Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kérdezhette meg, hogy...

Miért kérdezhette meg, hogy katolikus vagyok-e? Hogy válaszoljak?

Figyelt kérdés

Küldtem egy húsvéti üdvözletet egy ismerősömnek. Barátok nem vagyunk, csak futólag ismerjük egymást, de sokaknak küldtem, így neki is. Visszaírt, hogy hasonlókat kíván, és a végén megkérdezte, hogy katolikus vagyok-e. Vajon miért? Tudom, hogy ő tudna csak erre válaszolni, és hogy többségében nem gondolatolvasók járnak fel ide :), de mivel óvatosan szeretném vele kezelni ezt a témát, úgy gondoltam, itt kérek tippeket, hogy hogyan illene vagy érdemes ilyenkor reagálni.


Mert ha valaki ilyet kérdez egy teljesen átlagos jókívánság után, akkor feltételezem, hogy fontos neki, vagy legalábbis valamennyire foglalkoztatja a vallás kérdése. És nem szeretnék rá rossz benyomást tenni, vagy elijeszteni azzal, hogy ha esetleg teljesen más a világnézetünk. Ez nem azt jelenti, hogy hazudnék neki, vagy megjátszanám magam, csak arról van szó, hogy kicsit vegyesen van ez nálam, mert meg vagyok keresztelve, bár nem katolikus, és nem gyakorlom a vallást, nem vagyok templomba járó, ugyanakkor hívőnek tartom magam. És simán elbeszélgetek a buddhistától kezdve a sátánistáig (feltéve, ha nem veszélyes :)), mert nyitott vagyok és érdekel mindenki álláspontja, hite. Csak legfeljebb nem fogadok belőle mindent magamba, de igyekszem nem is ítélni, megbotránkozni. Úgy mondanám, hogy keresőben vagyok.


Viszont, ha csak egy szóval cimkézném fel magam (pl református) annak, aki nem annyira ismer, azzal lehet, hogy elvágnám a további barátkozás lehetőségét. (Ha megrögzött katolikus, akkor azért, ha meg ateista, akkor azért.) Pedig én nem szeretném, ha az ilyesmi akadály lenne. Ha meg túl bőven fejtem ki neki, mint itt is, az lehet, hogy sok lenne, mert nem biztos, hogy részletesen érdekli, hogy járok-e templomba. Ti mit válaszolnátok a helyemben?


2012. ápr. 9. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem őszintén mondd meg neki, hogy milyen vagy, illetve hogyan viszonyulsz a vallásos dolgokhoz.

Fölösleges más színben feltüntetned magad, mert ha mondjuk vallásosnak állítod be magad, az úgyis kitudódik hogy nem vagy az, mert nem tudnál Istenről olyan szeretettel beszélni mint egy vallásos, nem vagy jártas vallásos dolgokban stb.

2012. ápr. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak az igazat.Azt mondanám , hogy én nem ítélem el senki vallását, világnézetét. De még keresem az igazságot.
2012. ápr. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, mindenképpen őszinte akarok lenni, de bő lére ereszteni sem szeretném, pedig ez a téma kifejtést igényel, ha nem akarom, hogy félreértsen.


Az igazi hívőség meg szerintem nem abban kell, hogy megnyilvánuljon, hogy istenről beszélünk, hanem abban, hogy az akaratát betartva helyesen cselekszünk, szeretetben élünk.

2012. ápr. 9. 10:23
 4/7 anonim ***** válasza:

"A gyűlölködés nem Istentől származik.

Ha pedig figyelmezetés, lehetett volna magyarázatot adni."


Pontosan.

Szerintem ha a vallásod vagy nem vallásod maitt nem fog veled szóba álli, akkor nem szomorkodj, nem veszítettél semmit.

1-2 mondatban fejtsd ki, esetleg megjegyezheted, hogy bonyolult a dolog.

2012. ápr. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, az utolsó mondatod akartam beidézni, nem ezt.

Ezt el sem akartam küldeni egy másik topicban xD

2012. ápr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt röviden úgy lehet megfogalmazni, hogy "Nem katolikus vagyok, ilyen és ilyen vallásúnak kereszteltek, de a magam módján vagyok hívő. Miért kérdezed?"
2012. ápr. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

""Nem katolikus vagyok, ilyen és ilyen vallásúnak kereszteltek"


Ennyit írtam végülis neki. Sajnos a többit nem mondtam: "de a magam módján vagyok hívő. Miért kérdezed?", pedig jobb lett volna, ha mondom, mert talán felkeltettem volna az érdeklődését. :) Azért remélem, majd visszaír, de eddig még nem jött válasz.


Köszi a válaszokat! :)

2012. ápr. 14. 11:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!