanúinak? [bővebben alant]

Figyelt kérdés

Egy rokonom Jehova Tanúja akivel gyakran vitázunk a vallásról. Szerintem sok gond van a tanításaikkal, kezdve az 1914. év jelentőségével, keresztül a már-már materialista lélek-szellem tanításon, egészen a saját bibliájukig és még sok-sok más téma.

Ezek a beszélgetések (hiába végig nyeregben érzem magam az érveim, lényegre vezető kérdéseim mellett) rendszerint két dologgal végződnek. Egy, amikor a kedves rokon látja a saját tanítása összeomlását, hogy "lehetnek még olyan dolgok, amik kiigazításra szorulnak, hiszen a biblia is azt mondja, a világosság fokozatosan lesz egyre világosabb (Példabeszédek 4:18)".

Kettő, általában az előző gondolat után hangoztatja, amire végképp nem tudok visszavágni, hogy csak Jehova Tanúi végzik azt a hirdető munkát az EGÉSZ VILÁGON, amit Jézus Krisztus parancsolt (Máté 10:7), bevezetett (Lukács 10:1-16), megjövendölt (Máté 24:14).

Itt jut a beszélgetés arra a pontra, hogy én válasz híján csak zavarodottan pislogok, ő pedig győztesen mosolyog és ahogy észreveszem emiatt csak még biztosabb a tanításaiban.


Tehát, mit lehet ezekre a (szerintem önigazoló) állításokra felelni?



2012. ápr. 22. 13:26
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

"Mert te magad írod hogy Kínában is és Indiában is vannak Jehova tanúk."


Ezt hol írja ?4


Szerintem azt írta

"Kínáról nincs adat", mintha ez mást jelentene.

A,úgy neked sem, meg a többi -jobban- elvakult jehovistának sem tűnik fel, hogy Hong-Kong már Kína része, és az szerepel a statisztikában, még ha elenyésző számokkal is /Bertha nem véletlen hagyta meg a hibát, hátha valamelyiktek mást is elolvas, nem csak az Őrtorony Társulat kiadványát, bár a linkelt statisztika onnan származik/.

2012. ápr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


qkker!


Nyugodj meg! Már csak azért is mert Berta jobban érvel mint te. Azóta megbeszéltük Bertával hogy tévedtem s rosszul értelmeztem az általa írottakat.

Nekem egészen más tűnt fel. De az tény hogy nem az hogy Hong Kong Kína része.

2012. ápr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Fiúk, ne veszekedjetek már. :)


Tényleg megbeszéltük tegnap Vidiripivel a statisztikát, elég részletesen. :D


Az illegalitáshoz / védelemhez azért két mondat: Arról is írtam, hogy Kínában mennyi keresztény van; pedig őket is üldözik, sokukat börtönbe vagy kényszermunkára hurcolják... Persze nem azt mondom, hogy nem kell óvatosnak lenni, és minden kínai keresztény tegyen ki egy céltáblát a hátára "Ide lőjetek!" felirattal; de azért - mint a többtízmilliós számokból kiválóan látszik -, a keresztények bevállalják...


Erről (már megint...) Pintér Béci jutott eszembe:


http://www.youtube.com/watch?v=6UGFU5GqPFc


Jaaa, Vidi: A tegnapi legutolsó témánkhoz egy kis bizonyíték. :D Megnéztem a pontos igeszakaszt, több fordításban is, mutatok kettőt:


< Az Úristen parancsot adott az embernek: "A kert minden fájáról ehetsz. De a jó és rossz tudás fájáról ne egyél, mert amely napon eszel róla, meghalsz."> (1. Mózes 2:16-17, Katolikus fordítás; a Károliban ugyanez, csak régies nyelvezettel)


"And the LORD God commanded the man, saying, Of every tree of the garden thou mayest freely eat: But of the tree of the knowledge of good and evil, thou shalt not eat of it: for in the day that thou eatest of it thou shalt surely die." (Genesis 2:16-17, Webster's Bible; a többiben is ugyanígy)


Tehát ismét egy igazolás arra, hogy van az embernek különálló szelleme, mivel nem halt meg fizikailag azon a napon, amikor evett...


Üdv. :)



@ Mulder614:


Pontosan eggyel előtted van a válaszom (17. sz. alatt), amelyben leírtam - többek között - ugyanazokat a tényeket, amelyeket február 9-én és 10-én egy másik kérdésben már írtam neked. Sem akkor, sem azóta nem cáfoltad ezeket. Ha nem tudod megvédeni az Őrtorony Társaság álláspontját, akkor miért írod le újra és újra ugyanazt? Nem hiszem, hogy ennek lenne valami értelme...

Ráadásul ebben a válaszban többet is írtam, mint régebben; vannak új infók, olvasd el még egyszer. :)


Az meg nagyon vicces, hogy te azt kifogásolod, hogy "a papoknak elég annyi ember, akik már járnak templomba", egy másik JT meg már nem is egyszer leírta itt, a GYK-n, hogy a JT-k vannak elegen, nem akarnak téríteni... Akkor most melyik az igaz? :D

Megjegyzem, ez az általánosítás még akkor is nagy hiba, ha kizárólag a katolikus papokra gondoltál (a protestánsoknál inkább a "lelkész" kifejezést használják).

2012. ápr. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Valaki valamit félreért. A 7-es azt gondolja,hogy JT-s vagyok? Nem vagyok.
2012. máj. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Tanúsítom, hogy Karlowy nem JT. Így most már Karlowy tanúja lettem. :D

Vidiripi meg már egy ideje BW tanúja... Alakul ez, kérem szépen, alakul. :)))


A lényeg: A napokban találtam egy jó kis honlapot, talán pontosabbak az adatokkal, mint a Wikin. Mutatom:


"Population:

7,021,836,029 (July 2012 est.)

Top ten most populous countries (in millions): China 1,343.24; India 1,205.07; United States 313.85; Indonesia 248.22; Brazil 205.72; Pakistan 190.29; Nigeria 170.12; Bangladesh 161.08; Russia 138.08; Japan 127.37"


Forrás:

[link]


Ugyanott olvasható ez is:

"Religion

Christian 33.35% (of which Roman Catholic 16.83%, Protestant 6.08%, Orthodox 4.03%, Anglican 1.26%), Muslim 22.43%, Hindu 13.78%, Buddhist 7.13%, Sikh 0.36%, Jewish 0.21%, Baha'i 0.11%, other religions 11.17%, non-religious 9.42%, atheists 2.04% (2009 est.)"


Ami furcsa, hogy a JT-ket és a mormonokat is a keresztények közé sorolja, pedig ezeket hivatalosan nem ismerik el keresztény felekezetekként.


Ezen felül találtam még az elmúlt napokban - hetekben néhány kiváló anyagot; az alábbi kérdésben találod (BW, 4. válasz):


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


A keresztényüldözéssel és a védelemmel kapcsolatosan pedig két weboldal:


[link]


[link]


És ez csak a jéghegy csúcsa sajnos.


Üdv mindenkinek. :)

2012. máj. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Én simán közölni szoktam velük a véleményemet a vallásról és egyházakról.Általában ennyiből értenek és nem erőltetik tovább a témát.
2012. máj. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!